Dramatyczna sytuacja polskich kierowców w Calais. Imigranci dewastują im samochody

Imigranci w Calais od dwóch lat stwarzają problemy – z każdym miesiącem problem się nasila. Teraz kierowcy aby przewieźć towar do Wielkiej Brytanii narażają swoje życie i zdrowie.

– Uchodźcy grożą im nożem i kijem bejsbolowym. Zdarzały się również przypadki wyciągania z kabin oraz prób dostania się do wnętrza pojazdów – mówi rzecznik Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych Anna Wrona.

– Kontaktowaliśmy się m.in. z władzami francuskimi i brytyjskimi, również polska ambasada w Paryżu zwracała uwagę na te problemy – powiedział Artur Dmochowski z MSZ. Polskie firmy wykonują 20 proc. z wszystkich przewozów towarów w Calais.

Mieszkańcy apelowali o pomoc, gdy to nie przyniosło rezultatów zdeterminowani stracili cierpliwość i stworzyli własną milicję, która ma bronić ich dobytku.

Calais

– Musiałem zawieźć moje dzieci na ostry dyżur, bo zraniła je rozpryskująca się szyba samochodu. Mam tego dość! Dajemy uchodźcom schronienie, a oni wypowiadają nam wojnę! My, Francuzi przestajemy się czuć u siebie! – oburza się jeden z mieszkańców.

Amerykański ekspert od bezpieczeństwa John Schindler (@20committee) określił niedawno Europę jako prawdopodobnie najbardziej skamieniałą i biurokratycznie zesklerociałą organizację na świecie („perhaps the most risk-averse and bureaucratically arteriosclerotic organization on earth”).

18 komentarz do “Dramatyczna sytuacja polskich kierowców w Calais. Imigranci dewastują im samochody

 1. Islam to nie jest religia, to ugrupowanie polityczne !!!
  Tylko wierzą w to muzułmanie i nieświadomi tego ludzie.
  Mahomet – mówił wyraźnie, że niewierni to najwięksi wrogowie islamu. Właśnie wówczas islam stracił wszystkie cechy religii, stając się systemem politycznym, który zmusza muzułmanów, by pod groźbą śmierci trwali w więzieniu szariatu.
  Islam zabiegając o własne przetrwanie, robi wszystko, by wyeliminować rywali poprzez dżihad – wojny, mord, groźby, kłamstwo, zniewagę i prześladowanie?
  Jest zasada '‘nie czyń drugiemu co tobie niemiłe”, islam pobudza ciemną stronę ludzkiej duszy – tę, która każe zabierać ludziom własność, podporządkowywać sobie innych i użalać się nad swoim losem, by wzmocnić chore poczucie krzywdy. Innymi słowy – islam robi wszystko, by obudzić tkwiący w każdym człowieku pierwiastek zła.
  Zamiast sprzeciwić się okrutnemu systemowi, niektórzy muzułmanie upatrują rozwiązania swoich problemów w zaostrzeniu przepisów i dżihadzie. Islamski kalifat zawsze był bowiem miejscem krwawej walki o władzę – miejscem zamachów, spisków, rewolucji i zamieszek społecznych. Nikt nie jest w stanie zliczyć, ile milionów ludzi na świecie w ciągu 1400 lat zginęło w imię dżihadu.
  Islam to zło, które głoszą na świecie Muzułmanie.
  Przeciwko „krzyżowcom”. Dżihadyści opublikowali nowe propagandowe nagranie „Honor is in Jihad” na kanale telewizyjnym Al Hayat, a które zamieścił ekstremistyczny portal vijestiummeta. „Niewiernych wytruć, zabić, ich samochody, domy zniszczyć

   1. I dokładnie to samo tyczy się absolutnie WSZYSTKICH religii na świecie – nie ważne jakich, bo coś takiego jak „bóg” po prostu nie istnieje i tyle. Dinozaury to chyba najlepszy dowód. Ten cały szajs jest przeznaczony dla mało inteligentnych, podatnych na manipulacje ludzi, którzy nie potrafią logicznie myśleć. Albo dla ludzi całkiem inteligentnych, którzy pod płaszczykiem religii dążą do rewolucji politycznych, a strachem przed tzw. bogiem karmią się zwykłym plebsem i ciemną masą. Szkoda, że w XXI wieku takie coś jeszcze ma miejsce równolegle z nieprawdopodobnym postępem technologicznym…

  1. To jest pewne że będzie rzeź.Dzikusy za bardzo się rozpanoszyły.Ale najpierw Francja zbiednieje do poziomu w którym zaczną uciekać nie tylko do Rosji i „strasznej”Białorusi ale nawet do Korei Północnej gdzie przynajmniej arabusy nie będą zagrożeniem.

 2. Polscy politycy już dawno powinni zareagować. Czy dopiero śmierć polskiego kierowcy zmotywuje tą bandę durniów do odpowiednich reakcji? Na pierwszy ogień niech głos zabiera Swetru, on bardzo „walczy” o polskich przedsiębiorców i martwi się przywróceniem kontroli granicznych. Dlaczego w temacie Calais nie zabiera głosu?
  Zresztą kilka państw powinno się dogadać i zacząć naciskać na Francję, bo generalnie to oni stworzyli problem a nie imigranci. Imigranci po prostu sobie „przyszli” a francuskie władze przymknęły oko i pozwoliły na takie obozowisko jak Calais. Nie reagowali a ludzie przybywali. Teraz zamiast deportować, to oni im modernizować będą dzikie obozowisko.

  21 wiek, środek Europy a to co się dzieje w Calais przypomina zapuszczone rejony trzeciego świata, gdzie istnieje bieda oraz bezprawie.
  Patrzeć się na to nie da, w dodatku zdrowie i bezpieczeństwo europejczyków przegrało z „prawami nielegalnych imigrantów”. Wszystko jest jak tania prowizorka, niby ktoś chce zadbać o bezpieczeństwo podróżnych ale nie na tyle aby zlikwidować całe koczowisko a ludzi deportować.
  Ciekawe czy wygra kiedyś zdrowy rozsądek i ktoś zrozumie, że nie można zlikwidować problemu Calais nie ruszając imigrantów.

  1. Jedynym rozwiązaniem jest brak ich przyjmowania. Granice trzeba chronić. Ciekawe kiedy merkel i jej kumple odpowiedzą za złamanie przepisów. W dodatku przybysze ściągnęli choroby już u nas wymarłe.

 3. Polska powinna zażądać konwojowania kierowców przez gliniarzy albo zezwolić na polska ochronę z pukawkami.|Ale dopóki nie będzie solidnego rządu niezależnego od USA,Izraela czy banderowców tego się nie spodziewam.

 4. Mam pytanie – czy wśród czytelników ndie.pl jest ktoś, kto był w Calais i widział cały ten bałagan na własne oczy i mógłby to tutaj opisać? jak to wygląda z punktu widzenia polskiego kierowcy?

  1. Ja byłem faktycznie jest nie ciekawe, chociaż mnie nikt z kabiny nie wyciągał to fakt mało brakowało żebym rozjechał ciapatego mowa tu o przejeździe Eurotunelem, promem jest troche lepsza sytuacja.

Dodaj komentarz