Kobieta pomagająca uchodźcom zamordowana. Podejrzany uchodźca z Nigerii

27-letni Nigeryjczyk o statusie uchodźcy jest podejrzany o zadźganie nożem 22-letniej kobiety pomagającej uchodźcom. Kobieta umierała wykrwawiając się. Mężczyzna został już ujęty przez policję.

„W górnej części tułowia i gardle odnaleziono wiele śladów po cięciu” – powiedział prokurator generalny Martin Botzenhardt. „Znaczna utrata krwi doprowadziła do nieuchronnej śmierci młodej kobiety” – dodał.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu w Nadrenii Północnej Westfalii w miejscowości Ahaus. Nigeryjczyk miał napaść na kobietę w nocy na jednej z ulic miasta. Dokładne okoliczności muszą być jeszcze zbadane przez policyjną komisję ds. morderstw.

Podejrzany uchodźca z Nigerii zbiegł z miejsca zdarzenia, był poszukiwany przez kilka dni. Udało się go złapać na dworcu w Bazylei.

Nie jest jeszcze jasne, jak Nigeryjczyk dostał się do Bazylei. Podczas kontroli w Bazylei wylegitymował się niemieckim świadectwem azylanta.

derwesten.de / welt.de

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

48 komentarz do “Kobieta pomagająca uchodźcom zamordowana. Podejrzany uchodźca z Nigerii

 1. To było do przewidzenia. Poniżej opis analogicznej sytuacji sprzed roku w Szwecji:

  Szwecja: Śmierć przez imigrację (styczeń 2016).
  Masowa imigracja wciąż przynosi w Szwecji kolejne ofiary. Morderstwa, napaści i gwałty stały się codziennością w tym małym kraju, którego populacja wynosi poniżej dziesięciu milionów osób, a który w ubiegłym roku otworzył drzwi dla prawie 163 000 imigrantów. Jedną z ostatnich ofiar była 22-letnia Alexandra Mezher. W ośrodku dla azylantów, gdzie pracowała, jedno z tzw. dzieci-uchodźców bez opieki zaatakowało ją nożem, co spowodowało jej zgon.

  Pomimo, że potężny napływ osób starających się o azyl zmniejszył się drastycznie po 4 stycznia, kiedy to Szwecja wprowadziła kontrole na granicy szwedzko-duńskiej, migranci, którzy już są w kraju, stanowią ogromny problem dla gmin, policji i obywateli. Policja prowadzi przegraną walkę z przestępstwami ulicznymi, jak również z codziennymi sytuacjami powodującymi destabilizację w ośrodkach dla uchodźców, takimi, jak bijatyki, gwałty czy groźby.

  Ośrodki dla azylantów znajdują się w stanie kompletnej anarchii. 27 stycznia do schroniska dla nastolatków w Lindås wysłano policję, ponieważ wybuchły tam zamieszki. Policjant Johan Nilsson powiedział lokalnej gazecie, Barometern:

  „Jednemu [z nastolatków] odmówiono sprzedaży słodyczy, co spowodowało u niego wybuch agresji przeciwko pracownikom ośrodka. Zebrał około 15 przyjaciół, pracownicy byli zmuszeni zabarykadować się, podczas gdy gromada młodych ludzi wybijała okna i niszczyła inne rzeczy. Prowokator, rzekomo w wieku 16 lat, jest podejrzany o wszczęcie zamieszek, inny zaś o wypowiadanie bezprawnych gróźb i branie udziału w gwałtownych rozruchach.”

  Drugi podejrzany został wypuszczony na wolność, gdy przedstawił dokumenty potwierdzające, że nie ma ukończonych 15 lat, a zatem nie podlega odpowiedzialności karnej.

