Krakowscy pseudokibice współpracowali z arabskimi i afrykańskimi przemytnikami imigrantów

Straż Graniczna rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą, powiązaną ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców. Zatrzymano dziesięć osób. Członkowie grupy, we współpracy z arabskimi i afrykańskimi przemytnikami ludzi, przemycali na terytorium Niemiec i Austrii imigrantów pochodzących z krajów arabskich.

Rozbicie grupy przestępczej to rezultat śledztwa prowadzonego od 2015 roku przez funkcjonariuszy ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

W ciągu sześciu dni (od 22 do 27 czerwca) funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili w Krakowie działania, w wyniku których zatrzymali dziesięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się przemytem do państw Europy Zachodniej imigrantów pochodzących z Syrii, Iraku, Afganistanu i Pakistanu.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty obejmujące: kierowanie oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze międzynarodowym, organizowanie imigrantom pochodzenia arabskiego nielegalnego przekraczania granicy Polskiej oraz granic innych państw Unii Europejskiej oraz przestępstwo fałszowania dokumentów. Wobec podejrzanych zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru policji.

Jak ustalono w toku śledztwa, członkowie zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców nawiązali ścisłą współpracę z działającymi na terenie państw bałkańskich i Węgier arabskimi i afrykańskimi przemytnikami ludzi, której celem było wspólne organizowanie przemytu do Niemiec i Austrii imigrantów pochodzących z Syrii, Iraku, Afganistanu i Pakistanu. Transporty imigrantów, w tym kilkuletnich dzieci, odbywały się w trudnych warunkach, jednorazowo nawet po kilkadziesiąt osób, przy użyciu samochodów dostawczych niedostosowanych do przewozu ludzi. W jednym z przypadków kierowca samochodu przewożącego cudzoziemców na terenie Słowacji doprowadził do zderzenia z innym pojazdem i spowodował wypadek komunikacyjny ze skutkiem śmiertelnym.

Szacuje się, że grupa dokonała przemytu kilkuset imigrantów, od których inkasowano opłaty w wysokości od 300 do 1000 euro. Przemytniczy szlak rozpoczynał się z reguły na Węgrzech w największym w tym kraju ośrodku dla uchodźców w miejscowości Bicske lub w Budapeszcie i wiódł do Niemiec albo Austrii tranzytem przez granice Czech, Słowacji i Polski (w zależności od punktu docelowego).

Rozbicie grupy stało się możliwe dzięki zakrojonej na szeroką skalę współpracy polskiej Straży Granicznej z Dyrekcją Niemieckiej Policji Federalnej w Pirnie.

Ze względu na międzynarodowy skład grupy oraz transgraniczny charakter jej działania sprawa wymagała również skoordynowanych działań polskiej Straży Granicznej i Policji Niemieckiej. W ramach współpracy międzynarodowej powołana została wspólna polsko-niemiecka grupa dochodzeniowo-śledcza.

W działaniach prowadzonych na terenie Krakowa poza funkcjonariuszami ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej wzięli udział również funkcjonariusze z Karpackiego, Nadodrzańskiego, Nadwiślańskiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz przedstawiciele służb niemieckich i EUROPOLU.

Rozbicie grupy przestępczej to kolejny sukces polskiej Straży Granicznej w walce z nielegalna migracją.

źródło: strazgraniczna.pl

57 komentarz do “Krakowscy pseudokibice współpracowali z arabskimi i afrykańskimi przemytnikami imigrantów

  1. Nie bądźmy tacy znowu jednoznaczni. W końcu przewozili ich na zachód a nie przywozili do Polski. Widocznie stwierdzili, że można na tym nieźle zarobić (co zresztą widać po podanych stawkach).

   Wątpię aby po pierwsze któryś z przewożonych chciał zostać w Polsce, po drugie aby ci pseudokibice ich tutaj chcieli zostawić.

   Na pohybel niemcom, mogliby ich tam wozić TIRami. Nie pochwalam ale rozumiem. Przy gigantycznych pieniądzach które UE pompuje w ten najazd muzułmańskiej dziczy, niektórzy chcą się pod to źródeł podpiąć. Co wcale nie oznacza, że chcą ich ściągać do Polski.

   Wiem, że jest to zachowanie co najmniej dyskusyjne ale nie popadajmy w paranoję. Jeżeli się okaże, że zostawiali ich gdzieś tutaj, tak samo ich potępię ale póki co nie ma co dramatyzować.

