„Wyborcza”: W Krakowie jest coraz więcej arabskich turystów, bo taniej i nie ma zamachów jak na Zachodzie

„Na krakowskich ulicach, placach i w galeriach handlowych jest coraz więcej arabskich turystów. Polubili nas i przylatują całymi rodzinami. Cenią Kraków za zabytki i atmosferę oraz za to, że jest tanio i nie ma zamachów terrorystycznych jak w innych miastach Europy” – piszą na łamach „Gazety Wyborczej” Iwona Hajnosz, Magdalena Kursa.

Jak na ironię muzułmanie z bogatych krajów arabskich przyjeżdżają do Polski, bo mają dość terroryzmu, a „Gazeta Wyborcza” podkreśla, że Polska jest od niego wolna w przeciwieństwie do Zachodniej Europy.

Pozycję Krakowa na mapie turystycznej Polski umocniło otwarcie połączenia Flydubai w Balicach. Według pracowników lotniska samolot z Dubaju codziennie ląduje zapełniony prawie do ostatniego miejsca.

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Robert Rostek, ambasador RP w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, podaje trzy powody, dla których Kraków jest tak chętnie odwiedzany przez arabskich przybyszów. Pierwszy to krótki czas lotu samolotem, po drugie brak konieczności załatwiania wizy, po trzecie brak zamachów.

Dodaj komentarz