  Do innego, bardziej poważnego incydentu, doszło w ośrodku dla azylantów Signalisten w Västerås, 20 stycznia. Na miejsce przybyło dziesięciu funkcjonariuszy, ponieważ policja otrzymała informację o powtarzających się gwałtach na 10-letnim chłopcu. Przeciwko policjantom wyszedł na korytarz potężny tłum, który wykrzykiwał i potrząsał pięściami. Sytuacja pogorszyła się do tego stopnia, że policjanci musieli uciekać, aby ratować własne życie. Jeden z funkcjonariuszy napisał później w raporcie, że gdyby na miejscu nie było z nimi policjanta z psem, nikt nie byłby w stanie uciec.

  „Za nami pojawiło się jeszcze więcej ludzi. Byłem gotowy walczyć na śmierć i życie.Było nas dziesięciu policjantów w wąskim korytarzu. Wtedy usłyszałem kogoś wołającego, że jest wyjście ewakuacyjne. Myślałem, że łatwo im będzie nas przechytrzyć, biorąc pod uwagę lokalizację i liczbę buntowników.”

  26 stycznia stało się wreszcie to, czego wielu się obawiało. Policja przybyła do ośrodka dla „dzieci-uchodźców bez opieki” w Mölndal, we wczesnych godzinach porannych, po otrzymaniu informacji o bójce na noże. Gdy jednak przyjechali, było już za późno. Pracownica ośrodka, Alexandra Mezher, leżała na podłodze w kałuży krwi, ugodzonona nożem przez jedno z „dzieci”, którymi się zajmowała. Kobieta zmarła w szpitalu kilka godzin później.

  Policja aresztowała młodego mężczyznę, który twierdził, że ma 15 lat i pochodzi z Somalii, oskarżając go o morderstwo, jak również próbę morderstwa jednego z nastolatków z ośrodka, który według domniemywań, próbował interweniować. Oskarżony wkrótce stanął przed sądem. Według lokalnej gazety, GT, pracownicy ośrodka już kilkakrotnie wcześniej ostrzegali, że podejrzany cierpi na zaburzenia psychiatryczne.

  Rodzina Mezherów to libańscy chrześcijanie, którzy uciekli przed przemocą w Libanie 25 lat temu. Matka Alexandry, Chimene Mezher, powiedziała brytyjskiej gazecie The Daily Mail:

  „Opuściliśmy Liban, aby uciec przed wojną domową, przemocą i niebezpieczeństwem. Przyjechaliśmy do Szwecji, gdzie było bezpiecznie i gdzie mogliśmy założyć rodzinę. Ale nie jest już tu bezpiecznie. (…) I tylko chciałabym wiedzieć dlaczego…dlaczego Alexandra? Chciała im pomagać, a oni to zrobili. Po prostu chcę usłyszeć odpowiedzi.”

  Chimene Mezher oskarża teraz szwedzkich polityków o zamordowanie jej córki. Dramatyczny wzrost populacji w Mölndal, na przedmieściach Gothenburga, przeraża wielu z 60 tysięcy mieszkańców dystryktu. W okresie krótszym niż rok wprowadziło się tam 8 tysięcy azylantów, z których połowę stanowią tzw. „dzieci-uchodźcy bez opieki.”

  Okazuje się teraz, że pracownicy ośrodka dla uchodźców, w którym Alexandra Mezher została zamordowana, wielokrotnie uskarżali się na panujące tam dramatyczne warunki. Już rok temu pracownicy twierdzili, że ośrodek cierpi na niedobór personelu oraz że muszą pracować pojedynczo: „Do tej pory nie stało się nic poważnego, ale z całą pewnością się stanie,” powiedział zdesperowany pracownik, który wezwał Inspekcję Ochrony Zdrowia i Opieki Społecznej („Inspektionen för vård och omsorg”, IVO). IVO dokonało inspekcji ośrodka, ale stwierdziło, że wszystko funkcjonuje prawidłowo. Gdy Mezher została zaatakowana, przebywała w ośrodku sama z dziesięcioma uchodźcami. Jak dotąd nie jest znany motyw morderstwa.

