Kornel Morawiecki fot. screen youtube.com

Kornel Morawiecki w wywiadzie dla „Dziennika Gazeta Prawna” zadeklarował, że nie zmienił swojego stanowiska odnośnie uchodźców. Nadal uważa, że Polska musi ich przyjmować, ponieważ to „ogromny problem cywilizacyjny”.

Morawiecki zapytany „Czy stanowisko wobec przyjmowania uchodźców uległo zmianie?” odpowiedział: „Nie powinniśmy pytać czy należy ich w ogóle przyjmować, lecz w jaki sposób mamy to zrobić. To ogromny problem cywilizacyjny przed którym stoi Europa z Polską włącznie.” – wyjaśnił.

„Musimy znaleźć odpowiedź. Nie będzie to łatwe i nie uważam, że uda się to zrobić przy pomocy jednego genialnego rozwiązania, ale powinniśmy ze sobą rozmawiać i szukać porozumienia. Po prostu nie ma innego wyjścia. Mam w tej kwestii inne zdanie niż mój syn. Prywatnie możemy się spierać, ale nie widzę powodu, aby robić to publicznie. Szanuję jego stanowisko.” – przekonywał.

„Na uchodźców będziemy wykładać więcej pieniędzy niż jesteśmy zobowiązani” – powiedział z kolei premier Mateusz Morawiecki. Premier chce rozpocząć „kooperację w sprawie dziesiątków tysięcy uchodźców i wsparciu ich na miejscu, by nie musieli w dramatycznych warunkach przybywać do Europy”.

95
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
38 Comment threads
57 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
47 Comment authors
klioes vel pislamistaRumcajs nie chce równoległego społeczeństwa islamskiego obok nas (+>C*)Allahu makabraLogicNSZ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o