fot. youtube.com

Polski rząd odtrąbił w ubiegłym tygodniu sukces w Brukseli w sprawie imigrantów. Oficjalnie kraje Unii Europejskiej wreszcie zgodziły się z polską polityką dobrowolnego przyjmowania uchodźców. W cieniu tego wydarzenia pozostają jednak ustalenia tajnego szczytu imigracyjnego w Marrakeszu z początku maja bieżącego roku. Ów tajny szczyt uznał imigrację za podstawowy sposób zapewnienia wzrostu gospodarczego, a Polska poparła tę konkluzję.

Po ostatnim unijnym szczycie (odbył się 28–29 czerwca) polski rząd komunikuje, że był on naszym wielkim sukcesem. W czasie długich i burzliwych negocjacji w sprawie polityki wobec imigrantów polska delegacja z premierem Mateuszem Morawieckim na czele miała podobno zaprezentować niezwykle twardą postawę, co przyniosło bardzo wymierne efekty. Ustalono bowiem, że relokacje uchodźców będą się teraz odbywały wyłącznie na zasadzie dobrowolności. Krótko mówiąc, nikt nie będzie już nas zmuszał do przyjmowania uchodźców i nikt nie będzie nas szantażował zablokowaniem unijnych środków dla Polski z tego powodu. Premier Morawiecki, podsumowując osiągnięcia szczytu, z dumą zakomunikował, że zakończył się bardzo dobrym kompromisem. Jak podkreślił: „osiągnęliśmy na nim to, co zakładaliśmy” i „jesteśmy z tego bardzo zadowoleni”. Jednak ten obraz Polski, broniącej Europy przed zalewem imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu, zaczyna wyglądać inaczej, gdy zaczynamy się mu przyglądać z bliska. Wtedy przestaje on być już taki ładny, jak twierdzi premier Morawiecki.

Najważniejsze jest to, co wydarzyło się przed dwoma miesiącami w Marrakeszu. Otóż 2 maja odbyła się tam konferencja na temat migracji i rozwoju, zorganizowana pod patronatem Komisji Europejskiej (KE). Wzięli w niej udział przedstawiciele rządów państw Unii Europejskiej oraz Afryki. Pierwsza taka konferencja miała miejsce w lipcu 2006 r. w marokańskim Rabacie. Jej uczestnicy przyjęli wówczas plan działania w sprawie imigrantów. Jego istotą miało być powstrzymanie napływu imigrantów z Afryki do Europy. Jednak w trakcie kolejnych konferencji cel ten uległ całkowitemu wypaczeniu. Okazało się bowiem, że państwa afrykańskie traktują migracje jako coś, co stymuluje ich wzrost gospodarczy, a w konsekwencji zmniejsza gospodarczą przepaść dzielącą je od państw Europy. To przekonanie zaczęły podzielać w ostatnich latach także państwa unijne, nie bacząc nawet na rosnące zagrożenia ze strony imigracji. Podczas ostatniej konferencji w Marrakeszu podpisały deklarację, która imigrację jako taką gloryfikuje. Biorący w niej udział minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó nazwał ją „ekstremalnie proimigracyjną deklaracją”, która ma jedynie na celu „dalsze inspirowanie imigracji” i tworzenie nowych tras imigracji, zamiast koncentrować się na tym, jak można ją powstrzymać. W ocenie szefa węgierskiego MSZ ugruntowano w ten sposób stanowisko, że migracja jest siłą napędową wzrostu gospodarczego i podstawą globalnego dobrobytu. Jak podkreślił Szijjártó, teraz chodziło będzie wyłącznie o to, aby imigracja była procesem lepiej zarządzanym. Same Węgry oczywiście uznały deklarację za sprzeczną z ich interesami i jej nie podpisały. Polska jednak zachowała się w Marrakeszu zupełnie inaczej niż Węgry.

Czyny inne niż słowa

Polska bez najmniejszych zastrzeżeń podpisała deklarację końcową konferencji imigracyjnej w Marrakeszu. Cała sprawa została okryta wielką tajemnicą przez nasz rząd. Informacji o tym, że tak właśnie się stało, nie można znaleźć ani na stronach internetowych polskiego MSZ, ani nawet w polskiej prasie. Gdyby nie to, że tekst deklaracji z Marrakeszu został opublikowany w sieci wraz z listą jej sygnatariuszy, nie mielibyśmy szansy, aby się o tym dowiedzieć. Polski rząd, polski MSZ nadal milczą w tej kwestii, a jest ona bardzo interesująca z jednego zasadniczego powodu. Oficjalnie bowiem słyszymy, że Polska przeciwstawia się unijnej polityce odnośnie do imigracji. Nasze stanowisko w tej sprawie zawsze jest rzekomo takie samo jak Węgier. Jednak niewiele ma to wspólnego z prawdą.

