fot. strazgraniczna.pl

Straż Graniczna rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą, powiązaną ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców. Zatrzymano dziesięć osób. Członkowie grupy, we współpracy z arabskimi i afrykańskimi przemytnikami ludzi, przemycali na terytorium Niemiec i Austrii imigrantów pochodzących z krajów arabskich.

Rozbicie grupy przestępczej to rezultat śledztwa prowadzonego od 2015 roku przez funkcjonariuszy ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

W ciągu sześciu dni (od 22 do 27 czerwca) funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili w Krakowie działania, w wyniku których zatrzymali dziesięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się przemytem do państw Europy Zachodniej imigrantów pochodzących z Syrii, Iraku, Afganistanu i Pakistanu.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty obejmujące: kierowanie oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze międzynarodowym, organizowanie imigrantom pochodzenia arabskiego nielegalnego przekraczania granicy Polskiej oraz granic innych państw Unii Europejskiej oraz przestępstwo fałszowania dokumentów. Wobec podejrzanych zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru policji.

Jak ustalono w toku śledztwa, członkowie zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców nawiązali ścisłą współpracę z działającymi na terenie państw bałkańskich i Węgier arabskimi i afrykańskimi przemytnikami ludzi, której celem było wspólne organizowanie przemytu do Niemiec i Austrii imigrantów pochodzących z Syrii, Iraku, Afganistanu i Pakistanu. Transporty imigrantów, w tym kilkuletnich dzieci, odbywały się w trudnych warunkach, jednorazowo nawet po kilkadziesiąt osób, przy użyciu samochodów dostawczych niedostosowanych do przewozu ludzi. W jednym z przypadków kierowca samochodu przewożącego cudzoziemców na terenie Słowacji doprowadził do zderzenia z innym pojazdem i spowodował wypadek komunikacyjny ze skutkiem śmiertelnym.

Szacuje się, że grupa dokonała przemytu kilkuset imigrantów, od których inkasowano opłaty w wysokości od 300 do 1000 euro. Przemytniczy szlak rozpoczynał się z reguły na Węgrzech w największym w tym kraju ośrodku dla uchodźców w miejscowości Bicske lub w Budapeszcie i wiódł do Niemiec albo Austrii tranzytem przez granice Czech, Słowacji i Polski (w zależności od punktu docelowego).

Rozbicie grupy stało się możliwe dzięki zakrojonej na szeroką skalę współpracy polskiej Straży Granicznej z Dyrekcją Niemieckiej Policji Federalnej w Pirnie.

Ze względu na międzynarodowy skład grupy oraz transgraniczny charakter jej działania sprawa wymagała również skoordynowanych działań polskiej Straży Granicznej i Policji Niemieckiej. W ramach współpracy międzynarodowej powołana została wspólna polsko-niemiecka grupa dochodzeniowo-śledcza.

W działaniach prowadzonych na terenie Krakowa poza funkcjonariuszami ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej wzięli udział również funkcjonariusze z Karpackiego, Nadodrzańskiego, Nadwiślańskiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz przedstawiciele służb niemieckich i EUROPOLU.

Rozbicie grupy przestępczej to kolejny sukces polskiej Straży Granicznej w walce z nielegalna migracją.

źródło: strazgraniczna.pl

57
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
26 Comment threads
31 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
38 Comment authors
666HahaczVerifuckinbundeskalifatultrabehevior Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lolo ktory jeszcze pisze
Gość

A podobno kibole to miała być „ostatnia nadzieja białych”…

Patriota
Gość

Nie bądźmy tacy znowu jednoznaczni. W końcu przewozili ich na zachód a nie przywozili do Polski. Widocznie stwierdzili, że można na tym nieźle zarobić (co zresztą widać po podanych stawkach). Wątpię aby po pierwsze któryś z przewożonych chciał zostać w Polsce, po drugie aby ci pseudokibice ich tutaj chcieli zostawić.… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Patriota Dałem Ci minusa ujemnego: 1) Żadnych „uchodźców” nawet przejściowo. Zawsze jednak mogą zostać a poza tym jak ich wydalić jak się do nich nikt nie przyzna a dokumenty podrobione? 2) Pretekst dla wystąpienia przeciwko Polsce i władowania nam kontyngentu bo my „przemycamy”. 3) Rzutuje na nas: tak się przeciwstawiacie… Czytaj więcej »