  Gdy Komendant Policji Narodowej wystąpił w telewizyjnym programie „Dzień dobry, Szwecjo”, dzień po zamordowaniu Mezher, wyraził on współczucie dla mordercy, ale praktycznie nic nie wspomniał o ofierze. Jego wypowiedź zainicjowała falę szalonego oburzenia w mediach społecznościowych. Eliasson powiedział:

  „Cóż, oczywiście są Państwo zdesperowani w imieniu wszystkich, którzy ucierpieli. Oczywiście zrozpaczeni ze względu na zamordowaną i jej rodzinę, ale także ze względu na młodego chłopaka, który popełnia tak straszną zbrodnię. Przez co przeszedł? W jakich warunkach dorastał? Jakiej doznał traumy? Ten cały kryzys migracyjny pokazuje, że życie w wielu częściach świata jest niesprawiedliwe. Musimy spróbować pomóc rozwiązać ten problem najlepiej jak potrafimy.”

  Atmosfera w mediach społecznościowych stała się wręcz rewolucyjna. Różne osoby publikują swoje nagrania, w których oskarżają rząd o morderstwa, o wypełnienie Szwecji agresywnymi osobami i kompletne pomijanie problemów rdzennych Szwedów.
  źródło: https://pl.gatestoneinstitute.org/7484/szwecja-imigracja

  1. Pytanie: kto zminusowal komentarz @ania? I czemu? Czy w tym komentarzu jest cos nieprawdziwego…a moze wszystko jest prawdziwe i wy minusujacy lewackie lebki boicie sie przyznac, ze popelniacie blad…blad za ktory nie tylko wy zaplacicie, wszyscy zaplaca. Nie. Nie imigrantom. Bankom zaplacicie. Wy myslicie, ze czemu to sie dzieje? Ze tak sami z siebie? Zyjecie w cieplym kurwidoklu, nie majac pojecia o otaczajacej was rzeczywistosci. W swiecie fantazji i marzen. Bezczelni, egoistyczni, wyprani z mozgu jestescie. Nie umiecie myslec logicznie. Nie widzicie ciagu: kazda akcja wywoluje reakcje. Bardziej mi was zal niz imigrantow. Oni przynajmniej wiedza po co ida, po co zyja i czego chca. Wy chcecie sliwek na wierzbie, kolorowych mazanek kreda, spiewu ptakow i tanca w teczy. Good luck!
   Ostrzegam Was lewacy. Ktos bedzie musial zaplacic za to cudo zwane multikulti. I to bedziecie miedzy innymi Wy. Ropa juz idzie do gory. Poczekajcie, az wam podskocza stopy procentowe dla waszego kredytu. Dopiero po kieszeni was pojada. Bedziecie tyle samo pracowac lub wiecej, za mniej. Glupki…co czerpia wiedze z FB, Twitera lub innego badziewia.

  1. @ABC To prawda! Gońmy toto póki czas, bo inaczej oni nas pogonią! Na co mamy przykłady, co rusz! Znowu nas ubyło o 1 osobę, a o ilu nas ubywa, o których nie piszą? I znowu kolejne potwierdzenie, że to nie są uchodźcy tylko nasi mordercy! Nas ubywa a naszych wrogów przybywa….

 2. Jak by brutalnie to nie zabrzmiało, to dobra wiadomość. Wątpię, żeby otrzeźwiło to innych nawiedzonych „Refugees Welcome”, ale może ich pupilki wytną ich w końcu w pień i problem rozwiąże się w taki czy inny sposób. Szkoda tylko, że przy okazji zginie tylu niewinnych ludzi.

 3. Pewnikiem sytuacja w zlewaczonej europie, nie tylko w germanistanie czy szedzistanie przypomina górę lodową. Posłuszne władzy, a raczej z władzą ściśle współpracujące szambo medialne dba o dobór jedynie słusznych treści mających kształtować świadomość lemingów.
  Herzlich willkommen….nie stawiam pytania czy dojdzie do wojny, tylko kiedy dojdzie.
  Oddziały rozlokowane, uzbrojone (w przeciwieństwie do nas), łączność zapewniona, czekają tylko na sygnał, to co się teraz dzieje to tylko przygrywka, testowanie europejskiej cierpliwości (choć lepsze byłoby określenie głupoty) lub wybryki niesubordynowanych, którzy już nie mogą doczekać się pełnej swobody w nawracaniu niewiernych.