Ale to niejedyny przejaw tego, że rząd premiera Mateusza Morawieckiego okłamuje Polaków odnośnie do naszej polityki imigracyjnej. Takich sprzeczności pomiędzy deklaracjami premiera a tym, co w rzeczywistości robi nasz rząd w sprawie imigrantów, jest znacznie więcej. Warto jedynie wspomnieć o kilku z nich. Otóż kilka tygodni temu do Polski przybyła delegacja Agencji do spraw Migracji Zewnętrznych i Stosunków Pracowniczych Ministerstwa Pracy i Stosunków Pracy Uzbekistanu. Efektem polsko-uzbeckiego spotkania było podpisanie porozumienia, na mocy którego przybędzie do naszego kraju około 3 tys. uzbeckich imigrantów, mających dostać u nas zatrudnienie. Jak można nieoficjalnie usłyszeć, podobnego rodzaju porozumienia miały zostać zawarte przez nasz MSZ także z kilkoma innymi krajami azjatyckimi. Od kilku miesięcy nasz rząd pracuje nad dalszym zliberalizowaniem przepisów prawa, które dotyczą imigrantów. Chce m.in., aby imigranci mogli otrzymywać kartę pobytu nie na trzy lata jak do tej pory, ale na lat pięć. Co ciekawe, w innych unijnych krajach taką kartę pobytu imigranci otrzymują jedynie na rok. Ale nasz rząd chce również, aby imigranci mieli możliwość sprowadzania swoich rodzin do Polski. Planuje także wprowadzić zapisy, które będą pozwalały imigrantom na pobieranie wszystkich świadczeń socjalnych, włącznie z programem 500+. Jednak kwestią niepokojącą najbardziej jest to, że w naszym kraju działa dzisiaj co najmniej kilkaset wyspecjalizowanych agencji, które zajmują się legalizowaniem pobytu imigrantów w Polsce. Wykorzystują one luki w polskim prawie i czerpią z tego procederu spore zyski. Dlatego właśnie imigranci tak chętnie przybywają do Polski.

Politycy PiS się buntują

Dotychczasowe działania rządu w sprawie imigrantów, a jeszcze bardziej plany w tym zakresie budzą coraz większy niepokój wśród polityków PiS. Wielu z nich uważa, że to, co robi Mateusz Morawiecki, jest sprzeczne z tym, co partia Jarosława Kaczyńskiego głosiła już w czasie kampanii wyborczej 2015 r., kiedy zdołała przyciągnąć swoim programem znaczącą część Polaków i wygrać wybory. Wskazują również na to, że działania rządu w kwestii imigrantów są nieuczciwe wobec tych, którzy popierają PiS. Politycy podkreślają, że może to w przyszłości doprowadzić partię do przegranej w wyborach.

Jednym z polityków PiS, który wyraził swoje poważne wątpliwości w sprawie prowadzonej przez rząd polityki imigracyjnej, była posłanka Krystyna Pawłowicz. Posłanka postawiła w swoim liście do premiera Morawieckiego wiele istotnych pytań dotyczących działań i planów rządu w sprawie imigrantów. Jedno z nich dotyczyło imigrantów, którzy przybędą z Uzbekistanu. Swoje zaniepokojenie co do imigrantów wyraziła także posłanka Anna Sobecka, która złożyła interpelację do ministra spraw zagranicznych, ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz ministra pracy i polityki społecznej w sprawie działalności agencji zajmujących się legalizacją pobytu imigrantów w Polsce. Jednak do tej pory ani Pawłowicz, ani Sobecka nie otrzymały żadnych odpowiedzi ze strony premiera i ministrów jego rządu.

Deklarację znajdziecie TUTAJ

źródło: Warszawska Gazeta

216
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
54 Comment threads
162 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
95 Comment authors
KRZYWY BERETAndrzejFerrydomenicoiuwegfuwebvouebvoiqbnavi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mistrz
Gość
mistrz

Nie ufam Morawieckiemu jak psu, zdrajca i tyle. Koncerny cisną rozumiem ale facet nie ma jaj i jest zwykłym karierowiczem.

kaa555
Gość
kaa555

Przecież to żyd!!!! Będzie robił wszystko przeciw Polsce!!! Słyszeliście w ogóle w mediach jakikolwiek protest przeciw ustawie 447 senatu usa? Nie, bo żydzi nami rządzą i zrobią wszystko, żeby zedrzeć z Polaków ostatnią złotówkę, tak żebyśmy zostali dziadami, bez państwa.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

kaa555, Już chcą zdzierać. Tytuł art. masz w moim komentarzu do „Patryk”. A jeśli jesteś zainteresowany to zobacz jak się wkurzył Max (yt) „Max Kolonko rozjechał Kaczyńskiego za upadek przed Izraelem!” Jak najbardziej zgadzam się z Twoim ostatnim zdaniem. Oni chcą przejąć NASZE! państwo, takie mam wrażenie… Ps. Tak narzekają… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Ps. Specjalnie wyszukałam, żeby wszyscy już wiedzieli i nie byli zaskoczeni jak Niemcy, kiedy dzicz „dziękuje”. Tak samo u nas będzie!? cyt. ” „Aras Bacho zasłynął też niechlubnie jesienią 2016 r., gdy na swoim blogu na stronie portalu informacyjnego „Der Freitag” napisał: – My uchodźcy … nie chcemy żyć w… Czytaj więcej »

kaa555
Gość
kaa555

Skandal!!

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

kaa555, To są ludy pierwotne. Taka ich mentalność. Są też na swój sposób mistrzami kłamstwa. Powtórzę się, ale tak działa gatunek inwazyjny. Przypomina Ci to coś? cyt. „„Według ichtiologów, jeśli ten obcy inwazyjny gatunek będzie się rozprzestrzeniać i zacznie masowo występować w mazurskich jeziorach, to może pozbawiać pokarmu rodzime gatunki… Czytaj więcej »

Archer
Użytkownik

No i ktora wypisywala tu w zeszlym tygodniu, ze bedzie glosowac na PiS?
Buy byla to:
– Krolowa Bona
– pojawian sie i znikam
– Kasia
czy inna niewiasta?
Przypomnjcie mi, drogie Panie.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Archer,
Drogi Archerku, a sprawdź sobie sam jeśli tak bardzo chcesz wiedzieć. Bo z tej Twojej „listy” wynika dla mnie, że żadna z nas smile

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Ps. A z tego co pamiętam, to chyba Ty też jesteś ujęty na liście „podejrzanych”, u niejakiego „patrioty” chyba?
Miłego dnia smile

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

Archer@….No ja Napewno nie!!!!…Nawet nie posiadam drutów i mocherowej wełny oraz różańca!

