Unia wysunęła propozycje zmian w dyrektywie dotyczącej kontroli nabywania i posiadania broni, które miałyby rzekomo zwiększyć bezpieczeństwo w Europie. Chodzi o uderzenie w sportowców, kolekcjonerów, rekonstruktorów i myśliwych.

Negatywną ocenę pomysłu przedstawiło już Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Resort wskazywał na szereg wątpliwości, jakie budzą proponowane obostrzenia w zakresie posiadania legalnej broni palnej przez cywilów. Według przedstawicieli ministerstwa należy skupić się na walce z nielegalną bronią, nie natomiast z tą legalną, jak chce tego Unia.

Stwierdzono, że kwestię posiadania broni przez kolekcjonerów, myśliwych, sportowców czy do celów samoobrony „należy pozostawić w rozsądnym uznaniu każdemu państwu członkowskiemu, w zależności od jego potrzeb”.

Unia chciałaby wprowadzić bezwzględny zakaz posiadania przez użytkowników cywilnych broni półautomatycznej, w tym tej pozbawionej cech użytkowych. To oznacza, że zakaz objąłby większość modeli broni sportowej, co doprowadziłoby do konfiskaty broni legalnie posiadanej przez sportowców.

„Z tego typu broni żadne przestępstwa w Polsce czy na terenie UE nie są popełniane. Broń, która została wykorzystana przy zamachach w Paryżu pochodziła ze źródeł nielegalnych. Tymczasem dyrektywa uderza w legalnych użytkowników broni, w praworządnych obywateli. To niedopuszczalne” – stwierdziła Anna Siarkowska z formacji Kukiz’15.

Brukselscy myśliciele nie ograniczają się rzecz jasna do broni sportowej. Chcą także uderzyć w grupy rekonstrukcyjne, kolekcjonerów i myśliwych. Pomysły proponowane przez urzędników UE, to kolejne kuriozum tego sztucznego tworu, któremu obce jest pojęcie logiki.

Negatywne opinie dotyczące dyrektywy pozwalają sądzić, że Polska nie zgodzi się na jej przyjęcie. Promowane będą raczej rozwiązania przyjęte we wspólnym stanowisku Grupy Wyszehradzkiej, które idą w kierunku położenia nacisku na rzeczywistą walką z nielegalnym handlem bronią i pozostawienia szczegółowych regulacji dotyczących broni palnej państwom członkowskim.

źródła: pch24.pl / Parezja.pl
14
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
8 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
yamatoZnafcavenomjmPoPe_1 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Frost
Gość
Frost

Może niech się lepiej zajmą krzywizną banana, jeśli chodzi o bezpieczeństwo to już pokazali jak skutecznie sobie z tym radzą w paryżu i koloni. Ja rozumiem tych polityków, oni boją się jakiejkolwiek broni w rękach cywili bo ktoś by ich dawno odstrzelił gdyby broń była legalna ale litości… w danii… Czytaj więcej »

Frost
Gość
Frost

No i nie zapomnijmy o profilaktycznej kastracji, najlepiej wszystkich białych, bo to już jest żałośnie oczewiste jak bardzo rasistowskie wobec białych całe to gówno jest. 1000 małp o „afrykańskim wyglądzie” sobie robi co chce, aresztowali JEDNEGO!!! z czego media zrobiły wielką sprawę i… cisza. A jak polak coś w WB… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Nie. Jeszcze nie przegraliśmy. Co Ty, Polakiem nie jesteś;))? Zapomniałeś, że właśnie wtedy, gdy inni opuszczają ręce i gacie, my podnosimy łby i znajdujemy rozwiązanie?:) Nie denerwuj się, proszę. Stronę wykorzystaj w ten sposób, że np. informuj o niej znajomych (zwł. o tekstach dot. znajomości koranu; n.b. o koranie fajnie… Czytaj więcej »

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Niech UE kołchoz zajmie się krzywizną bananów, ogórków, jabłek bo ich dni są policzone.

ja
Gość
ja

wyjdzmy z tej unii bo zginiemy!!!

venom
Gość
venom
Znafca
Gość
Znafca

Jak zabronią to desperaci wezmą nielegalnie nie byle pukawkę tylko armatkę i przywalą z grubej rury.A zrobić armatkę też się da jak i amunicje do niej .To co trochę większego od karabinku.

Angrybird
Gość
Angrybird

Zdarzenie: Uzbrojeni w broń automatyczną terroryści zmasakrowali tłum cywilów w Paryżu.
Wniosek biurokratów: odebrać broń cywilom.
Uzasadnienie: Jak zabierzemy karabinki sportowe biathlonistom, to terroryści nie będą mieli AK-47.

yamato
Gość

A może by tak Szanowni Unijni Biurokraci przeszukali obozy „uchodźców” oraz kontenery przypływające do Europy z „dziwnych państw” zamiast wymyślać GŁUPOTY ???? Odnoszę wrażenie że niektórym w Brukseli dobrobyt rzucił się na mózg.

Ravkilll
Gość
Ravkilll

Cywile nie mają automatów. Policja i wojsko, ma broń automatyczną. Wniosek – Rozbroić policję i wojsko? smile

Znafca
Gość
Znafca

Mam inny wniosek-teoretycznie może być hipotetyczne wydarzenie-1000 agresywnych imigrantów włamuje się do jednostki wojskowej i biorą armaty,karabiny i rakietnice.Później używają do masakrowania okolicznych mieszkańców.To też może być powód do tego.

yamato
Gość

To jest ZUPEŁNIE MOŻLIWE tylko … jaki to ma związek z odbieraniem broni myśliwym i sportowcom ??? A swoją drogą – idąc dalej – powinno się zawody strzeleckie na igrzyskach olimpijskich zamienić na … co ? – rzut prostym bananem ????? I jeszcze – a co z łucznictwem ? Zapomnieli… Czytaj więcej »

PoPe_1
Gość
PoPe_1

Cierpliwie znosiłem (krzywiąc się tylko z niesmakiem) różne bzdety uchwalane/omawiane prze władze UE, ale to już przesada. Gdzie tu sens, gdzie logika?? Chyba zrobię większe zapasy prochu, kul i kapiszonów, bo gotowi także broń czarnoprochową odbierać! Co za kretyństwo! Jedyny efekt takich działań to kompletne rozbrojenie społeczeństwa, co jaka najbardziej… Czytaj więcej »

jm
Gość

Jeszcze niech nam zabiorą łuki i proce.