  1. No ale pozostałe lewaki widzą jedynie że to nieszczęśliwy wypadek, i że nei wolno karać kogoś za jego przekonania religijne które na takie czyny w stosunku do niewiernych zezwalają
   Po prostu nie potrafię pojąć tego ich liberalnego toku myślenia
   który teoretycznie mówi
   wolność równość dla każdego niezależnie od wyznania i religii
   więc skoro tak to ok
   Muzułmanie będą: gwałcić, zniewalać, mordować, wykorzystywać, okradać, napadać wszystkich niemuzułmanów ponieważ pozwala a nawet nakazuje im to religia
   Tak więc ich tok myślenia pod tym względem rozumie
   Wolność religii itd niech muzułmanie robią co zechcą bo nie wolno ich ograniczać

   ALE!!!!!

   Dlaczego w takim samym wypadku chrześcijanie katolicy ateiści (jestem ateistą)
   Nie mają prawa już do wyrażania swej opinii, dlaczego nie mają prawa do swych wierzeń i przekonań, dlaczego nie mamy prawa do obrony, ani życia???

   kolejną dziwną rzeczą jest to, że ci debile domagają się równego traktowania wszystkich nacji wyznań, jednocześnie atakując normalnych obywateli swoich krajów i wywyższając do rangi nadludzi muzułmanów swoim zachowaniem

   Kolejnej rzeczy której nie potrafię pojąć to:
   Jako że wolność jest najważniejsza to dlaczego sami pchają siebie i nas do niewoli?
   dlaczego sami ograniczają swoje prawa i nasze na rzecz muzułmanów?

   Czasem wydaje mi się że władze UNI NaziNiemiec Francji szwecji i innych narodów oraz wszyscy lewacy to muzułmanie, których celem jest islamizacja i podbój
   a jako że mogą stosować w tym celu każdy podstęp, każde kłamstwo, każdą manipulację bo zezwala im na to islam
   to chyba tylko i wyłącznie coś takiego mogło by tłumaczyć lewaków!

   ewentualnie wybitna głupota która zaszła już tak daleko że, nie mogą i nie potrafią się już przyznać do błędu i będą szli w zaparte do końca nawet jeżeli będzie to oznaczać niewolnictwo

   ponadto oni czują się w większości bezpieczni ponieważ dbają o to aby tych zwyroli nie umieszczano im w sąsiedztwie, są pilnowani chronieni

   ale co ze zwykłymi obywatelami?
   Ano nic przecież lewaki nie przyznają się do błędu
   i tu dochodzimy do pewnej starej prawdy…. tylko człowiek mądry inteligentny jest w stanie przyznać się do błędu….

   Problem w tym że lewaki takimi ludźmi nie są… ale wiedzą że przyznanie się do błędu jak będzie za późno i obietnica naprawy błędu może zagwarantować im kolejną kadencję a tym samym ochronę przed tym co się dzieje

   Łatwo trwać w głupocie gdy ma się przed sobą obok siebie i za sobą armie ochroniarzy, gdy ma się ogromne pieniądze które pozwolą w razie czego uciec tam gdzie bezpieczniej porzucając swoich

   i prać nadal mózgi podatnym mniej inteligentnym obywatelom

 4. Tak, znów emigrant zamordował naszą kobietę tzn. Europejkę. Nie po raz pierwszy i nie ostatnia taka zbrodnia! Ile kobiet, dziewczyn, dzieci, musi być śmiertelnie pociętych noże jeballaha. Takie wiadomości coraz mniej są wstrząsające. W zeszłym roku zabił Pakistańczyk ciężarną Polkę. Pamiętacie to? W ich religii kobieta służy jeballahowi do zapłodnienia i tylko tyle.