Łach Łach
Gość
Łach Łach

Tylko nie zapomnij o rakiji, oby było już po dwunastej, królowa.

Ferry
Gość
Ferry

Co do rozanca to napewno nie wstyd. Lepiej sie zaopatrz. Za duzo nienawisci w Polsce i grzechu. Dlatego ten kraj sam sie skonczy

kici kici KOCUR
Użytkownik

Archer
Przeczytaj na samym dole komentarze i jest tam lista. Ty też na niej jesteś! Pozdrawiam cool cool

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

kici kici, Ależ kiciu…Co tak skromnie? Swoją laurką jaką dostałaś już się nie pochwalisz? Jest kilka osób na tej „liście” i co z tego? Ja np. nie mam z nią nic wspólnego i też tam jestem. Jak myślisz po co? Celowa prowokacja i granie na nerwach, żeby niektórych wyeliminować a… Czytaj więcej »

kici kici KOCUR
Użytkownik

Jaką laurką? Ja jestem cały czas za PiS i zdania nie zmienię. Nie jestem jak chorągiewka która obraca się w te stronę w którą zawieje wiatr. A wszystkie tego typu PO wskie prowokacje jak ten artykuł tylko utwierdzają mnie w przekonaniu ze mam racje. Trzymaj się @ pojawiam się i… Czytaj więcej »

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

Kici kici@ Idź ty się kocić!Bo coś Cię się pomyrdało z tymi literami..Pispo i chorągiewki

kici kici KOCUR
Użytkownik

Powiedziała co wiedziała. Królowo może zrobisz sobie test na inteligencję? IQ, chcesz to dam Ci adres strony! razz

piss off
Gość
piss off

Tylko ubodzy duchem (ewentualnie intelektem, często są to sprawy pokrewne), tudzież sfrustrowani, na siłę i z uporem godnym lepszej sprawy chcą udowodnić światu COŚ.
powodzenia , hau hau

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

Kici-Kretyn!!!Tyle na temat..Stronę i kretynizmie i objawach znajdź sobie sam jeśli masz wystarczające IQ myślę koło 60 starczy! Szympansy umią. też umieć …mając coś koło tego!

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

A tą laurką, która jeszcze sobie „wisi”. Wiem, że jesteś za PiS, bo wiele razy to deklarowałaś. Tylko jakoś nie raczyłaś się do tego przyznać Archerowi, tylko jak go ukierunkowałaś i co w podtekście zasugerowałaś? I jest mi to obojętne, kto popiera tą czy inną partię. Ja pochwalę wszystkich, którzy… Czytaj więcej »

kici kici KOCUR
Użytkownik

Do czego ja mam się przyznawać? Jeśli źle przeczytałaś słowa Archera to ja je powtórzę dużymi literami: „NO I KTORA WYPISYWALA TU W ZESZLYM TYGODNIU, ZE BEDZIE GLOSOWAC NA PIS?” Czy to jest pytanie do mnie? Pozdrawiam A mój post powyżej źle odczytałaś. Wcale nie jestem Tobie wrogiem a wręcz… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

OK. Kiciu. Zacytuję Ci tylko Twój komentarz sprzed siedmiu dni i na tym koniec dyskusji, bo chodziło mi o coś innego. Myślę, że o to chodziło Archerowi? „A ja i tak będę głosować na PiS! Uwielbiam oglądać te rozwścieczone, bezczelne POwskie ryje wyjące z bezsilności! Nic lewactwo nie może teraz… Czytaj więcej »

piss off
Gość
piss off

Ludziki tak mają że nie pamiętają czasem co powiedzieli dwie godziny wcześniej…

kici kici KOCUR
Użytkownik

Nie wiem o co chodziło Archerowi bo to jest facet któremu w ogóle nie wiadomo o co chodzi. Jego komentarze są bez sensu i prawie wcale ich nie czytam. A kiedyś jak mi napisał że w Polsce powinno być 100 milionów ludzi to już całkiem się pogrążył. W moim poście… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Poległam…Jeszcze raz…Kopiuj wklej->Twój komentarz (sprzed 7-miu dni): „A ja i tak będę głosować na PiS! Uwielbiam oglądać te rozwścieczone, bezczelne POwskie ryje wyjące z bezsilności! Nic lewactwo nie może teraz zrobić i w najbliższych i dalszych latach nic nie zrobią. Pozostaje im tylko wściekać się.a ja mam z tego niezły… Czytaj więcej »

kici kici KOCUR
Użytkownik

To ja opowiem Ci taki kawał – W sądzie odbywa się rozprawa. Oskarżonego o zabójstwo sąd pyta się jak dokonał tego zabójstwa. Oskarżony potulnie tłumaczy że opowiedział ofierze dowcip i ten zmarł ze śmiechu. Sędzia zażądał aby oskarżony opowiedział ten dowcip. Oskarżony jednak wzbrania się, tłumaczy że może to pociągnąć… Czytaj więcej »

piss off
Gość
piss off

Pojawiam się
to wzorcowy przykład zachowania betonu, daj spokój, nie przegadasz.
A co do Archer’a – cynizm jest dla ludzi inteligentnych – stąd hasła w stylu: ”nie wiem o co chodziło Archerowi bo to jest facet któremu w ogóle nie wiadomo o co chodzi. Jego komentarze są bez sensu”
q.e.d.

kici kici KOCUR
Użytkownik

piss off
Ty inteligencją też nie grzeszysz! Skoro nie wiesz o co mi chodzi. Wychodzi na to że jesteś głupi jak but z lewej nogi!