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

„a poza tym jak ich wydalić jak się do nich nikt nie przyzna a dokumenty podrobione?” BO TO JEST WLASNIE ABSURD NAD ABSURDAMI, tzn. ze wlezie takie arab czy afrykanczyk mowi ze nie ma dokumentow lub ma falszywe i nie mozemy go wydalicbo nie wiaodmo gdzie, Trzeba tak zmienic prawo… Czytaj więcej »

Jan
Gość
Jan

Wydaje mi się, że bardzo wiele osób właśnie tego nie rozumie i stale powtarza, żę należy ich deportować i właśnie Ty opisujesz sytuację jednoznacznie – wjeżdża do Unii i nic nie można zrobić – zostaje.

Remik71
Gość

Kolego -to nie jest zachowanie dyskusyjne-takie zachowania tu w Polsce i wykonywane przez Polaków powinny byc piętnowane jak i wyrok z najwyzszej półki.To nie jest istotne gdzie przewozili-fakt ze pomagali islamistą-moze gdzieś czy kiedyś ktoś ucierpi przez takowego zamachowca ,którego Ci kretyni przemycili-pomyslałeś o takim przypadku?

888
Gość
888

Ja natomiast dałem Ci plusa. „W ramach współpracy międzynarodowej powołana została wspólna polsko-niemiecka grupa dochodzeniowo-śledcza”. I następny cytat: „Rozbicie grupy przestępczej to kolejny sukces polskiej Straży Granicznej w walce z nielegalna migracją”. – Czyli co? Za wolność waszą i naszą? A olać to, zaprosiła ich Merkel to niech teraz zbiera.… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@888 Jest o tyle naszym problemem bo z nimi graniczymy i choroba może mieć przerzuty. Więc nie udawaj, że to nas nie dotyczy tym bardziej, że jesteśmy w jednym obozie a nowi obywatele mają możliwość przemieszczania się bez przeszkód. Jak tam system socjalny zacznie się walić to myślisz, że nas… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@lolo
Nie takiego Twojego postu oczekiwałem. Napisz coś bardziej oryginalnego bo się powtarzasz.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@888
Nieważne czy jest oryginalne. Ważne czy prawdziwe. Ewangelie nie są oryginalne w tym sensie, że od wieków to samo. A jednak aktualne ciągle. Wolę być nudny niż poderżnięty.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps (@888) Chyba, że p. Merkel w imieniu rządu Niemiec daje nam na piśmie, że zobowiązuje się do przyjęcia wszystkich „uchodźców”, którzy chcą przekroczyć naszą granicę i chcą dostać się do Niemiec. Wtedy nawet możemy zorganizować im transport kolejowy na kształt eszelonu oczywiście finansowanego albo przez rząd niemiecki albo przez… Czytaj więcej »

fuckinbundeskalifat
Gość
fuckinbundeskalifat

wole byc katolem niz muzolem – to na pewno… nie pozwolmy aby nienawisc i krzywda Nam przez germanow popelnione (na przestrzeni dziejow) przeslonily nam prawdziwe niebezpieczenstwo – iszalm – nie pomagajmy w zaden sposob w islamizacji Jewropy, nie dawajmy przywolenia na takie zachowania w Polsce – ba, zdelegalizujmy nareszcie ta… Czytaj więcej »

