foto: pixabay.com

Po raz pierwszy dawna świątynia należąca do Kościoła Ewangelickiego w Niemczech została przekształcona w islamski meczet, który zostanie oddany do użytku w środę.

Kiedy w roku 2013 podano do wiadomości, że ewangelicki kościół w Hamburgu-Horn zostanie przebudowany na meczet wywołało to w Niemczech wielkie poruszenie.Obecnie można zorientować się, że w budynku kościoła zagościła inna wspólnota wyznaniowa, ponieważ na wieży zamiast krzyża znajduje się złoty napis „Allah”.

Kościół zbudowany w 1961 r. przez 41 lat służył parafii ewangelickiej. W roku 2002 został zdesakralizowany i sprzedany przedsiębiorcy, który w roku 2012 odsprzedał go muzułmańskiej gminie Al-Nour.

Adaptacja świątyni na meczet trwała ponad sześć lat. Przebudowa kosztowała 5 mln euro. Pieniądze miały pochodzić z datków oraz subwencji władz Kuwejtu. Kuwejt regularnie wspiera finansowo budowę muzułmańskich świątyń za granicą.

źródło: rp.pl

47
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
17 Comment threads
30 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
27 Comment authors
emerKomandosKasiaBeatatyr Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o