piss off
Gość
piss off

Nie krzycz bo się spocisz.
Swoją drogą wiesz kto podnosi głos w trakcie dyskusji?
Domyśl się…

urbi
Gość
urbi

kici kici
Czytam od kilkunastu minut Twoją dyskusję z użytkownikami ndie i naprawdę mam niezły ubaw. Ci ludzie w życiu nie skumają o co Ci chodzi. A podobno nazywają siebie osobami inteligentnymi (piss of). Ja ich też nie wyprowadzę z błędu. Pozdrawiam i nie daj się, trzymam za Ciebie kciuki.

urbi
Gość
urbi

A pytanie rzeczywiście nie dotyczy kici kici hahahahahaha

kici kici KOCUR
Użytkownik

urbi
Dzięki, też mam niezły ubaw od rana. Tylko nie wyjaw mojej tajemnicy. Jest ona poza zasięgiem intelektualnym moich oponentów. lol lol lol

piss off
Gość
piss off

Trzymaj, trzymaj, urbi – stary ubeku.
Gorzej ze zwieraczami (tymi umiejscowionymi u ciebie w przy(prze)sadce). Te już popuszczają jak tama bobrów na emeryturze.

BlauBlut
Gość
BlauBlut

kici, Ty się zastanów czy to jest ten pis, na który głosowałaś. Oddałaś głos na doradcę Tuska i polityków unii wolności, którzy teraz są ministrami? Czy byłaś za sprowadzaniem „do pracy” ludzi obcych nam kulturowo? Jesteś w miarę ogarnięta, więc powinnaś wiedzieć jak to się zaczynało na zachodzie. Pamiętasz co… Czytaj więcej »

kici kici KOCUR
Użytkownik

cool cool Pozdrawiam

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

piss off,
Dzięki. Ale żeby nie rozumieć aż tak? Przerażające. A ja lubię Archer’a jak i większość internautów na tym portalu – choć niekoniecznie ze wszystkimi się zgadzam. Ale to tylko poglądy czymś ukierunkowane i zawsze można się nimi wymienić. I na tym to chyba polega?
Miłego dnia smile

piss off
Gość
piss off

Perszeron widzi tylko jeden kierunek, i zna tylko świt bata nad łbem.
Innej perspektywy nie dostrzega (nie może czy też nie chce – ciekawe co większą jest życiową tragedią – chcieć a nie móc; czy też móc a nie chcieć?).
Natura nie jest sprawiedliwa, po równo nie obdziela.
Miłego dnia, pojawiam się

piss off
Gość
piss off

Tylko krowa nie zmienia poglądów…

Kurgan
Gość
Kurgan

Czy wszyscy, którzy wspierają PiS mają kota (we łbie)?

piss off
Gość
piss off

Coraz bardziej podejrzewam pasożyty mózgu zwane perdolcami niepospolitymi. Znane też jako wydymka mózgoczaszki.

piss off
Gość
piss off

To było do Kurgana

skunksik
Gość
skunksik

Głupi, jak na niego naplują, nadal będzie twierdził że to deszcz pada.
Racjonalizm światopoglądowy w tym narodzie kuleje.
Kufa, on jest w stanie zaniku.
kici kici

skunksik
Gość
skunksik

Nie zapomnij o banicie(tce), Archer.
Walą was, betonie wyborczy pisu, bez wazeliny, we wszytkie otwory.
A wy się jeszcze, ślepe głupolki, przy tym szczerzycie.
P.S. Uprzedźmy sprytnych inaczej – sram po równo, czy to pis, po czy inne polityczne qurwy.

piss off
Gość
piss off

Minusujcie, minusujcie, za parę lat pobudka w Polskostanie.
Dzięki waszym ”antyimigranckiemu” pis(s).

Kurgan
Gość
Kurgan

Bojówkarze pisowscy jak widzę, niczym się nie różnią od tych platformowych. Niestety, przez takich osobników Polska jest tam, gdzie jest, czyli w czarnej d….e. Smutna prawda.

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

Qurestwo!!!!!!

bkkkk
Gość
bkkkk

@pojawiam się i znikam – wiem, że to nie to forum, ale dla jasności napiszę. Otóż w cywilizowanych krajach jest tak, że jak wymrze cała rodzina (czyt. nie ma spadkobierców), to majątek przechodzi na skarb państwa, tj. miejscowej gminy. Proste i logiczne. No, ale. Ale jak umrze cała rodzina pochodzenia… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

bkkkk,
Zgadza się. I o tym też nadmieniłam. Jest chyba w sieci (jeszcze?) filmik na ten temat i jeśli mnie pamięć nie myli to pt. „przedsiębiorstwo holokaust”.
Miłego dnia

BlauBlut
Gość
BlauBlut

Pojawiam się i znikam, skunksik, piss off, macie ode mnie po parę minusików pomimo, że dawałem plusy. Droga redakcjo zróbcie coś z tym systemem ocen!

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

BlauBlut,
Dzięki. Nie bierz sobie do serca tych minusów. Te minusy były wcześniej przez kogoś innego dane, ale w momencie jak Ty dałeś swoją oceną dopiero się pokazały. Kiedyś, ktoś tłumaczył, że tak to działa.
Miłego dnia smile

koala_k
Użytkownik

Pochodzenie ukrowskue

klioes vel pislamista
Użytkownik

Mara kasy czyli Marakasy w Marrakeszu (na melodię „Sexteen tons”) dedykuję Magdalenie S-W i Andzejowi W. Small-businesu wielkie asy, Ronald Nowak i Kris Perz, Nieść szesnaście ton dla kasy Mieli tak, jak Johny Cash. Biznes przyśnił się im obu „Instrumentyzację dać”, Który wpędził ich do grobu. (Lepiej było węgiel pchać…)… Czytaj więcej »

shuboshi
Użytkownik

Już dawno pisałem, że pan MM ściągając setki tysięcy UKR-ów, muzli i cała tą kolorową swołocz buduje nowe państwo nie dla Polaków, tylko nowe POLIN (dziesiątki tysięcy polskich paszportów danym za free Izraelczykom). Pożyjecie, zobaczycie…Jego dzieci uczęszczają do ortodoksyjnej szkoły Chabab.

