Marsz Niepodległości 2017 z hasłem „My chcemy Boga”

Tegoroczne hasło Marszu Niepodległości brzmi „My chcemy Boga”. Marsz zaplanowany jest tradycyjnie na 11 listopada, jednak organizatorzy informują o nowej trasie przemarszu.

Podczas konferencji prasowej przed Urzędem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego narodowcy poinformowali, że „Marsz Niepodległości zgodnie z terminami został zgłoszony do odpowiednich organów i tradycyjnie przejdzie ulicami Warszawy”.

„My Polacy chcemy odwołać się do wartości, które są fundamentem naszej tożsamości, naszego narodu, rdzeniem Europy i rdzeniem będącej w dalekiej destrukcji cywilizacji łacińskiej. Dzisiaj chcemy iść jak nasi przodkowie pod Wiedniem, jak w walce z nawałą bolszewicką w 1920 roku – chcemy iść pod sztandarami Boga!” – mówił prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Witold Tumanowicz, wiceprezes Stowarzyszenia, ogłosił, że w tym roku Marsz Niepodległości przejdzie nową trasą: „Marsz Niepodległości od 2010 roku chodzi różnymi trasami, ale w jednym celu – by rozbudzić w Polakach narodową dumę. W tym roku idziemy z Ronda Dmowskiego o godz. 15:00 mostem Świętokrzyskim na błonia Stadionu Narodowego. Będziemy się też starać o nadanie statusu zgromadzenia cyklicznego” – powiedział.

„Tegoroczne hasło ma przypominać przede wszystkim o rdzeniu naszej wspólnoty narodowej i też odpowiadać na olbrzymi kryzys duchowy, który jest obecny zwłaszcza w świecie Zachodu. Trzeba tutaj wyraźnie zaznaczyć, że oczywiście można być dobrym Polakiem, dobrym i uczciwym człowiekiem, będąc osobą niereligijną. Natomiast niereligijne społeczeństwa, czy narody nie mają przed sobą po prostu przyszłości i przykład sekularyzującej się Europy Zachodniej jest tego najlepszym świadectwem” – mówił z kolei poseł Robert Winnicki w rozmowie z „Polska Times”.

59 komentarz do “Marsz Niepodległości 2017 z hasłem „My chcemy Boga”

 1. W tym roku damy pokaz Mocy.
  „Trzeba tutaj wyraźnie zaznaczyć, że oczywiście można być dobrym Polakiem, dobrym i uczciwym człowiekiem, będąc osobą niereligijną. Natomiast niereligijne społeczeństwa, czy narody nie mają przed sobą po prostu przyszłości i przykład sekularyzującej się Europy Zachodniej jest tego najlepszym świadectwem.” Święte słowa.

  1. moim skromny zdaniem nie ma prostego przełożenia między sekularyzacją a islamizacją , wystarczy spojrzeć na Czechy, kraj świecki, a nie lubią islamu chyba tak samo mocna jak my, byłem ostatnio w Czechach i tam jest chyba jakaś kampania wyborcza i na bilbordzie jednego kandydata było hasło” nie dla islamu, nie dla terrorystów’ u nas by taki bilbord nie przeszedł, tam się z tym nie czają

   1. Tu chodzi o wspólną historię, ponad czterdzieści lat komuny, brak imigrantów, to była jedyna zaleta komuny. Kiedy zachód zaczął się walić pod cieżarem islamu my to zauważyliśmy i korzystamy z naszych przewag. Niestety, jesli chodzi o imigrację z Ukrainy to my możemy sie za kilka lat obudzić z ręką w nocniku. Nic nie wiem żeby Czesi, Węgrzy czy Słowacy przyjmowali Ukraińców.