   Pozdrawiam smile

   1. @Patriota
    Dałem Ci minusa ujemnego:
    1) Żadnych „uchodźców” nawet przejściowo. Zawsze jednak mogą zostać a poza tym jak ich wydalić jak się do nich nikt nie przyzna a dokumenty podrobione?
    2) Pretekst dla wystąpienia przeciwko Polsce i władowania nam kontyngentu bo my „przemycamy”.
    3) Rzutuje na nas: tak się przeciwstawiacie a sami to robicie. Udział w procederze p. Sorosa.
    4) Owszem jak się walą Niemcy to ja nie mam nic przeciwko temu. Niemniej sąsiadujemy z niemi. Jak mają się walić to niech robią to na swoją rękę.

    1. „a poza tym jak ich wydalić jak się do nich nikt nie przyzna a dokumenty podrobione?” BO TO JEST WLASNIE ABSURD NAD ABSURDAMI, tzn. ze wlezie takie arab czy afrykanczyk mowi ze nie ma dokumentow lub ma falszywe i nie mozemy go wydalicbo nie wiaodmo gdzie, Trzeba tak zmienic prawo ze nie ma prawa wejsc nikt bez dokumentow, to proste jak budowa cepa, ale Europa robi wszystko by popelnic samobojstwo

     1. Wydaje mi się, że bardzo wiele osób właśnie tego nie rozumie i stale powtarza, żę należy ich deportować i właśnie Ty opisujesz sytuację jednoznacznie – wjeżdża do Unii i nic nie można zrobić – zostaje.

   2. Kolego -to nie jest zachowanie dyskusyjne-takie zachowania tu w Polsce i wykonywane przez Polaków powinny byc piętnowane jak i wyrok z najwyzszej półki.To nie jest istotne gdzie przewozili-fakt ze pomagali islamistą-moze gdzieś czy kiedyś ktoś ucierpi przez takowego zamachowca ,którego Ci kretyni przemycili-pomyslałeś o takim przypadku?

   3. Ja natomiast dałem Ci plusa.
    „W ramach współpracy międzynarodowej powołana została wspólna polsko-niemiecka grupa dochodzeniowo-śledcza”.
    I następny cytat:
    „Rozbicie grupy przestępczej to kolejny sukces polskiej Straży Granicznej w walce z nielegalna migracją”. – Czyli co? Za wolność waszą i naszą?
    A olać to, zaprosiła ich Merkel to niech teraz zbiera. Nasza Straż Graniczna (z całym szacunkiem do niej, sam kiedyś byłem pogranicznikiem) poświęca się aby ratować Niemcy przed zalewem islamskim? Wszystkich muzułman którzy żyją w Polsce jeszcze bym im podesłał. Podpłacił komu trzeba i wynocha do niemieckiego raju.
    I proszę mi nie pisać że problem Niemiec jest także naszym problemem bo z nimi graniczymy.

    1. @888
     Jest o tyle naszym problemem bo z nimi graniczymy i choroba może mieć przerzuty. Więc nie udawaj, że to nas nie dotyczy tym bardziej, że jesteśmy w jednym obozie a nowi obywatele mają możliwość przemieszczania się bez przeszkód. Jak tam system socjalny zacznie się walić to myślisz, że nas będą omijać szerokim łukiem? Jak wyszlibyśmy z UE a przynajmniej zawiesiliśmy strefę Schengen to jakieś oddzielenie jest. Ale jak tam wybuchnie wojna to niejako dotyczy to nas bezpośrednio poprzez potencjalne zagrożenie. I to jest realne.

     1. @lolo
      Nie takiego Twojego postu oczekiwałem. Napisz coś bardziej oryginalnego bo się powtarzasz.

     2. Ps (@888)
      Chyba, że p. Merkel w imieniu rządu Niemiec daje nam na piśmie, że zobowiązuje się do przyjęcia wszystkich „uchodźców”, którzy chcą przekroczyć naszą granicę i chcą dostać się do Niemiec. Wtedy nawet możemy zorganizować im transport kolejowy na kształt eszelonu oczywiście finansowanego albo przez rząd niemiecki albo przez UE. Mnie obojętne. Oczywiście dopóki p. Merkel u władzy. Potem negocjacje od początku, tzn. albo dajecie na piśmie albo won z Waszymi pogróżkami.
      Wystarczy, że Niemcy zaczną sprawdzać na naszej granicy kto wchodzi, bo i oni mogą coś takiego zrobić. I zostajemy z „kolegami”. A potem zamiast: „Tomek na Czarnym Lądzie”, będzie: „Tomek za Morzem Śródziemnym w dół mapy”.

