W Krakowie organizują „pasmo antydyskryminacyjne”. Będą uwrażliwiać na różnorodność

Podczas Festiwalu Conrada w Krakowie, organizatorzy zapowiedzieli warsztaty „Uchodźcy w Polsce – niechciani i niechętni”, które mają „uwrażliwić na różnorodność modeli życia”. Całe wydarzenia zapowiedzieli jako „pasmo antydyskryminacyjne”.

„Cykl warsztatów i spotkań edukacyjnych, których celem jest otwarcie na Innego, uwrażliwienie na różnorodność modeli życia, światopoglądów oraz próba zastanowienia się nad tym, jak mogłaby wyglądać wspólnota, w której znalazłaby się przestrzeń dla każdego, bez względu na przekonania, kolor skóry, wiek czy wyznanie – Festiwal Conrada po raz pierwszy na taką skalę angażuje się w tematykę społeczną. W programie Pasma antydyskryminacyjneg” zaplanowano m.in. warsztaty związane z tematyką uchodźców i lekcję czytania dla więźniów w krakowskim areszcie śledczym” – informują organizatorzy festiwalu w Krakowie.

W ramach tzw. „Pasma antydyskryminacyjnego”, w poniedziałek, 23 października w Pawilonie Wyspiańskiego odbędą się warsztaty „Uchodźcy w Polsce – niechciani i niechętni”. Uczestnicy będą rozważać niechętny stosunek dużej części społeczeństwa do tzw. uchodźców oraz dyskutować o zasadności ich przyjmowania.

Współorganizatorem „pasma antydyskryminacyjnego” jest miasto Kraków oraz Fundacja Tygodnika Powszechnego. Wydarzenie dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

64 komentarz do “W Krakowie organizują „pasmo antydyskryminacyjne”. Będą uwrażliwiać na różnorodność

 1. Dofinansowało MK i DN. Od kiedy imigranci z z pustyni i puszczy są częścią dziedzictwa narodowego??? Minister Gliński coraz mniej mi się podoba. Bo to że sponsoruje to masoński Tygodnik Powszechny to nie dziwi, Soros daje kasę, Soros WYMAGA.

 2. I na dofinansowanie takie gówna idą pieniądze podatników. Już sam tytuł „Uchodźcy…” wskazuje, że cała różnorodność zostanie ograniczona do islamu i ciemnych. I pieprzenie o „zasadności ich przyjmowania”.
  Jak bardzo naiwnym trzeba być, żeby wierzyć we wspólnotę, gdzie akceptowany jest każdy bez względu na religię, poglądy, wyznawaną ideologię itd. To nie jest wizja utopii, tylko obłąkańczy, politycznie poprawny sen. Nie da się we wspólnocie akceptować każdego, bo byłaby jedna wielka anarchia. Wyobraźmy sobie wspólnotę, gdzie jeden osobnik jest chorym psychicznie zabójcą. Trzeba go zaakceptować i pozwolić mu robić co chce? No bo chyba nie ograniczy mu się wolności ze względu na ideologię? Fakt przejaskrawiony przykład, ale tak to dla mnie wygląda. Wspólnota może istnieć tylko tam, gdzie jedni przynajmniej sprawiają wrażenie, że szanują drugich, gdzie obowiązują zbliżone normy moralne i prawne. A nie jedna strona ma drugą za podludzi, gardzi nią i chce wymordować, a druga wielbi, żywi i skacze wokół tej pierwszej. Taką wspólnotę chce Nam lewactwo zafundować.

 3. Żenujące. Czekam na program ,,przytul murzyna” lub ,,zrozum szahida”. Pierwszego nie przytulę bo się go brzydzę a drugiego nie da się zrozumieć bo jest chory psychicznie. Co ma znaczyć ,,różnorodność modeli życia”? Może np. model plemiennych awanturników lub model dżihadystycznej rodzinki.

  1. No ja się właśnie zastanawiałam, czy się nie zgłosić jako ta prześladowana i nierozumiana polska naziolska turbo kaczo faszysto katoliczka;))). Tyle tylko, że w przeciwieństwie do organizatorów podobnych imprezek, jednak nie mam zwyczaju żartować z poważnych spraw. A obrażana jestem ustawicznie. I co? I psińco.
   wink

   1. bkkkk Pozwalanie na organizowanie takich pedalskich imprez to okazja dla lewactwa by sączyć ludziom do głów swoje obłędne koncepcje. To powinno być rozgonione jak u ruskich, kiedy kozacki patrol wytłumaczył nahajkami „postępówkom” z Pussy Riot, na czym polega porządek społeczny.