Antylewak
Gość
Antylewak

Może bez obrażania psów. Są to zwierzęta przyjacielskie i bardzo oddane.
p.s Też nie ufam Morawieckiemu, jak gnidzie. Morawiecki to zwykła kukiełka na sznurkach pociąganych przez wielkie koncerny

Archer
Użytkownik

Lepiej sie tu teraz wszyscy gremialnie przyznajcie jak glosowaliscie.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Archer,
Nie rozumiem po co Ci to. Chcesz wywołać kolejną kłótnię? Ja od kilku lat nie głosuję, co też miałam wytknięte i powiedziane przez kogoś, że mam goovno do powiedzenia jak nie głosuję. A to nie jest tak.

easyrider
Użytkownik

Może i kukiełka ale czy info jest prawdą czy dezinformacją? Jeżeli jesteśmy tacy spolegliwi dla UE to czemu nawalają w nas jak w bęben i dalej nas oskarżają o ksenofobię? Dlaczego o tym „sukcesie” nie pisze Gówno Wybiórcze czy Lisweek? Dlaczego Straż Graniczna jest atakowana za niewpuszczanie Czeczeńców? Bruksela chce… Czytaj więcej »

kici kici KOCUR
Użytkownik

Też mam identyczne przemyślenia. Pozdrawiam Na tym portalu jest kilku użytkowników ziejących ślepą nienawiścią do PiS. Wiem że macie się za co złościć. Zabrali wam esbeckie emerytury, pozbawili lukratywnych posadek, teraz jeszcze chcą wtrącić do więzienia za złodziejstwo za czasów PO ale zapomnijcie na razie o powrocie PO do władzy.… Czytaj więcej »

marju73
Gość
marju73

Zobaczysz jak pisowcy wsadzają peowcòw tak jak poprzednio widziałaś jak peowcy wsadzali pisowców.

prawyobywatel
Użytkownik

Obyś miał rację, bo to wszystko co dzieje się wokół żydów, ustawa IPN, cały ten Daniels, który powiedział, że choćby 40 mln Polaków podpisało petycję pod ekshumacjami w Jedwabnem, to i tak ekshumacji nie będzie, działania Glińskiego, chęć sprowadzenia przez Morawieckiego dziczy „do pracy” w ogromnych ilościach, nie nastraja mnie… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

Morawiecki tknął bardzo drażliwych kwestii dla Brukseli. Choćby budowa tego Centralnego Portu Lotniczego. To wielka konkurencja dla Berlina. Choćby przekop Mierzei Wiślanej czyli odblokowanie Elbląga. Choćby odzyskanie banku PEKAO S.A., Choćby ustawa ułatwiająca odbudowę przemysłu stoczniowego. To nie może się podobać Brukseli, to jest dla nich zagrożenie, bo dotychczas spolegliwy… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

A dlatego walą w nas jak w bęben, Easy, że myśmy som etatowym chłopcem do bicia. Nie ważne co zrobimy, to i tak jezd antysemityzm, ksenofobia, zaściankowość, zamordyzm, zagrożenie demokracji, wolnego handlu, wolności słowa etc, etc, etc. Taką rolę nam odgórnie przydzielono. – Tak to dla mnie wygląda. A dalej,… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

bkkkk,
Coś w tym jest. Takie działania zazwyczaj są podejmowane celem zmiękczenia przeciwnika. I zazwyczaj jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o uległość i pieniądze…Niektórzy wiedzą i mają w tym wieloletnią praktykę, jakimi metodami to się osiąga…Dla przypomnienia (yt) „a NATO co – premier Izraela.”

piss off
Gość
piss off

Żebyś się nie obudził z łapą po bark w sraczu, easypeasy. Ale beton zawsze będzie szukał usprawiedliwienia dla poczynań swoich wybrańców, nieważne co, jak i ile złego zrobią. Taki syndrom rodzica chorego na główkę, nieprzystosowanego do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie, asocjalnego patologicznego degenerata (”mój syn nie mógł zabić, to dobre… Czytaj więcej »

Ogr
Gość
Ogr

Przecież na dole artykułu masz link do deklaracji zamieszczonej na portalu Komisji Europejskiej. A czy zgodzą się na relokację czy nie nie ma najmniejszego znaczenia, skoro wpuszczą do naszego kraju wielokrotnie więcej imigrantów na wizach pracowniczych. Skutek będzie ten sam – multikulturalne szambo w którym będziemy musieli się nurzać.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

mistrz,
Mówisz: „Koncerny cisną rozumiem” A powinni cisnąć Polacy! I powinno być w Polsce tak – jak chcą Polacy! A jest inaczej i tego z kolei ja nie rozumiem!