     3. wole byc katolem niz muzolem – to na pewno…
      nie pozwolmy aby nienawisc i krzywda Nam przez germanow popelnione (na przestrzeni dziejow) przeslonily nam prawdziwe niebezpieczenstwo – iszalm – nie pomagajmy w zaden sposob w islamizacji Jewropy, nie dawajmy przywolenia na takie zachowania w Polsce – ba, zdelegalizujmy nareszcie ta chora nazistowska ideologie…
      w dluzszej perspektywie – im wiecej iszlamistow w bundeskalifacie(w 2050 moze to byc juz nawet 50 mln, lekko liczac patrzac na juz osiadlych i ciagle naplywajacych, na mnoznik urodzen razy szesc w stosunku do 1,2) – tym bardziej przesrane beda mialy Wasze wnuki (ja dzieci nie mam, wiec w zasadzie to p…le, moglby mi temat zwisac, ”po nas chodzby potop”, ale jednak…)
      a wiesz lolo jak zawsze wychodzilismy na traktatach z ”zachodem” – nie radzilbym, nie dzis

     4. A poza tym to mi powiedz jak Niemcy, jak Merkel podziękowała Węgrom za zatrzymanie islamskiej nawałnicy w 2015? Merkel uratowała swoją doopę bo byłoby z nią krucho a na Orbana do dziś wiesza psy. Tak samo nas potraktuje, zatrzymujmy coraz więcej islamskich zbiegów na naszym terenie to wyjdziemy na tym jak Zabłocki na mydle a na koniec to jeszcze Niemcy wiadrami pomyje będą na nas wylewać. Ostatni przykład z zatrzymaniem dwóch „afgańskich” islamistów w Świecku. Jak myślisz co z nimi zrobimy? Odeślemy ich do Afganistanu?

     5. @888
      Dlatego: nie wpuszczać. Przesyłanie nie jest żadnym rozwiązaniem bo może być: odsyłanie + cała wioska. Nic nie zrozumiałeś. Pomysł, żeby nie przeszkadzać im w przemieszczaniu miałby jeszcze jakiś sens gdyby Niemcy powoli się nie burzyli. Czyż ostatnio nie wspominają o relokacji Czeczenów do nas? Zatem wchodzi tylko w grę uszczelnienie granicy. I z tym fantem wtedy muszą poradzić sobie Ukraińcy. Moglibyśmy oczywiście im pomóc w uszczelnianiu ich granicy, ale oni nas nie lubią i chcą a przynajmniej dosyć głośna część – nie wiem jak liczna – która zdaje się ma też poparcie władz, nas podbić. Co prawda ja militarystą nie jestem, ale podaję przecież rozwiązania z zakresu możliwości wojskowych.

      A tak w ogóle cały problem polega na tym, że p. Merkel zaprosiła ich do siebie na własną rękę, łamiąc demokrację w UE. He, he, he… a teraz p. Schetyna będzie skarżył PiS do Niemców o łamanie demokracji. Czyż nie jest to gigantyczna hipokryzja? Unia po decyzji p. Merkel i jej włoskich, greckich, austriackich, francuskich, holenderskich, belgijskich, szwedzkich, duńskich(?), hiszpańskich, angielskich przydupasów wali się na potęgę a oni będą skarżyć o jakieś łamanie demokracji jak za chwilę na skutek decyzji p. Merkel, które się tak bardzo podobają różnym tzw. schetyniątkom +, Europy demokratycznych białasów może nie być tyko dwukolorowy szariat.

     6. @lolo
      I o to mi właśnie chodzi. Pamiętajmy że Niemiec już nie da się uratować. A dodatkowe miliony islamskich imigrantów tylko przyśpieszą ich upadek. Nie zatrzymujmy na naszej polskiej ziemi islamistów podążających do Niemiec. Niech tam jadą. Szybciej państwo naszego odwiecznego wroga zawali się z trzaskiem. Ja wiem że zaraz zostanę zminusowany przez osoby mieszkające w Niemczech a odwiedzające nasz portal. Drodzy rodacy, Niemiec nic już nie uratuje, ostatnie wydarzenia z Hamburga dobitnie tego dowodzą, wiem że poświęciliście temu krajowi swoje siły, zdolności i całe swoje życie ale radzę wam, pakujcie manatki i wracajcie póki jeszcze jest na to czas.