  1. Najgorsze jest to że to faktycznie już nie wywołuje szoku, a jedynie takie czyny są po prostu nową informacją, kolejnym takim samym zdarzeniem na równi z informacją o otwarciu nowej piekarni w zabitej dechami wsi….

   Lewaki na to liczą że ludzie zaakceptują ten stan rzeczy że, stracą chęć do walki o swoje przekonania, że przejdą nad tym do porządku dziennego i że takie sytuacje będą traktować jak coś całkowicie normalnego

   Multikulti za wszelką cenę byle tylko islamiści nie ucierpieli na tym tok myslenia lewaka ktory mieszaka w bezpiecznym miescie w bezpiecznej dzielnicy na bezpiecznym osiedlu ktorego stac na głuptę

  2. i do dzisiaj nie wiemy nic o tym czy czy ten morderca został ukarany i w jaki sposób czy był może w stresie i tak mu się machnęło a akurat baba mu się nawinęła czy może dostał odszkodowanie bo musiał ją gonić i jeszcze go ręka zabolała………………a u nas ich coraz więcej i o tym z Krakowskiego Przedmieścia też jakoś cisza dziwna jest…………

 5. Nigeria,tam od lat trwa wojna domowa.Ten człowiek mógł uciec z Nigerii,bo był poszukiwanym !!! Teraz trafił do Europy,jak wielu jemu podobnych i skutki już widać.Nikt mi nie powie,że są tą ludzie przepojeni miłością do bliżnich.Miałem już osobisty kontakt z takimi jak ten ,nazywanymi najogólniej „ciapate”.

 6. tak sie kończy odrzucanie faktów i zaklinanie rzeczywistości … została ubogacona na wieczność, ale pytając brutalnie – czy nie tego własnie chciała ? Ubogacenia ? no to ją ubogacił tym co miał do zaoferowania. Cytując muzłumanina z Polski ,,zginiecie jak wszyscy niewierni,,.

  1. dokładnie zrobił jej to czego ona sama chciała, nic mniej i nic więcej a chciała być ubogacona, chciała multikulti, chciała władzy islamu, więc dostała wszystko to czego pragnęła tak bardzo
   na jej miejsce przyjdą kolejne które pragną tego samego, i będą rozkładać jeszcze nogi dla nich bo uznają że ta UBOGACONA nie dała im wszystkiego co mogła dać

 7. Irytuje mnie bezczynność tych, którzy powinni pomagać ludziom. Tło było w 100% seksualne. Normalny facet na ulicy ma „popędy” stłumione lub wyłączone. Dzikus nie ma takich hamulców – nie wykształcił ich w swym środowisku. Opaska na rękę lub szyję z detekcją pobudzenia. Jak się dziki „nakręci”, włącza się alarm świetlno-dźwiękowy na tej opasce. Zachodowi już nie pomożemy, ale dobrze jest wiedzieć, że rozwiązania można znaleźć, gdy się chce.

  1. Propozycja: Każdemu białemu człowiekowi od chwili urodzenia giwerę w garść. Powiązaną z odciskiem palca, tęczówką lub DNA. Modułową. Niemowlak dostaje rdzeń informatyczny z modułem sikawki. Przedszkolak dostaje moduł plastikowych kulek. Gimnazjalista może już pakować śrutem 4,5 mm. W wieku 22 lat moduł normalnej amunicji zintegrowanej. Giwera, jak nóż, łyżka i widelec. W garści od urodzenia. Tak naturalna, jak biologiczna ręka.