    1. @Kris11.
     Komuna dokonala rowniez zniszczen w NRD …oczywiscie w optyce „postepowego ” Zachodu ,stad tez dobry tam wynik AfD.Ostatnio kilku Holendrow ,mogacych byc zaliczonymi do intelektualistow zapytalo mnie za sprawa Rozanca ,czy Polacy sa rzeczywiscie TAKIMI islamofobami? Odpowiedzialem ,ze tradycje walki z islamem mamy we krwi i siegaja one jeszcze poczatkow XV w. ,czyli czasow smierci polskiego krola pod Warna!Ukoronowaniem tych zmagan byl Wieden , o ktorym ci Holendrzy doskonale wiedzieli totez nieco sie skonfudowali ,bo okazalo sie ,ze islamofobia moze miec rowniez dobre strony….

    1. @Amon
     Jest jeszcze jeden fenomen czeski: Czesi są o wiele większymi nacjonalistami niż Polacy, nie wiem z czego to wynika, może z ich pragmatyki życiowej, może podświadomie zdają sobie sprawę, że mały naród przetrwać moze tylko na bazie mocnego nacjonalizmu. Taki atawizm.

 2. Już sobie wyobrażam, jak zachodnie media zaczną się rozpisywać o „antyislamskich” demonstracjach w Polsce. Oczywiście to, że w ich krajach muzułmanie całymi stadami wypinają dupy na ulicach, nie jest bynajmniej antychrześcijańskie. Standardowo trzeba będzie Polakom wytknąć ich „zaściankowość” i brak otwarcia na „nowoczesną Europę”.

  1. ludzie na zachodzie mają zaściankową percepcję, nie widza co jest za ścianą ich domu czy biura, a za ścianą jest ulica , na ulicy islamiści , demonstrują z transparentami, a na transparentach mają jak byk napisane” sekularyzacja jest religia diabła i te transparenty są ewidentnie przeciwko ludziom na zachodzi , ale ludzie na zachodzie wolą tego nie widzieć tylko krytykować Polaków

 3. No moi drodzy, mam szczerą nadzieję, że stali bywalcy i komentatorzy na portalu Ndie pokażą się na Marszu Niepodległości. Pamiętajmy, że samym pisaniem komentarzy w internecie wiele nie zdziałamy!

  Bierność jest naszym największym wrogiem! Jest miesiąc do zaplanowania sobie podróży a wydaje mi się, że jeden dzień w roku można poświęcić. Zwłaszcza w takich czasach!

  Pozdrawiam

  1. @ Patriota
   Nie wiem jak Ty ale ja będę na pewno. Tak zresztą jak jestem każdego roku. Do ubiegłego roku chodziłem w pochodach z tej okazji u mnie we Wrocławiu a od 2016 w Warszawie. Też zachęcam wszystkich użytkowników ndie aby poświęcili ten jeden dzień i spełnili swój patriotyczny obowiązek. Pokażmy lewakom naszą siłę.
   Czołem Wielkiej Polsce!

 4. Będę i mam nadzieję że w tym roku będzie jeszcze więcej osób :). Z tego co pamiętam rok temu było 150k i hasło Polska bastionem Europy. Już się nie mogę doczekać filmików i tego wycia światowego lewactwa :}

  1. Pamiętam szczególnie jeden filmik jak pokazywali czołówkę z transparentem ” muchamed not welcome ” i komentarz jakiegoś imama . Mówił że rośnie faszyzm w Polsce i ze liczni Polscy muzułmanie zaczynają być prześladowani . Dodam że nadawał z Kairu i w momencie jak opowiadał o prześladowaniach muzułmanów pokazali islamską dzielnicę w Londynie ha ha grin .

     1. @ Publiusz @ Kris
      Przeczytajcie sobie dziś Niezależną. Kurz zamierza rozmawiać również z socjaldemokratami na temat utworzenia rządu. Czar powoli zaczyna pryskać.

  2. Hasło bardzo fajne, chociaż realnym bastionem Europy raczej będą Węgry lub Czechy. U nas wcale nie jest tak różowo jak się wydaje. Co raz więcej ich u nas i mamy najmniejszy procent społeczeństwa niechętnych w stosunku do ,,gości” niż reszta państw V4.

