Human Rights Watch: Polska naraża uchodźców na niebezpieczeństwo

Human Rights Watch alarmuje, że Polska odmawia udzielenia azylu uchodźcom koczującym na granicy białorusko-polskiej. Podkreślają, że takie działania są niezgodne z zasadami Unii Europejskiej, a uchodźców naraża się na niebezpieczeństwo.

„Polska naraża te osoby na niebezpieczeństwo, odmawiając im dostępu do procedury azylowej oraz zawracając je na Białoruś, gdzie nie mogą uzyskać ochrony” – oświadczyła w komunikacie Lydia Gall, 'ekspertka’ HRW ds. Bałkanów i Europy Wschodniej.

„Całe rodziny są przetrzymywane na białoruskiej granicy. Odmawia się rozpatrzenia ich wniosków azylowych. Takiego zachowania nie da się pogodzić z zasadami Unii Europejskiej” – mówi.

Według HRW praktyka rutynowego odmawiania przez Straż Graniczną dostępu do procedury azylowej na granicy narusza prawo do azylu przewidziane przez Kartę Praw Podstawowych UE.

Organizacja wskazuje ponadto, że wbrew międzynarodowemu prawu azylowemu osobom, które pochodzą z rosyjskich republik północnego Kaukazu i z Tadżykistanu, grozi, że zostaną wydalone przez białoruskie władze, a w Rosji i Tadżykistanie, dokąd trafią, będą prześladowane. „A wszystko to może być efektem odmowy dostępu do azylu w Polsce” – podkreślono.

PAP

66 komentarz do “Human Rights Watch: Polska naraża uchodźców na niebezpieczeństwo

 1. Nas Bruksela tez przesladuje, no i co ??? Nie widza, ze mowi sie o „Polskich” OBOZACH ŚMIERCI , ze jestesmy mordercami Zydow, ze ZW to bandyci, ….. . Tych obelg nikt nie widzi i nie slyszy. Obrzydliwa ta „demokraja” z Brukseli!!!

  1. W ogóle z USA uciekają muslimy (syryjczycy, irakijczycy itd …) do Kanady a kanada wiecie co robi? Odsyła tych co legalnie przekraczają granicę a przyjmuje z otwartymi ramionami tych co przechodzą nielegalnie … Ostatnio też zastanawia się UE czy nas nie wyrzucić z tego tworu :D. Ja tam płakać po nich nie będę, nie podoba im się nacjonalizm czyli dbanie w pierwszej kolejności o swoich oraz naprawa kraju (sądy, repolinizacja mediów i banków) ….

 2. Nastały czasy, że byle gnida może sobie stanąć na granicy, i na magiczne słowo „azyl” ma się ta granica przed nim otworzyć. To taka lewacka wersja bajki o Ali Babie i haśle „sezamie otwórz się”. Tylko tutaj skrzyniami skarbów dla islamsko-murzyńskiej zarazy są zasiłki, mieszkania i możliwość nieograniczonego gwałcenia na ulicach europejskich miast.

  1. @Paff Przede wszystkim uchodźcą jest się w pierwszym kraju, do którego da się drapaka. Jeżeli dotarli do Białorusi, to tam powinny być rozpatrzone ich wnioski o azyl. W przeciwnym wypadku równie dobrze mogliby składać wnioski o azyl w Chile, Japonii czy Nowej Zelandii. Polska wobec nich nie ma żadnych zobowiązań. Ani moralnych ani prawnych. Celem tej sterowanej akcji jest tylko to, żeby nowe hordy wtargnęły w granice Unii.

   1. @easyrider przede wszystkim przepisy procedury azylowej powinny zostać uzdrowione, bo nie przystają już do współczesnej rzeczywistości, kiedy cała bliskowschodnia i afrykańska dzicz pakuje tobołki i chce się przenieść do Europy. Dzikusy wykorzystują prawo, które wdrożono w 1948 roku, a które było stworzone na bazie doświadczeń II wojny światowej. Nijak się teraz mają do sytuacji, gdy wojna obejmuje część kraju, albo nawet cały, ale najbliższy kraj sąsiadujący zapewnia bezpieczeństwo. Najczęściej żadnej wojny nie ma, a islamsko-murzyńska dzicz życzy sobie po prostu lepszego życia na koszt białego człowieka.