  2. Nie no pojechałeś trochę razz ja jak widzę bardzo atrakcyjną Polkę na ulicy też potrafię maszt postawić hahahahahahhahahahahahahah
   ale fakt my się kontrolujemy, a przede wszystkim szanujemy kobiety,
   a u nich rządzi islam który jest religią kultu F.I.U.T.A i spustu w każdą dziurę
   dodatkowo jest całkowity zakaz stosowania jakiejkolwiek antykoncepcji…
   innymi słowy dzicz stworzona przez religię

   Za jakiś czas lewaki powiedzą ze to nasza wina ze tak się dzieje, że oni muszą pozbywać się teraz islamu z europy, i że tak właśnie kończą się wszelkie przejawy jakiejkolwiek religii
   Co otworzy im furtkę do tego do czego dążą usunięcia praw moralnych, usunięcia ze społeczeństw religii, i wszytko oczywiście dla nas szarych obywateli europy aby nas chronić przed złem kazdej religii

 8. ogladalam film o holokauscie.o wojnie …o eksterminacji prowadzonej na terenie Polski. dokument, w ktorym wypowiadaja soe tez Niemcy, ktorzy wtenczas byli hitlerowcami, bez mrugniecia okiem, jak im sie wtefy dobrze zylo, kiedy przyjechali do Polski grabili dobytkinajlepsze. wille. po wypedzonych. Zydach, jak biesiadowali..w tle przesuwaja sie obrazki umierajacych szkieletow cial na ulicach getta, bieda, wstyd, lzy, upokorzenie..wrzucane na koncu do masowrgo grobu lub zagnane obietnica pracy na wschodzie Polski wprost do gazowych komor w treblince…. zastanawiam sie, jak ci niemcy mogli robic takie rzeczy i byc z tego dumni i przestaje mi byc ich szkoda. moze nadchodzi dzien zaplaty od Boga, kto to wie..Markela jest odpowiedzia na 2 wojne swiatowa, jesli to, o czym mowi teoria spiskowa po co te hordy, mlodych, wysportowanych nabuzowanych nienawiscia do zachodu mezczyzn uzbrojonych. w tym smartfony jako nadajniki informacji i kase i i nadejdzie dla niemcow dzien x…niebawem sie przekonamy. Bezkrytyczna wiara w chora ideologie za kazdym razem skonczy sie tragicznie.zawsze…

  1. dajmy na to ze masz rację islam pochłonie niemcy w calosci
   lewaki uciekna do innych bezpiecznych krajow bo maja kase
   tam nadal beda rozpowszechniac woja ideologie

   ale wrocmy do dnia X
   Niemcy upadną i powstanie neowy muzulmanski kraj
   francja szwecja itd spotka ich to samo
   islam stanie sie dominujaca religia w europie
   żydzi poczuja sie zagrozeni wiec izrale uzyje kazdej dostepnej broni prewencyjnie
   atomowki spadna na europe
   zaglada ludkzosci bedzie kwestia max 2-3 pokolen od wybuchu pierwszej bomby atomowej na terenie europy

 9. Pięknie …. w jakich realiach przyjdzie zyc na lądzie europejskim naszym dzieciom i wnukom … pazernosc ludzka nie zna granic, lewak dla eurocenta odda wlasna matke i dziecko …. to oni do tego doprowadzili, mam nadzieje ze wszystkich bez wyjatku osadzi niezawisly sad i wyda sprawiedliwy wyrok bo to co ci ludzie uprawiaja to zbrodnia przeciwko ludzkosci …. cywilizowanej ludzkosci EUropy

 10. to był zdecydowanie chirurg a nie żaden morderca!!!!!!!!!!! tak zdecydowanie wykształcony lekarz, ale Najwyraźniej niemiecka służba zdrowia jest w opłakanym stanie dlatego pacjentka nie przeżyła operacji!!!!!!!!
  A oni biednego Nigeryjczyka oskarżają o morderstwo WSTYD NIEMCY!!!!!!!!!
  To przejaw ksenofobi i rasizmu!!!!!!!

  Należy go wypuścić jak najszybciej i zapłacić mu duuużo EURASÓW aby mógł rozwijać swe zdolności chirurgiczne i operować dalej niemki

 11. Teraz w nagrod będzie mogła robić LASKE ALLLLLLAHOWI:)
  Nagroda Petardaaaaaa. POPIERAM pełną bębą to mówiłem ja islamofob( jeśli coś takiego jest:)). Pozdrawiam normalnych Ludzi tego Świata.

Dodaj komentarz