MSWiA zwiększa budżet na bezpieczeństwo. 1,4 mld zł dla Straży Granicznej

Straż Graniczna otrzyma 1,4 mld zł na 2017 rok, to o 6 proc. więcej niż w 2016. Projekt budżetu pozytywnie zaopiniowała sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych.

Z projektu ustawy budżetowej wynika, że priorytetowymi zadaniami dla resortu spraw wewnętrznych i administracji będą bezpieczeństwo na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej i na terytorium Polski.

Planowany budżet Straży Granicznej wyniesie 1,4 mld zł. To o prawie 6 proc. więcej niż w tym roku. Do SG ma zostać przyjętych 300 nowych funkcjonariuszy. „Straż Graniczna w obliczu kryzysu migracyjnego, poważnych zmian w polityce migracyjnej i granicznej Europy, pełni tutaj absolutnie kluczową rolę” – tak potrzebę zatrudnienia nowych funkcjonariuszy tłumaczył nadzorujący SG wiceszef MSWiA Jakub Skiba.

Wydatki na bezpieczeństwo przewidziane w budżecie na rok 2017 są większe o ponad 300 mln zł w porównaniu z bieżącym rokiem, wyniosą 11,2 mld złotych łącznie na wszystkie służby podległe MSWiA.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie ndie.pl zabronione. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

21 komentarz do “MSWiA zwiększa budżet na bezpieczeństwo. 1,4 mld zł dla Straży Granicznej

  1. A ja bym postawila co 200m wiezyczke ze snajperem, ktory ma termowizjer. Co 100 m tabliczka po arabsku i anglielsku: Nielegalne wejscie na terytorium Panstwa Polskiego grozi powaznym uszkodzeniem ciala lub nawet smiercia.
   Wiezniow(wybranych sposrod „smietanki przestepczej” ) bym ustalwila na granicy (6 miesiecy pilnowania granicy zalicza sie na poczet 1 tygodnia wczesniejszego wyjsca z pierdla). Wiezniom dalabym gaz wlzawiacy i bat.

  2. @Ramsay Bolton
   I każdy strażnik wyposażony w służbową polską białą zwisłouchą. A prócz tego stada świnek wytresowanych odpowiednio przemierzające granicę w te i we w te. A na granicznym płocie nabite na pale głowy dzika z fajkami jak na granicach ziem plemiennych w Afryce. I ostrzeżenia o użyciu produktów świniopochodnych jako zapory ogniowej, np. bomba smalcowa.
   Niech mnie teraz spróbuje „HejtStop” oskarżyć o używanie „przemocy domowej”.

 1. ladowanie kasy w zewnatrzna granice unii to na razie syzyfowa praca, (dopoki nie zabroni sie zwozenia wylowionych pod afryka emigrantow do Europy) Jezeli uwtorzy sie orodki dla uchodzcow w Afryce wtedy kasa ta nie bedzie marnowana, teraz to bez sensu i lepiej wladowac ją w ochorne naszych polskich granic

 2. Erdogan powiedział jasno , jeżeli do grudnia 2016 UE nie przyzna turasom wiz wypuści na Europę 3 miliony pseudo uchodźców. Uważam że on nie picuje i tak zrobi . Oczywiście większość z nich ruszy na Niemcy. Niestety Polska jest po drodze. Na szczęście u nas socjal niski a mieszkańcy PL nie przyjmują do wiadomości że islam to religia pokoju. Stare porzekadło islamskie mówi , że ,, od wojny gorszy jest niski socjal,,

  1. Wiesz, niektóre Turczynki są ciekawe wink Szczególnie te, które nie noszą tych śmiesznych szmat na głowie… Turcja to taki kraj jak Czechy; niby jest religia, ale większość ma na nią wyjeb.ne. Gorzej, że szczelność ich południowej granicy pozostawia wiele do życzenia…

   1. no prawde mówiąc turcja jest bardzo zrużnicowanym krajem a turków w turcji jest jakieś 80 % a obok siebie mieszkają turasy ormianie cygany albańce , bośniacy , gruziny , jewy ,grecy , kurdowie , araby oczywiście że mnożą się jak szczury ale ta różnorodność nie wychodzi im na dobre wystarczy że non stop kurdowie się próbują odseparować

  2. zniesienie wiz przekreślił zamach stanu w turcji i ich represję prędko tego nie zniosą a ten system sam niewiele dawał skoro w samych niemczech przed kryzysysem migracyjnym było 5 mln turasów i w sumie jest to najczęstsza ciapata nacja jaką widze w PL oni mają taki plan zawładnięcia nad światem zobaczcie co się na cyprze i grecji wyprawia tam rząd turecki masowo zachęca do osadania tam swoich ziomali a później co referendum i grecja i cypr w całości w turcji

 3. Niestety to nic nie da, jesli oni uzyskaja dostep do elektrowni atomowych i broni atomowej zadna straz nam nie pomoże, zachód jest w rozkładzie, to kwestia czasu kiedy ci ludzie przenikną w struktury ktore dadza im do tego dostęp, moim zdaniem wszystkie sily powinny isc w kieryunku edukowania tych narodow ktore nie widza czym jest islam i czym jest ta inwazja powinnismy organizowac akcje propagandowe w internecie w roznych mediach skeirowanych na zachod i na poludnie zeby ludzie mieli dostep do faktów a nie pudrowanych lukrowanych newsow sprzedajnych zachodnich mediow ktore sa na uslugach lewactwa islamizujacego Europe.

 4. no i to jest dobra wiadomość te ostatnie zatrzymania są wynikiem tego że Hun i Bgr mocno uszczelniły swoje granice i oprucz ita szukają nowej drogi do niemaszków a to jest nieciekawe to to że część z nic może chcieć tu zostać

Dodaj komentarz