 5. Uuu! No to ja nie wiem, jak ten dzień przeżyje Andzia&s-ka, Dżordżuś ze swoją gorącą linią „podaj dalej”. Czy aby pisarczykom nie braknie atramentu w kałamarzach, czy aby co niektórzy nie dostaną słowotoku i ślinotoku, tak im jęzory będą latać?…No i jaką świnkę tfu! wielbłąda dwugarbnego podłożą? A może u nas dlatego coraz czarniej, bo turyści „przyłączą się” do marszu? Kto ich tam wie, co Dżordżuś ma w planach na ten dzień?…

  1. Ps. „Pan” Murzyn rządzi na obcym lądzie, w kraju „niewiernych”, tak dla przypomnienia młodzieży, ma się rozumieć, jacy „honorowi goście” przybyli do Europy? „PATOLOGIA! To co robią ci imigranci nie mieści się w głowie!” (wrealu)

 6. POLACY z rozanca do granic, ksieza, intelektualisci, ludzie pracy, ……… STANMY MUREM PRZED ISLAMEM!!! Raz w roku stac nas na taki GEST JEDNOSCI!!! Nasi europejscy politycy sprzedaja nas islamistom jak bydlo na bazarze. Nie tracmy jednosci, nie dajmy sie jako spoleczenstwo podzielic, nie dajmy sobie wbic do bani debilizm o multikulti, dobrym islamie i innym digitalnym gownie.
  Mymy swoje obyczaje, swa kulture i to nam wystarczy!!!
  NIE POTRZEBA NAS UBOGACAC!!!!
  Nasza wiara, nasza historia, nasz jezyk = NASZA PRZYSZLOSC!!!
  A nie k******* wypaczony islam zamiast krzaza!!!

  1. Od lat pokazujemy ten gest jedności 11 listopada, więc spokojnie, będzie dobrze. U nas na Mokotowie jak odmawialiśmy różaniec do granic w jesienny ponury dzień pojawiła się o 14.30 piękna tęcza. Nie ma przypadków, są tylko ZNAKI. Alleluje i do przodu!

   1. Kris11
    a w sęku drzewa nie było tam wizerunku matki boskiej ? Postaci Chrystusa w plamie na murze nie widzieliście ? Może na przedniej szybie syrenki z suchych liści ułożył się obraz Jana pawła II ? Nie ma przypadków ! To na pewno znaki ! Módlcie się więc do plam, sęków, liści bo tam się objawia Bóg !

    1. Nie tacy jak Ty byli, co uwierzyli….

     Oby nie na zasadzie, „jak trwoga, to do Boga”, ale roznie w zyciu bywa, czego Ci naturalnie nie zycze.

     Poza tym, troszke respektu przed wiara innych, nawet wtedy, jesli pozostajesz anonimowa.

 7. A taki scenariusz rozparujecie ? Może już wkrótce , za dwa-trzy lata zjawiać się będą na NASZYM narodowym marszu delegacje z krajów przejetych przez islam , żeby sobie spokojnie i bez ciśnień pomanifestować. Hasło ” Bóg , Honor , Ojczyzna ” ma przecież pojemne znaczenie. Juz widzę grupę francuskich , czy holenderskich patriotów ( nie śmiejcie się , tacy też są , choć to gatunek ginacy i powinien byc pod ochroną wink ) niosących flagi swoich krajów ( przejetych przez islam ) oraz nasze , biało-czerwone. Idą , protestują i nikt ich nie zamyka , nie pałuje. Potem wracają i opowiadają co przezyli , opowiadają równiez o Polsce. Dla nich to okazja do protestu a dla nas wspaniała reklama i mocny przekaż do pastowańców. Przekaz prosty : DO ODRY , DALEJ NIE !!!!!………………

 8. Kaczy jad, który doprowadził PiS do władzy, rozlewa się w całej Polsce.
  Pod znakami krzyża młodzi, niewykształceni debile szerzą fale hejtu. Już prymas nie wytrzymał i wyraził to co myśli. Opanujcie się póki nie jest za późno!

Dodaj komentarz