Nielegalni imigranci bez problemu przekroczyli pięć granic. Wpadli dopiero w Polsce

Dzięki czujności kierowcy ciężarówki funkcjonariusze z Placówki SG w Sanoku zatrzymali siedmioro nielegalnych imigrantów, podróżujących potajemnie w naczepie pojazdu.

25 stycznia w Lipowicy (pow. krośnieński) podczas kontroli pojazdów na drodze prowadzącej od granicy ze Słowacją, realizowanej przez patrol Krajowej Administracji Skarbowej, do funkcjonariuszy KAS zgłosił się kierowca polskiej ciężarówki z informacją, że z naczepy jego pojazdu dobiegają odgłosy, mogące świadczyć o tym, że w środku przebywają ludzie.

Patrol KAS zawiadomił o zdarzeniu Placówkę SG w Sanoku. Po otwarciu naczepy funkcjonariusze znaleźli wewnątrz siedmioosbową rodzinę syryjskich Kurdów, ukrywającą się wśród przewożonych ciężarówką elementów klimatyzacji.

Cudzoziemcy, dwoje dorosłych i troje dzieci w wieku 6-16 lat, nie mieli przy sobie żadnych dokumentów. Wyjaśnili, że podróżują do Niemiec, a pod plandekę ciężarówki dostali się już po przekroczeniu granicy greckiej. Zabezpieczające naczepę plomby celne ominęli, przecinając linki przytrzymujące plandekę. Pomogły im w tym dwie osoby, którym zapłacili za to 8 tysięcy euro.

strazgraniczna.pl

Dodaj komentarz