    1. @Paff O tym już dawno pisałem. Wraz z położeniem raportu o zwolnienie z pedalskiej Unii, powinniśmy bardzo silnie przetrzebić pedalskie traktaty i konwencje, które nasze (mniej lub bardziej) żydofilskie rządy ratyfikowały. Nie może k… być tak, że wojna się zbliża a my jesteśmy stroną konwencji o zakazie stosowania min przeciwpiechotnych, gdy USA czy Rosja tego nie podpisali. Tylko powiem Ci Paff, że jakakolwiek próba zrzucenia chomąta, które starozakonni pozakładali gojom, wywoła ultrajazgot na arenie międzynarodowej. Oni znają zasadę: masz jelenia to go duś, jak się zesra, to go puść. My się jeszcze nie zesraliśmy więc nikt nas nie puści. Przepraszam za dosadny język ale inaczej tego się nie da powiedzieć.

   2. Dlaczego do Polski ????????????ß
    Malo to innych, bylych CCCP-Republik radzieckich ?????????????
    Niech tam gnaja !!!!!!!!!!1

    Nie Maja nic do szukania u nas, a Ukrow jest juz i tak o milion za duzo. wiec jeszcze Bialorusinow tu brakowalo!

    Qurva mac, przeciez my nie mamy juz nic do powiedzenia, tylko elita z Brukaseli dyktuje, co mamy robic, a czego nie!!!!!

     1. tym bardziej won z nimi z naszego kraju i spod naszych granc !!!!!!

 3. Polska nie musi i ma prawo nie chcieć wspierać i wcielać w życie ideału społeczeństwa pozbawionego określonej tożsamości kulturowej. Pomaganie uchodźcom ma ekonomiczny i społeczny sens na miejscu – tam, skąd oni przybywają. Gdybyśmy ich przyjęli, to narazilibyśmy własne społeczeństwo na zagrożenie, bo oni są zagrożeniem (widzimy to na przykładzie Europy Zachodniej). Nie chcemy zderzenia cywilizacji, chcemy zachować swoje obyczaje, spokój i kulturę.

  1. Pomaganie na miejscu nie ma żadnego sensu ani uzasadnienia. Mają ręce ? Mają. To zakasać rękawy i do roboty. Czy ktoś naszym dziadkom i rodzicom pomagał przy odbudowie Polski zniszczonej przez plemię Merkelowej?

 4. to dobre ale ja czekam aż z tymi legalnymi nie azylantami zaczną robić porządek a tu kolejny artysta http://wawalove.pl/Mamy-wyniesc-sie-z-Warszawy-pod-grozba-smierci-Rasistowski-atak-na-kawiarnie-prowadzona-przez-Iranczyka-a25730 prosze prosze student poszkodowany w swoim kraju w innym materiale chwalił się że podobno biedny otwiera sobie restauracje na Warszawskim śródmiesciu i ja się pytam za co ????
  czyżby ktoś u nas mu to zafundował już pomine fakt że w większości Warszawskich keksów w centrum pracują pastowane

 5. Ha ! Cza se było nad Vistulom usionść ta jak my , trochę wcześniej smile !!! To tera nie było by problemóf razz !!! A tak , to wont do tadzykistana i sie martfta bo to nie nasza sprawa jest i tyle. To pisałem ja , jarząbek . Trener II klasy …………….

  ( trochę może prostacko , ale to przez fakt że nie mam ani szacunku do obcych – bo nie potrafią bronić się u siebie , ani nie mam parcia na pomaganie w czas , gdy tak wiele jeszcze mamy u siebie do zrobienia ) .

 6. w zeszlym rokubylk przeproadzaony Szturm na wschodnie granice Polski testowano nowy szlak dla muzulmanow….. Nie udalo sie, to teraz jakas lewacka islamizujaca organziacja beedzie nam „moralizowac” a za chwile jak schultz dojdzie do wladzy pewnie beda probowac uzyc sily wobec Pol;ski….eh jak szkoda z enie mozna odczepic Poslki od Europy i podryfywac sobie blizej rozsadniejszej Australii:)

 7. i warto jeszcze wspomniec Zarówno „The Wall Street Journal” i „Atlantic Monthly” donoszą o wyjeździe przedstawicieli Human Rights Watch do Arabii Saudyjskiej. Nie w celu dyskusji o prawach kobiet ani o traktowaniu nielegalnych imigrantów czy mniejszości
  szyickiej. Główny celem tej wyprawy nie jest interwencja w obronie kobiet, traktowaniu imigrantów, czy mniejszości szyickiej, ale… pozyskanie funduszy… (chyba nie trzeba wiec juz nic dodawac?:)

 8. Nie ulegać obłąkanym lewakom !!! Ich interesuje tylko aby zasiedlić europę NOWYMI „europejczykami”. Pora tez pomyśleć poważnie o wyjściu z eurokołchozu póki jeszcze mamy jakieś elementy własnej państwowości !