     7. @888
      Jeśli nie byłoby niebezpieczeństwa zatrzymania ich na granicy polsko-niemieckiej to bym w ogóle nie dyskutował. Do wagonów i jazda. Ale „demokracja” unijna (czyt. niemiecka) może to potraktować jako pretekst do przydzielania nam kontyngentu poprzez nie wpuszczenie ich do siebie. Lepiej dmuchać na zimne. A ponieważ Austria i Szwajcaria, w celu nie wpuszczenia „uchodźców” do siebie z Włoch, rozlokowuje wojsko na granicy (ha, ha, ha… przecież to strefa Schengen i jest ona łamana w takim razie) to nie ma przeszkód byśmy to samo zrobili na naszych granicach. Skoro mamy mieć wojsko to przecież nie po to by uczyło się kroku defiladowego na przyjęcie np. p. Merkel jak to było w zamiarze scyrych „demokratów” do bulu.

     8. Ps (@888)
      W informacji jest jednoznacznie przekazane o współpracy służb niemieckich i polskich. Dlatego i z tego powodu należy domniemywać, że Niemcy mogą jednak zamknąć granicę przy intensyfikacji dopływu „uchodźców” do nas nawet w formie przemytu, bo w Niemczech się burzą. I co wtedy?

    2. Ludzie podchodzą do tematu zbyt emocjonalnie i dlatego tak zminusowali wink

     Do takich rzeczy trzeba podchodzić na zimno. Przy dziesiątkach tysięcy docierających miesięcznie do włoch czy grecji a potem rozmywających się w powietrzu tych kilkunastu czy kilkudziesięciu których przewiozą nasi i tak różnicy nie robi a po drugie, i tak tego nie powstrzymamy w ten sposób, że zamkniemy taki drobny szlak przez Polskę. Trzeba zacząć zabezpieczać granicę a nie robić aferę z takiego nielegalnego przewozu i to w dodatku do niemiec a nie do Polski.

     Swoją drogą, może tutaj komuś podpadnę ale powiem szczerze, że ostatnio strasznie się na ludziach tutaj zawiodłem. Wszyscy wielcy bojownicy na Ndie a jak ostatnio pytałem o to kto się wybiera na marsz sprzeciwu chociażby w Krakowie, zero chętnych. Ilu poszło na te protesty które były organizowane w 11 największych miastach Polski? Znając życie to nikt.

     Tak to wygląda. Pisać każdy potrafi ale już zrobić cokolwiek z tym? Nieliczni. Bardzo nieliczni.

     Pozdrawiam

   4. @Patriota i inni
    Działalność tych pseudokibiców-biznesmenów jest kolejnym przykładem określenia: kasa kręci wszystkim. Nieważne że to niemoralne, zbrodnicze (bo jak można inaczej nazwać sprzedaż człowieka przez człowieka), sprzeczne z prawem i w tym przypadku patriotyzmem. Pseudokibice określają się jako patrioci, narodowcy (w dobrym tego słowa znaczeniu), ale co z tego skoro oni nie rozumieją istoty jednego i drugiego. Płatne przemycanie przez Polskę jest coraz większe i mało kto uświadamia sobie, że przez Polskę może zostać stworzony nowy szlak migracji masowej. Nachodzców może zaabsorbować taka alternatywa, ponieważ wiele istniejących już szlaków zawodzi. Na Ukrainę nie będzie im się ciężko dostać… Ba Ukraina im zapewne im w tym pomoże za pieniądze. A później jeszcze tylko Polska przeszkodą w drodze na Zachód. Może być taka sama sytuacja jak z Węgrami. Trzeba będzie grodzić granicę, pilnować jej. A co jeśli jakaś część się do kraju wedrze? Deportujemy, czy postawimy im przejściowe budki? To nie jest tak, że nas ren problem nie dotyczy, bo to wszystko już dzieje się na naszym podwórku. W takich przypadkach atak nie następuje błyskawicznie. No i ostatnia sprawa, to to, że jeśli Islam weźmie górę na Zachodzie, to i nas szlag trafi w błyskawicznym tempie.

   5. Dołożyli rękę do ludzkiej krzywdy tak czy owak. Myślisz, że to całe bagno z Niemiec się nie rozleje i na Polskę? Nie swastyka, a czarna flaga z bohomazami będzie kolejnym co na Polskę będzie szło z pieśnią wojenną na parchatych ustach.