GlobalisteGniecJakGliste
Gość
GlobalisteGniecJakGliste

Ludzie a czego wy oczekiwaliscie po koszernym banksterze-globaliscie? Rzad to teatr dla okupowanych gojow. Zaraz zacznie sie kolonizacja kalmukami z Filipin- 87IQ (11 wskaznik morderstw, Polska 0.9 na 10k ludzi) ,+masa karteli narkotykowych…Duzo sie mowi o ruskiej agenturze a ja przypominam ze tacy zwyrole jak krol Januszy biznesu Kaizmerczak byl… Czytaj więcej »

Paolito
Gość
Paolito

Już sam wygląd świadczy o nim.Przez ten następny rok rozj.bią Polskę kompletnie.

ocoloto
Gość
ocoloto

Paolito… już rozpierdzielają polski biznes, będziesz mógł stracić cały majątek za samo podejrzenie, że coś jest nie cacy… polecam obejżeć
PIS Może Konfiskować Majątek Polaków – Jest USTAWA – Komentator

Sokole Oko
Gość
Sokole Oko

Ja mu nigdy nie ufałem. Nawet jak jeszcze nie wiedziałem, że jest pasożydem. Wystarczy spojrzeć w te jego chytre małe oczka. Uważam, że jest mściwą gnidą. I jeżeli chodzi o pierwsze wrażenie, to rzadko się mylę. Po prost wiem, komu nie mogę ufać, bo zalatuje fałszem na odległość. Przypominam też,… Czytaj więcej »

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Morawiecki to jeb..ny zdrajca,zresztą tak jak wszystkie ugrupowania polityczne w Polsce od 1989 r.Wczoraj nawet był sondaż w TV,że gdyby dziś przeprowadzono wybory do sejmu to wygrałby PIS z 45% poparciem,na drugim PO z 24% poparciem, na trzecim SLD z 10% poparciem.Do Sejmu weszli by jeszcze Kukiz15 z 6 %… Czytaj więcej »

prawyobywatel
Użytkownik

No jednak PO i PiS nie są tożsame, jak napisałeś:
„Wszystkie te 3 partie są zwolennikami odłamu zachodniego komunizmu wg K.Marxa” ” zniszczeniu wszystkich sektorów gospodarki państwa polskiego” O to bardzo chyba dbało PO, więc niezupełnie masz rację.

piss off
Gość
piss off

A ile pieprzonych chorągiewek zmieniało strony zależnie od kierunku wiatru, jak kamiński?
Na scenie politycznej ostra walka, za kulisami wódeczka, uściski rączek, i słychać: ”gratuluję aktorstwa, pięknie pan żeś kolejny raz oszukał Naród” – pisior do pojeba, albo vice versa, jeden luj.
Ślepi jesteście, betonki.

Logic1
Użytkownik

Trzeba ich zacząć zwalczać jak PO. Ten mydłek morawiecki od początku mi sie nie podobał.

easyrider
Użytkownik

Na chwilę obecną zwalczanie PiS to stuprocentowy powrót do władzy PO i ich koalicja z SLD. Jeżeli o to chodzi to jedziemy.

prawyobywatel
Użytkownik

Dokładnie, krótko i na temat.

Anahu Yamito II
Użytkownik

Niestety ale to szczera prawda. I pisze to jako wyborca Kukiza

Logic1
Użytkownik

Wiec trzeba zwalczać PiS i na to miejsce promować narodowców.

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

Qrwa czyvon czytać nie umie?¿ podpisuje co podłożą!

M.G.
Gość
M.G.

Brak rzetelnej informacji, w tym dziennikarzy którzy znaliby się na prawie międzynarodowym i potrafili to obiektywnie, bez demagogi opisać, jest coraz bardziej dotkliwy. Mam wrażenie, że PiS-owi brakuje zaufanych i kompetentnych kadr więc wszelkie wyrzutki z innych partii i kombinatorzy bardzo łatwo znajdują tu ciepłe posadki – o celowo wstawianych… Czytaj więcej »

Anna
Gość
Anna

Od psow to ty sie odwal!!! Ja nie ufam tym co nie szanuja psow!!!!!!!!!!!

Jan
Gość
Jan

Nie ma co histeryzowac – wszytkie panstwa (poza Wegrami) podpisaly ta pusta i niezobowiazujaca deklaracje, z ktorej kompletnie nic nie wynika. Na tym polega dyplomacja, zeby nie zrazac do siebie innych panstw i czasem zdobyc sie na nic nie znaczace gesty.

iuwegfuwebvouebvoiqbnavi
Gość
iuwegfuwebvouebvoiqbnavi

dureñ

nullable
Gość
nullable

Pisałem, że PiS = PO tuż po wyborach pod nickiem Blantomat….jedno i drugie pejsate, zakłmane łajno…to żeście kwiczeli, że nie. Takiego wała jak Polska cała…i znowu intelektualne karły zagłosują na okrągłostołowych kłamców i pejsatych złodziei.

zder
Gość
zder

spojrz jak wyglada jego zona słowianka plena gęba

domenico
Gość
domenico

dlatego tak ja chowa

Patryk
Gość
Patryk

Jednak pis zaczynają się zachowywać tak samo jak po czy sld, którzy (pis) obiecali, że nie przyjmą żadnych islamskich imigrantów, a jednak w c**ja nas zrobili !!!

Elo
Gość
Elo

ch.ja zrobili tych którzy na nich glosowali, albo im wierzyli. Bo że pis sympatykiem ue jest nie od dawna wiadomo.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Zrobili w w-uja Polaków, bo Polacy na to pozwolili. Najpierw jednak PODZIĘKOWANIA dla Redakcji NDIE. Czekałam na ten art. od dawna. Wielu informowało/przestrzegało na tym forum o tym, że takie coś miało miejsce. No i co z tego, skoro dopiero dzisiaj do większości dotarło, jak już jest po tzw. ptokach.… Czytaj więcej »

Adrianz
Gość
Adrianz

Hindusi są i to od ponad pół roku . Jeżdżą Uberem i dostarczają jedzenie oraz tak jak Ukraińcy studiują na nasz koszt. Mieszkam w Warszawie od 3 lat na moim osiedlu już mieszka z 20 stąd wiem że studiują i opłacane mają mieszkanie przez Polskę

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

To tylko mała grupa „zwiadowcza”, tak samo jak i inne grupy z innych plemion. Tych „nowych osadników” w NASZYM! kraju ma być ponoć duuużo więcej. Ale o jednego mniej chyba jest, bo jeden z tego ubera chciał zgwałcić (czy też zgwałcił) klientkę-Polkę?