888
Gość
888

A poza tym to mi powiedz jak Niemcy, jak Merkel podziękowała Węgrom za zatrzymanie islamskiej nawałnicy w 2015? Merkel uratowała swoją doopę bo byłoby z nią krucho a na Orbana do dziś wiesza psy. Tak samo nas potraktuje, zatrzymujmy coraz więcej islamskich zbiegów na naszym terenie to wyjdziemy na tym… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@888 Dlatego: nie wpuszczać. Przesyłanie nie jest żadnym rozwiązaniem bo może być: odsyłanie + cała wioska. Nic nie zrozumiałeś. Pomysł, żeby nie przeszkadzać im w przemieszczaniu miałby jeszcze jakiś sens gdyby Niemcy powoli się nie burzyli. Czyż ostatnio nie wspominają o relokacji Czeczenów do nas? Zatem wchodzi tylko w grę… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@lolo I o to mi właśnie chodzi. Pamiętajmy że Niemiec już nie da się uratować. A dodatkowe miliony islamskich imigrantów tylko przyśpieszą ich upadek. Nie zatrzymujmy na naszej polskiej ziemi islamistów podążających do Niemiec. Niech tam jadą. Szybciej państwo naszego odwiecznego wroga zawali się z trzaskiem. Ja wiem że zaraz… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@888 Jeśli nie byłoby niebezpieczeństwa zatrzymania ich na granicy polsko-niemieckiej to bym w ogóle nie dyskutował. Do wagonów i jazda. Ale „demokracja” unijna (czyt. niemiecka) może to potraktować jako pretekst do przydzielania nam kontyngentu poprzez nie wpuszczenie ich do siebie. Lepiej dmuchać na zimne. A ponieważ Austria i Szwajcaria, w… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps (@888)
W informacji jest jednoznacznie przekazane o współpracy służb niemieckich i polskich. Dlatego i z tego powodu należy domniemywać, że Niemcy mogą jednak zamknąć granicę przy intensyfikacji dopływu „uchodźców” do nas nawet w formie przemytu, bo w Niemczech się burzą. I co wtedy?

Patriota
Gość

Ludzie podchodzą do tematu zbyt emocjonalnie i dlatego tak zminusowali Do takich rzeczy trzeba podchodzić na zimno. Przy dziesiątkach tysięcy docierających miesięcznie do włoch czy grecji a potem rozmywających się w powietrzu tych kilkunastu czy kilkudziesięciu których przewiozą nasi i tak różnicy nie robi a po drugie, i tak tego… Czytaj więcej »

AntyHegemon
Gość

@Patriota i inni Działalność tych pseudokibiców-biznesmenów jest kolejnym przykładem określenia: kasa kręci wszystkim. Nieważne że to niemoralne, zbrodnicze (bo jak można inaczej nazwać sprzedaż człowieka przez człowieka), sprzeczne z prawem i w tym przypadku patriotyzmem. Pseudokibice określają się jako patrioci, narodowcy (w dobrym tego słowa znaczeniu), ale co z tego… Czytaj więcej »

Arar
Gość

Dołożyli rękę do ludzkiej krzywdy tak czy owak. Myślisz, że to całe bagno z Niemiec się nie rozleje i na Polskę? Nie swastyka, a czarna flaga z bohomazami będzie kolejnym co na Polskę będzie szło z pieśnią wojenną na parchatych ustach.

reze
Gość
reze

no spoko, tylko nie mieszaj w to kibiców bo to zadni kibice tylko zorganizowana banda co się kibicami przez media nazywa

fuckinbundeskalifat
Gość
fuckinbundeskalifat

zero tolerancji dla scierw wspolpracujacych z mafia przemytnicza, islamizacja europy idzie pelna para, zaraz sie zacznie przerzucanie do Polski…

Trzebamyslec
Gość
Trzebamyslec

Napisali by ze to byli ksieza to tez bys uwiezyl wlacz swoj rozum nie zyj falszywymi mediami

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Trzebamyśleć Ostatnio u mnie księża nieco na cenzurowanym. Bronię Katolicyzmu, ale nie znaczy, że nie widzę patologii wśród duchownych. Bo ona jest i aczkolwiek nie dotyczy wszystkich to jednak problemem jest milczenie porządnych. Tak i tu u kibiców, choć w informacji jest napisane „pseudokibice”. Ale i tak w takim razie… Czytaj więcej »

Pedro Chubascos
Gość

Ale przecież nie sprowadzali ich do Polski, tylko spuszczali do Germanistanu i Frankistanu – tam, gdzie ich miejsce.

