Mswati kupił 19 rolls-royców

Mswati III. jest królem Eswatini (dawniej Swazilandu), małego, ale bardzo biednego państwa w południowej Afryce, Mswati jest ojcem rodziny składającej się z 14 żon i 23 dzieci. Trzy poprzednie żony żyją jako azylantki w RPA. 51-letni Mswati jest synem zmarłego w 1982 roku Sobhhuzy II. i jednej z jego 70 żon. Mswati ma liczne rodzeństwo – około 210 sióstr i braci. Według listy Forbesa jego majątek wynosi ponad 200 milionów euro. Mswati mieszka w luksusowym pałacu Lozitha Palace w którym jeden z salonów ma pozłacane ściany.

W mediach krążą fotografie transportu 139 aut które były transportowane z RPA do Eswatini. Mswati kupił za 15 milionów euro 139 aut, w tym 19 rolls-royców, 40 suvów BMW i 80 limuzyn BMW.

Transport limuzyn BMW dla króla Msawti sfotografowany w Carolina, prowincja Mpumalanga, RPA

Parlament Europejski powinien zwiększyć pomoc finansową dla tego kraju, który znajduje się na 144 miejscu na liście ONZ obejmującej 189 krajów pod względem poziomu życia. Mswati robi prezenty swoim żonom i dzieciom, ale nie rodzeństwu, co po prostu woła o pomstę do Unii Europejskiej. Miejmy nadzieję że zajmie się tym baronowa von der Leyen.

Co ciekawe, lewicowe media polskojęzyczne informują swoich czytelników bardzo chętnie o majtkach księżnej Meghan lub księcia Harrego, ale nie o takim „plotku” jak zakup 139 aut przez króla Mswatiego, oczywiście aut z napędem nieelektrycznym.

Transport aut rolls-royce dla króla Mswati

Co powie na ten temat Greta?

Źródła:

https://www.dw.com/de/neue-luxuswagen-für-afrikas-letzten-absoluten-monarchen/a-51166326

https://www.thesun.co.uk/news/10333552/king-of-swaziland-rolls-royces-wives/

https://www.dailymail.co.uk/news/article-7676979/King-Swaziland-accused-showing-middle-finger-car-purchases.html

Dodaj komentarz