Marsylia najniebezpieczniejszym miastem Europy. Ubogacona imigrantami z Afryki

Badania przeprowadzone wśród internautów wskazują, iż Marsylia jest najniebezpieczniejszym miastem Europy ubogaconym przez imigrantów z Afryki, którzy zajmują się handlem narkotykami, pobiciami, kradzieżami, gwałtami. Nie dziwi więc, że turystom nie zaleca się późnych spacerów po ulicach tego miasta.

Na pierwszym miejscu najniebezpieczniejszych miast w Europie Marsylia, gdzie ponad 40% mieszkańców poniżej 18 roku życia pochodzi z przez z Afryki Północnej, lub ma stamtąd rodziców – wynika z badania przeprowadzonego przez amerykańską fimę Numbeo.

Na kolejnych miejscach znalazły się włoskie miasta Neapol i Katania. Paryż w tym niechlubnym rankingu zajął ósme miejsce. Niespodzianką są tutaj dwa norweskie miasta. Poniżej przedstawiamy pełny ranking.

Marsylia jest znana ze zorganizowanej przestępczości, zamieszek i handlu narkotykami. W maju francuska policja została zaatakowana przy użyciu karabinów Kałasznikowa przez uzbrojony gang. Miesiąc później policja udaremniła tam masowy przemyt narkotyków. Około 250 policjantów było potrzebnych do przeprowadzenia operacji w „La Castellane”, jednej z najniebezpieczniejszych dzielnic miasta.

Dodaj komentarz