Pablo666
Gość

Bo to kibole z Krakowa zero zasad zero poczucia czegokolwiek w ich pustych łbach. Na ustawki latają z nożami, siekierami na ulicy potrafia pochlastać zwykłego studencika nie mającego nawet nic wspólnego z żadnym klubem ,wiec niczym mnie już nie zdziwią. Zwykle mendy bez honoru jak widać.

reze
Gość
reze

po tym jednym wpisie wiem że nigdy na stadionie nie byleś a wiedza to ala wsi24

3 RAZY TAK - BÓG / HONOR / OJCZYZNA
Gość
3 RAZY TAK - BÓG / HONOR / OJCZYZNA

Tacy degeneraci którzy niszczą własny dom powinni zostać odesłani na misję do Syrii w ramach resocjalizacji.

kibic
Gość
kibic

Oddac cweli prawdziwym kilbicom

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@kibic
To jest interes kibiców oczyścić swoje środowisko.

test24
Gość
test24

Nie pseudokibice, tylko pseudopolacy.

Bielik
Gość

Brawo dla straży granicznej!

Codec33
Gość
Codec33

Do puchy ze smieciami. Takiego smiecia i zdrajcy lepiej nie mieć w znajomych.

Anty Merkel
Gość
Anty Merkel

Baseball’owy patriotyzm…
Psia ich jucha… Obrońcy narodu… rwa ich mać….
I takie mośki krakowskie będą biegały po Polsce z MSBS jako Obrona Terytorialna.
Czy ktoś się zastanowił komu daje broń? Przecież oni z maczetami są niebezpieczni a co dopiero jak giwerę dostaną do psiej łapy!
Na pal jak każdego zdrajcę!

Janek
Gość
Janek

Tymczasem w Warszawie: pogulujcie:
„Modlin urośnie dwukrotnie. „Możemy zacząć budowę jeszcze w tym roku””

Kris11
Gość
Kris11

Co to znaczy „pseudokibice”? Udający kibiców? Jestem kibicem piłkarskim i jeśli mnie złapią na popełnieniu przestępstwa to napiszą „pseudokibic” czy „kibic” złapany na kradzieży marchewki w warzywniaku”? Po prostu mafia w całej Europie zarabia na przemycie ciapaków ponieważ w powietrzu fruwają miliardy euro przeznaczone na ten cel, trzeba umieć je… Czytaj więcej »

PJJ
Gość

Nawet kibole przeciwko społeczeństwu unamused Jedyna nadzieja w narodowcach i ogólnospołecznym buncie

Igy
Gość
Igy

Myślałem kibole ze chociaż wy macie charakter, a okazuje się ze wy sprzedaje k….. jesteście

Yarl
Gość

Wstyd ze Polacy…Ale kara jest jedna !

Bogus
Gość

I tak jest 99% w europie.Wiadomo,za co i po co idzie ta cala chmara ubogacaczy !!!
Wspierana przez rozne „gangi” ,mniej i wiecej w krawatach !!!
Na debila to moze ja wygladam,ale nim napewno nie jestem.

Raven777
Gość

Napiętnować, zesłać do ciężkich robót i pozbawić obywatelstwa polskiego. Dodatkowo upublicznić ich wizerunki i dane personalne! Prosto, sprawnie i po krzyku…

Chory swiat
Gość

( Dylemat ) – Mam różne odczucia – jeżeli zachód przez wiele pokoleń ani myśli zmienić dotychcasowego trendu to ci kibole zrobili dobrą robote bo przyczynili się tylko do przyśpieszenia upadku tegoż . Jeśli jednak tamte kraje w najbliższej przyszłości zmienią front ( co raczej wątpliwe ) no to chłopaki… Czytaj więcej »