koala_k
Użytkownik

Ja mieszkam dłużej i widzę najazd kolorowych od maja 2004 łącznie ze zwyczajami i obyczajam dzikusów

prawyobywatel
Użytkownik

Przeczytaj uważnie. PiS -owi się to nie podoba, co robi Morawiecki. Ciekawe, co na to Kaczyński.

kici kici KOCUR
Użytkownik

I to jest właśnie rzeczowy, pozbawiony emocji głos w dyskusji. cool

May
Gość
May

morawiecki I Kaczynski pacynki masonerii za oceanu beda robic w/g koszernych rozkazow, a w Polsce tylko udaja polakow, korzenie maja koszerne wiec Polske maja tam gdzie slonce nie dochodzi.

bkkkk
Gość
bkkkk

Podoba, nie podoba, to czemu wywalili Becię, skoro Mateuszek jest taki be? A? Mydlenie oczu.

piss off
Gość
piss off

Odkąd to pojedyncze pionki, jak pawłowicz i ferajna, bez prawa decydowania o kierunku rozwoju i polityce partii mają coś do postanowienia?
Jakoś jarek nic nie mówi, może mu operacja kolana buzię zamknęła?

May
Gość
May

nalezy demonstrowac we wszystkich wiekszych miastach Polski I domagac sie od PIS-U kategorycznie nie przyjmowania immigrantow, POLSKA JEST CHRZESCIJANSKA I TAKA MA POZOSTAC!!!!!!!!!!!!! Izrael nie przyjal ani jednego a tych co maja u siebie to Kanadzie wysylaja, niech sami przyjmuje pasozytow a nie wymuszaja na min na Polsce przyjecia darmozjadow.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

May,
Polska przede wszystkim NIE MA! żadnych zobowiązań wobec agresywnych, dzikich plemion z obcych lądów! To samo w Europie. Ta inwazja dziczy ze złamaniem każdego prawa, to jedno wielkie OSZUSTWO! które ma za zadanie zniszczyć białego człowieka. Tu jest największe zagrożenie tak dla NASZEGO! kraju jak i lądu.
Pozdrawiam

Damian
Gość
Damian

Jeśli to prawda to ‚cienko’ widzę naszą przyszłość… wszędzie niestety wygląda to tak samo – wszyscy dużo mówią i nikt nic nie robi dopóki nie jest za późno sad

Pozostaje Robert Winnicki – na niego będę głosował, ale czy to coś zmieni ?

Amon
Gość
Amon

Zupełnie nic gdyż wszystkich sprawujących jakąkolwiek władzę można kupić lub zastraszyć. Jedyne wyjście aby ta polityczna, zdradziecka hołota się ogarnęła to publiczne stracenie zdrajców pokroju Morawieckiego, Tuska czy Kopacz. Polacy się nie obudzą i jak zwykle skończy się to tragicznie. Tym razem obudzimy się z głową w kiblu i z… Czytaj więcej »

az1rael
Użytkownik

no moze tak byc ale gorzej bedzie na zachodzie bo co jak co ale polakowi jak uniemozliwic wojowanie z innym polakiem i mu sie w to wojowanie wpieprzyć to caly narod sie pieknie skonsoliduje a tradycje partyzantki to my mamy piekne to niech sie araby boja bo to co nasi… Czytaj więcej »

prawyobywatel
Użytkownik

Jeśli tak to ma się skończyć, to współczuję młodym. Ja jednak mocno wierzę w Polaków, wierzę że się ogarną i pogonią gangsterów.

marek
Gość
marek

Nawet jeżeli Ruch Narodowy nie wejdzie do rządu to wystarczy ich obecność w sejmie aby naciskali na rząd w sprawie ograniczenia imigracji podobnie jak robi to AFD w Niemczech. Sam Winnicki to za mało, trzeba wprowadzić partię narodowców do sejmu. Wybory się zbliżają, już teraz trzeba promować właściwą opcje w… Czytaj więcej »

w......y
Gość
w......y

To szansa dla RN ale i wielka odpowiedzialnosc. To co sie obecnie dzieje nie jest zadnym zaskoczeniem. Taka jest prawda, tylko ze wielu woli miec nadzieje niz logicznie myslec.

Anahu Yamito II
Użytkownik

Tylko wtedy jakby udalo sie przeciagnac na swoja strone wystarczajaco wielu POLSKICH i POLSKO MYSLACYCH parlamentarzystow z PiSu i od Kukiza. Sam RN za cienki jest, niestety

May
Gość
May

tak tylko RN I winnicki pozostale partje to zdrajcy Polski.

May
Gość
May

nalezy wszystkim uswiadamiac ze w obecnej sytuacji nalezy glosowac na winnickiego jedyny mam nadzieje nieprzekupiony propolski kandydat.

darian
Gość
darian

Obecnie są 2 osoby na które mogę oddać swój głos: Winnicki i Andruszkiewicz.
Moim zdaniem to prawdziwi patrioci , tak jak wielu z nas na tym forum.
Jak Pis zdobędzie większość w najbliższych wyborach to zamiast Polski będzie „POLIN”

Yamato
Gość
Yamato

Więc – chciał nie chciał – trzeba głosować na R.N.

Gnoj
Gość
Gnoj

Won z poslami polakami zydowskiego pochodzenia✡️

May
Gość
May

tak jest , nalezy glosowac na Winnickiego i na RN I tez uwazac aby nie bylo zadnego z koszernymi korzeniami.

koko
Gość
koko

Zdrada, Panowie! Po trzykroć, zdrada! Kolejna już zdrada rządu wobec Polaków i ojczyzny. Lista zdrad się wydłuża z każdym miesiącem.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

koko,
A wobec Węgrów, którzy postąpili tak jak należało, nie ma zdrady? Wstyd mi przed tym narodem!