 9. „Abdul Rahman Omeir al-Naimi, katarski profesor historii, założył organizację al-Karama – po arabsku „godność”. Al-Karama, mająca siedzibę w Szwajcarii, współpracowała z wieloma światowymi organizacjami praw czlowieka, między innymi z Human Rights Watch (HRW). Szef al-karma „pomagal” więźniom – islamistom, i zostal rozsztfrowany jako a sponsor Al-Kaidy. więźniom – islamistom, za sponsora Al-Kaidy.

 10. Czeczeni to muzułmańskie próżniaki co chcą wtargnąć do Polski na socjal i tylko to ich interesuje..
  Nie ma w Rosji wojny, gdzie dotychczas mieszkają , więc skowyczenie lewackich organizacji Human Rights Watch jest wyjątkowo haniebne, bo to ONi (Human Rights Watch ) są opłacani przez Sorosa, by zalać kraj muzułmańskim syfem i terrorystami!!!!!!

 11. Czeczeni powinni sobie iść dio islamskiego Azerbejdżanu, dokąd mają 100 kilometrów. Fakt że lezą tysiące km dowodzi, że interesuje ich tylko życie na cudzy koszt. A z Tadzykistanem to już kpina, bo trzeba iść przez Uzbekistan i Kazachstan zanim dojdzie się do Rosji i dalej Białorusi =niech spadają do Uzbekistanu po azyl.

 12. No i prawidłowo. SG przestrzega prawa, w przeciwieństwie do HRW. Co więcej, chyba namawianie do łamania prawa (a to właśnie czyni HRW w stosunku do organów państwa) jest karalne? Ktoś ich weźmie za to za fraki?
  HRW do budy!

 13. No i widać jak jewropejskie lewactwo boli że nie mogą zalać Polski i Polaków islamską inwazją.I aż strach pomyśleć co by się w Polsce działo gdyby ta jewropejska plemienna sitwa PO-Nowoczesna-PSL -Sld utrzymała się przy władzy!

 14. Dlaczego Czeczeńcy nie uchodzą na południe, do swoich braci w wierze w Azerbejdżanie, Turcji lub Iranie? Przecież tam mają znacznie bliżej niż do Polski. I koszty podróży znacznie tańsze.

 15. Ciekawe ,ze HRW nie jest juz taka odwazna w stosunku do …Izraela ,ktory odmowil tej organizacj wstepu na swoje terytorium!A jak juz chca pomagac tej dziczy ,to niech sobie kupia jakis kraj i tam niech sprowadzaja tego ludzkiego smiecia. ile im sie zywnie podoba!Natomiast EU nie zostala stworzona po to ,zeby zywic wszystkich pasozytow zamieszkujacych nasza planete!

 16. Ale ci biedni wyznawcy pedofilskiej Religi niech się cieszą że nie są wpuszczani do naszego kraju, gdyż Polacy to w większości rasisci i nie tolerują brudasow więc niech te ciapate małpy zdychają zdala od naszego kraju

 17. Najlepiej to od razu niech nas sukinsyny z Brukseli przesiedlą czyli europejczycy do Afryki a dzicz do Europy i nie będzie już żadnego problemu. Co za popieprzony świat. Byle świr i zwyrodnialec ma więcej praw w Europie niż Ci , którzy pracują na jej rozwój. To co , mamy przyjąć tylu ludzi ilu się tu pcha ? Może ściagniecie nam jeszcze ze 2 mld dzikusów nawet z Amazonki, tez będziemy ich utrzymywać co? Jaka qrwa , paranoja normalnie..

 18. Polska (albo jak niektórzy wola ;Polin;) jest naszym wielkim domem Polakow. Jeśli Polacy nie chcą u siebie zadnych gości to ci ;goście; powinni opuscic nasz kraj dobrowolnie albo przymusowo a nowi goście nie powinni być wpuszczani. Takie jest prawo gospodarzy.

Dodaj komentarz