  2. Następni zdrajcy i importerzy zagłady naszej cywilizacji!… A cóż tak łatwo i beztrosko oddajecie obcym i wrogim nam od wieków plemionom NASZE! rdzennych Europejczyków ziemie!? Czy to wasze prywatne państwo!? Lepiej i wygodniej przecież będzie, jak nie będziecie się musieli męczyć na tej nieprzyjaznej dla was i waszych pupilów NASZEJ! polskiej ziemi i eksportujecie się na czarny ląd! Wszyscy będą szczęśliwi… My u siebie, na NASZEJ! ziemi wywalczonej i okupionej krwią naszych przodków etc. a wszyscy dziciolubni ze swoimi pupilami na czarnym lądzie – tak gdzie wasze miejsce – w pustyni i w puszczy! Organizujcie, pomagajcie, ale nie na NASZYM! za NASZE, i na zgubę naszych potomków!

     1. Hehe, zadaj im parę pytań. Skoro są to warsztaty antydyskryminacyjne to np. o dyskryminację kobiety w islamie. Albo nawet gejów. W ten sposób załatwisz lewków. Bo kogo będą bronić? Gejów i feministek czy islamistów (a to się przecież wyklucza)? Ewentualnie można polecieć klasyką, czyli o roli uchodźców w zamachach w Paryżu, Brukseli itp., ewentualnie coś o Rimini i wzroście przestępczości. Można nieźle rozjechać lewakom tę imprezkę i to bez użycia siły smile argumenty ich załatwią.

     2. Argumenty? Lewactwo to patologia intelektualna, żadne argumenty do nich nie trafią… no może oprócz tych kilku mm eek

     1. Patriota
      Spoko. Można i „na Ghandiego”. Ja uważam, że czas już nadszedł na wariant ultrasiłowy. Powtórzę i podkreślę – ULTRA. Inaczej nie przetrwamy.

     2. @Patriota „Nawracaniem” nic nie wskórasz. Zostaniesz wyrzucony. Jeśli chce się wygrać z wrogiem, to trzeba go dobrze poznać, czyli rozpracować, tak jak np. Katar, który wysłał swoich studentów do domów Polaków (w celu „szlifowania języka” i inne głupoty ha, ha) w celu poznania nas od tzw. podszewki. Resztę znasz i wiesz co trzeba robić?

     3. @pojawiam się i znikam
      Posłuchać zawsze mogę. Właśnie chociażby po to, żeby poznać wroga chociaż czyż będą tylko tutaj na Ndie i czytając te wszystkie artykuły nie poznaliśmy go wystarczająco dobrze? Kłamstwa, manipulacje itd.

      Tam na tych warsztatach mogą być ludzie którzy o temacie nie mają pojęcia. Warto by było wtrącić to i owo jeżeli prowadzący zaczęliby perfidnie kłamać.

      Po nitce do kłębka wink

      Nie zamierzam się awanturować. Jeżeli zostanę wyrzucony, trudno. Zdarza się i tak.

      Pozdrawiam smile

     4. @Patriota Nie jestem przekonana, czy im pomoże nawet „terapia szokowa”, ale próbować zawsze można…
      Myślę, że ostrzeżenie od MI5 (i innych) powinno Ci „się przydać” art. „Szef brytyjskiego MI5 ostrzega – rośnie ryzyko zamachów. I podał szokujące dane” A Dżordżuś ze swoimi podnóżkami ze zdrajców Europy, tylko coraz bardziej podkłada pod ten europejski kociołek…tak się „troszczą” o nas…

     5. @Patriota
      Lepiej weź ze sobą jakiś ochraniacz na oczy. Zapewne będą tam młode poleczki i jak powiesz jakieś brzydkie słowo na ciapatka lub murzynka to Ci oczy wydrapią i zostaniesz zmieszany z błotem. Serio, ja też próbowałem uświadamiać ludzi i w przypadku dziewczyn czy kobiet jest to niemożliwe. Bądź dzielny i przygotowany.

   1. Trzeba wziąć koran albo przygotować sobie z niego notatki i isc tam i powiedziec prawdę o islamie. Natomiast co do Afryki dobry bedzie argument demograficzny ze do połowy wieku ma byc tam 2 mld ludzi i co ile mamy przyjac ? Ile zadowoli lewakow ? 100 mln ? Mamy zrobic afryke w Polsce ? A moze ja sobie tego nie życzę.

    1. Przede wszystkim trzeba drogich lewaków zapytać jak długo mamy czekać na programy pro-choice dla Afryki. Bo przecież na ziemi jest za dużo ludzi. I planeta tego nei wytrzyma. I takie tam (tj. powtórzyć cały ten bełkot o „przeludnieniu”, jakim oni bełkoczą w temacie białych. Wziąć to samo, zacytować i zastosować do „rasy” islamskiej, n.b. „rasa islam” to kolejny lewacki wynalazek).