   1. @Trzebamyśleć
    Ostatnio u mnie księża nieco na cenzurowanym. Bronię Katolicyzmu, ale nie znaczy, że nie widzę patologii wśród duchownych. Bo ona jest i aczkolwiek nie dotyczy wszystkich to jednak problemem jest milczenie porządnych. Tak i tu u kibiców, choć w informacji jest napisane „pseudokibice”. Ale i tak w takim razie kibice mają problem, bo to rzutuje na ich środowisko. Niewątpliwie kibice mają wiele zasług w sprzeciwie wobec szkalowania Polski ale nie można spoczywać na laurach.

  2. Bo to kibole z Krakowa zero zasad zero poczucia czegokolwiek w ich pustych łbach. Na ustawki latają z nożami, siekierami na ulicy potrafia pochlastać zwykłego studencika nie mającego nawet nic wspólnego z żadnym klubem ,wiec niczym mnie już nie zdziwią. Zwykle mendy bez honoru jak widać.

 1. Co to znaczy „pseudokibice”? Udający kibiców? Jestem kibicem piłkarskim i jeśli mnie złapią na popełnieniu przestępstwa to napiszą „pseudokibic” czy „kibic” złapany na kradzieży marchewki w warzywniaku”? Po prostu mafia w całej Europie zarabia na przemycie ciapaków ponieważ w powietrzu fruwają miliardy euro przeznaczone na ten cel, trzeba umieć je tylko złapać.

  1. Nie przesadzaj @ola nie przesadzaj. O wiele bardziej szkodzą Polsce Polacy którzy chcą do nas ściągnąć islamskich imigrantów. Biorą za to o wiele większe pieniądze i narażają naszą Ojczyznę na niebezpieczeństwo utraty naszej państwowości i naszych ziem. Ci których nakryli chcieli zarobić na niemieckiej głupocie. Co prawda nie ma co ich popierać ale też nie ma co przeceniać szkodliwości ich czynów.

 2. Baseball’owy patriotyzm…
  Psia ich jucha… Obrońcy narodu… rwa ich mać….
  I takie mośki krakowskie będą biegały po Polsce z MSBS jako Obrona Terytorialna.
  Czy ktoś się zastanowił komu daje broń? Przecież oni z maczetami są niebezpieczni a co dopiero jak giwerę dostaną do psiej łapy!
  Na pal jak każdego zdrajcę!

 3. ( Dylemat ) – Mam różne odczucia – jeżeli zachód przez wiele pokoleń ani myśli zmienić dotychcasowego trendu to ci kibole zrobili dobrą robote bo przyczynili się tylko do przyśpieszenia upadku tegoż .
  Jeśli jednak tamte kraje w najbliższej przyszłości zmienią front ( co raczej wątpliwe ) no to chłopaki z grodu Kraka sie nie popisali .

 4. I tak jest 99% w europie.Wiadomo,za co i po co idzie ta cala chmara ubogacaczy !!!
  Wspierana przez rozne „gangi” ,mniej i wiecej w krawatach !!!
  Na debila to moze ja wygladam,ale nim napewno nie jestem.

 5. wiedzialem ,ze tak bedzie, a powiem wiecej jak tylko w polsce pojawi sie wiecej imigrantow to te cale wielkie srodowiska kibicowskie pierwsze beda z nimi robic interesy na burdelach i narkotykach.to widac na zachodzie , w polsce wielki kibic, narodowiec i pierwszy do walki z obcymi, a na zachodzie jedzie do roboty i kumpel wszystkich kolorowych dilerow i alfonsow
  zenada

 6. A iałam nadzieję, że w razie czego panowie kibice będą Polski bronić. Niestety… dla niektórych jak widać liczy się już tylko kasa. Nie mówię, że wszyscy kibice tacy są, ale martwię się że mogą znaleźć naśladowców.

 7. To że jacyś ludzie zajmują się rzeczami godnymi pogardy i jedenoczesnie należą do jakiejś subkultury nie oznacza że cała subkultura sprzeniewierzyła się zasadom które głoszą. Gdyby o tych ludziach nawet gdyby ich nie złapano dowiedziała się reszta ekipy to za to zrobili mają na bank zakaz wstępu do młyna. To po prostu śmiecie którzy się sprzeniewierzyli się zasadom. I tyle. W każdej ekipie tacy ludzie byli by pariasami. Nawet gdyby osobami decyzyjnymi. Po prostu. Wypad. Tak jak osoby które jak mówią” rozwaliły się na psach”. Możesz być nawet szefem ale po takim czy innym numerze jesteś zerem. I nawet gdyby to były najwieksze koksy i świry to z całą resztanie mają szans. Tak jak nawet największy byk nie ma szans z całą setką chuderlaków.

Dodaj komentarz