Islamskie wyznanie wiary znalazło się na stronie głównej Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, uniemożliwiając tym samym korzystanie z witryny. Uczelnia sprawę bagatelizuje. Czy jest się czego obawiać?

„Nie ma innego Boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego prorokiem” – tak wyglądała wczoraj zhakowana strona internetowa Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Uczelnia wystosowało komunikat w tej sprawie: „Incydent miał miejsce wczoraj ok. 22.00. Po niespełna godzinie usunięto jego skutki i kilka minut po g. 23 została przywrócona pełna funkcjonalność serwisu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do podmiany głównej strony serwisu z pominięciem wszystkich pozostałych podstron i zawartych w nich treściach. Jednocześnie informujemy, że zaatakowany serwis nie ma bezpośrednich powiązań z innymi systemami informatycznymi Uczelni i nie zostały pobrane żadne dane osobowe ani inne informacje, które nie byłyby publicznie prezentowane na stronie głównej Uczelni. Dzisiejszy tzw. atak na serwis www to zwykły akt wandalizmu. Użyto do niego dostępnych skryptów używanych w tego typu incydentach” – czytamy.

To nie pierwszy tego typu atak. W lutym hakerzy z Tunezji włamali się na stronę internetową Politechniki Poznańskiej, również zamieszczając islamskie hasła.

50
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
13 Comment threads
37 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
27 Comment authors
WaldekzxzxxzzxkarlosKingaDawid Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o