  3. Dokladnie tak Amon.
   „Cykl warsztatów i spotkań edukacyjnych, których celem jest otwarcie na Innego, uwrażliwienie na różnorodność modeli życia, światopoglądów oraz próba zastanowienia się nad tym, jak mogłaby wyglądać wspólnota, w której znalazłaby się przestrzeń dla każdego, bez względu na przekonania, kolor skóry, wiek czy wyznanie”
   Taka sytuacja jest mozliwa, gdy ludzkosc osiagnie poziom cywilizacyjny typu 1. Sa 3, a moze i 4 (jesli teoria multiwszechswiatow jest prawdziwa) pisalam juz o tym. Sa potrzebne podstawowe rzeczy, ktorych obecnie nie ma: darmowa energia (slonce, wiatr, geotermalna, woda na poczatek), gospodarka oparta na zasobach naturalnych, nie na wydrukowanym papierku bez pokrycia, edukacja a nie testy i zadania z kluczem. Wtedy mozna zaczac myslec o spoleczenstwie jakie sie marzy lewakom. Kiedy kazdy ma cieplo, pelno w brzuszku i czuje sie bezpiecznie wtedy mozna porozmawiac o filozofii.
   Jaka to jest sprawiedliwosc, gdzie piosenkareczka kreci pupka zarabia 20mln dolarow rocznie, a osoba ratujaca zycie w karetce 50tys rocznie?
   Przewartosciowac czlowieka jest bardzo trudno, mozna wyprac mozg ale to nie to samo i nie mozna oczekiwac takich samych efektow. Natura wygra, zawsze wygrywala. Nie da sie oszukac zycia.

  4. Uwrażliwienie na inne poglądy i kultury … Ciekawe dla czego nikt nie uwrażliwia muzułmanów i lewaków na inne niż ich poglądy? Bo to oni właśnie próbują wszystkich przerobić na siłę aby myśleli tak jak oni karami i tego typu akcjami -.-.

  1. Wypiorą jak to się stało na zachodzie, tyle że potrzeba na to trochę czasu. Ważne czego uczą dzieci w szkole, a nawet już w przedszkolu, co oglądamy w tv. To są powolne procesy ale jak widać na zachodzie przyniosły skutek. Przed tym trzeba się bronić.

 4. Następny umysłowy plankton. Przede wszystim to nie żadni uchodzcy. Po drugie to właśnie sprowadzanie muslimów jest dyskryminacją, likwidacja wolności wyznania i demokracji ….rękami muslimów wobec wszystkich niemuzułmanów ! Po trzecie islam tomoże i wyznanie, ale nie religia. (wyznawać można różne ideologie, np. też kominizm). …Podsumowując to właśnie w Islamie nie ma przestrzeni dla nikogo innego prócz muzułmanów, wbrew temu co pitolą organizatorzy „warsztatów”.

 5. Ja mam DEMOKRATYCZNA PROPOZYCJE dla tyc genderowych, kolorowych ciot.
  Niech pakuja walizki i jada do Afryki, Azji, Izraela i Ababow i tam swoje spedalone wizje kolorowego, genderowego babilonu realizuja. Dlaczego w Europie???
  Tu tych lewako-dziwakow nikt nie chce. Wiec jesli maja jaja niech pokaza co u tych inzynierow potrafia na nogi postawic. Niech ich pedala, wzbogacaja, ……, jescze kase im dorzuce na taka impreze!

 6. Pasmo antydyskryminacyjne powiadacie. Dzisiejsza anty dyskryminacja polega na wspieraniu najbardziej dyskryminacyjnej i faszystowskiej ideologii czyli islamu. Zupełnie jak faszyści antify nazywający się antyfaszystami

 7. Te oszołomy chcą nas uwrażliwiać na potrzeby nachodźców? Nie ma zrozumienia dla chorej polityki wymieszania ras a raczej zdominowania naszej rasy przez kozich synów. Mam być miłosierny wobec moich oprawców i zamachowców? każdy muzułmanin czyta koran a tam maja instrukcje jak zniszczyć każdą kulturę , która nie wielbi pedofila z cała jego kozią świtą.

 8. Dofinansowalo Min Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  Co za beszczelnosc, minister do dymisji natychmiast!!!
  A biedni rencisci co nie maja na lekarstwo? A Sybiracy? Nie ma pieniedzy na powrot?
  I Dziedzictwa Narodowego??? Dziedzictwo Narodowe to krew i lzy i wdowy i sieroty np zolnierzy wykletych. A prezydent co? Cicho sza?Co jest z tym Krakowem? Czy napewno w dzielnicy Kazimierz nikt juz nie mieszka?

 9. jest wyjscie….spalic warsztaty….a jak nie warsztaty to przynajmniej Krakow…..i zwalic na smoka-a co sie bedziem, nie? Zart. ale sami widzicie ze Polska powoli staje sie ulegla -dzieki kretynskim studentom w wiekszosci. ale powoli,powoli i szlag to wszystko trafi.

Dodaj komentarz