Owa mityczna ‘radykalna mniejszość’ muzułmanów, która jak zawsze błędnie interpretuje islam i tak bardzo odstaje od równie mitycznej ‘umiarkowanej większości’, urządziła demonstrację popierającą działania al-Kaidy w Syrii.

Muzułmanie zebrali się w pobliżu Regent Park Mosque w Londynie 24 stycznia wyrażając swoje uznanie dla prób ustanowienia islamskiej republiki w Iraku, do czego dążą siły Al-Kaidy. Uczestnicy unosili w górę czarną flagę dżihadu oraz plakaty opowiadające się za stworzeniem kalifatu w Syrii, wyzywając Syryjską Armię Wolnościową (FSA) od niewiernych.

Instytut MEMRI zamieścił na swoim kanale nagranie z demonstracji. Można je obejrzeć klikając w poniższy link:

http://www.memritv.org/clip/en/4126.htm

Fragmenty:

(…) Brytyjski islamista: Przez ostatnie trzy lata, tyraniczny reżim Bashar Al-Assada – z pomocą międzynarodową – zamordował 140,000 muzułmanów, splądrował cały naród i użył broni chemicznej przeciw ludziom. Ci zbrodniarze zrzeszają się teraz w Genewie, żeby zadecydować o ich losie. Dlatego my, muzułmanie, stoimy dziś tutaj, popieramy braci w Syrii i jesteśmy po stronie islamu.

Czy wiecie, bracia, że saudyjski reżim wysyła miliardy wspierając wrogów mudżahedinów w Syrii. Ameryka to ich pełnomocnik i wysyła miliony do zwalczania mudżahedinów. Pytam się was – na Allaha, dlaczego reżim saudyjski nie wyśle swojej armii do walki przeciw Assadowi? (…)

Mamy nadzieję, że nasza wiadomość dotrze do Syrii. Wielu z nas żyje w Wielkiej Brytanii. Nie jesteśmy zespoleni narodowością ale węzłami braterstwa, jesteśmy wierzącymi. Wasza wojna jest naszą wojną. Wasza krew to nasza krew.

źródło: MEMRI TV

Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subscribe  
Powiadom o