Koko
Gość
Koko

Trafna uwaga. I co sobie Węgrzy o nas pomyśleli? Kurcze, zazdroszczę im takiego Orbana.

May
Gość
May

wegrzy beda Polske traktowac na dystans gdyz Polska ich zdradzila taka prawda.

May
Gość
May

tak zdrada te wszystkie partje jak PO,PIS nowoczesna , sld to sprzedawczyki Polski o korzeniach hazarskich I ukrainskich nalezy sprawdzac kadego polityka do 10-tego pokolenia wloacznie I glosowac tylko na rdzennych polakow.

Yoyo
Gość
Yoyo

Czyli czy PiS, czy PO – toto samo dno.

Grazejmazyn
Gość
Grazejmazyn

Od dawna to wiedziałem niestety i z trwogą patrzyłem jak wygrywaja wybory.

prawyobywatel
Użytkownik

A ja patrzyłam z trwogą, jak odsunięto Szydło.

Glos
Gość
Glos

Dokładnie pis i po to kupa gówna z morawieckim na czele tez będę głosował na Winnickiego i RN

Jakeblues
Gość
Jakeblues

Rozliczymy się przy wyborach matoly.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Jakeblues, No i co z tego nawet jak przegrają!? Już wiele szkód narobili dla Polski i diabli wiedzą ile jeszcze narobią! A Polacy będą emigrować za chlebem z NASZEGO! kraju, albo pracować na obcą dzicz i jeszcze męczyć się z nią w sąsiedztwie jak inni rdzenni Europejczycy! Trzeba chyba myśleć… Czytaj więcej »

BlauBlut
Gość
BlauBlut

Nie rozumię systemu ocen komentarzy na ndie. Postawiłem teraz plusa „pojawiam się i znikam” a tu razem z tym plusem pojawia się minus (nie pierwszy raz). Daję komu innemu plusa pojawia się ich 5 a następnemu już tylko jeden. Zróbcie coś z tym bo to wypacza wyniki poparcia.

ocoloto
Gość
ocoloto

BlauBlut… punktując prawdopodobnie odświeżasz serwer, jest to normalne, chyba, że na tym forum mają inne ustawienia w co wątpię, jedno jest pewne, jeśli się pomylisz z – kliknij 2 razy + i będzie git smile
ps pozdrawiam „nowego”

BlauBlut
Gość
BlauBlut

ocoloto, dzięki za pozdrowienia. Jestem tu ze dwa lata (może niecałe) ale nie odzywam się zbyt często.

Adrianz
Gość
Adrianz

Zdradzieckie PISuary aby do koryta . Teraz wiadomo komu szykowali 500+ i mieszkanie + Kłamliwe żydki. Sądy też sobie urobili by postawić się nad Polakami jak by któryś chciał się bronić

janek
Gość
janek

Zdrajców powiesimy co do tego nie mam żadnych wątpliwości

Amon
Gość
Amon

Chyba powiesisz ich portrety na ścianie. Tyle możesz i tyle co najwyżej zrobisz.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Amon,
Zgadza się. Tyle samo zrobią co i z dziczą. A jak to nie mieli ich gonić wszyscy. Kibole i narodowcy przede wszystkim. A w kraju ponoć coraz czarniej, tyle pogonili!

Logic1
Użytkownik

Gonią do kibla po kapuście na tyle ich stać.

kacu1980
Użytkownik

A na cholere mi wzrost gospodarczy jesli ze iles lat zaczna mi rodacy ginac od babowych atakow czarnuchow. Pierdole taki interes. Morawiecki puknij sie w czolo. Chcesz wzrost gospodarczy….to cisnij szkopow o reparacje wojenne, z tego zlikwidowany zostanie dlug publiczny a reszte zainwestujesz. O czym ty do nas rozmawiasz. Glowa… Czytaj więcej »

jacuś
Gość
jacuś

żyd Morawiecki wraz z innymi żydami z PIS chce nam zafundować to samo co w Europie Zachodniej, że wyjście do sklepu po zakupy będzie ryzykiem…

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Już zafundowali! Myślisz, że ta deklaracja po co była podpisywana?

w......y
Gość
w......y

Slowa pana Stonogi nabraly „mocy prawnej”.

inz de
Gość
inz de

jebany kurwawiecki i cała postgeremkowska zaraza wyplyneła na fali szamba platformy

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Z tego co wiem, to ponoć został wybrany na jakiejś szbasowo-koszernej kolacji (chyba tak to się nazywa?) A patronował temu przedstawieniu niejaki Jonny Daniels, który już ponoć obwoził ichniejszego jakiegoś rabina po NASZYM! kraju jak po swoich prywatnych włościach!?

Mr. ??
Gość
Mr. ??

PO, SLD to agentura lewacka UE, niemiec …
PiS to agentura USA, Izraela do tego B’nai Brith, Chabad Lubawicz chcą chazarskiego Polin na terenie Polski, Ukrainy,
do tego imigracja z Afryki, B. Wschodu wielu muzułmanów którzy chcą islamskiej Europy nie nienawidzą żydów, homoseksualizmu, gender …
Morawiecki to marionetka wybrana na szabasowej kolacji

Sokole Oko
Gość
Sokole Oko

Już dawno o tym pisałem, że Banderland jest do rozbioru. Część zabiorą ruskie z reszty ziem powstanie Polin z pasożydami jako szlachtą.I tak się zastanawiam, czy tam na górze Bóg zaspał, że nas tak doświadcza zdrajcami, czy ma już na wszystko wyjebane.?