Human Rights Watch alarmuje, że Polska odmawia udzielenia azylu uchodźcom koczującym na granicy białorusko-polskiej. Podkreślają, że takie działania są niezgodne z zasadami Unii Europejskiej, a uchodźców naraża się na niebezpieczeństwo.

„Polska naraża te osoby na niebezpieczeństwo, odmawiając im dostępu do procedury azylowej oraz zawracając je na Białoruś, gdzie nie mogą uzyskać ochrony” – oświadczyła w komunikacie Lydia Gall, ‚ekspertka’ HRW ds. Bałkanów i Europy Wschodniej.

„Całe rodziny są przetrzymywane na białoruskiej granicy. Odmawia się rozpatrzenia ich wniosków azylowych. Takiego zachowania nie da się pogodzić z zasadami Unii Europejskiej” – mówi.

Według HRW praktyka rutynowego odmawiania przez Straż Graniczną dostępu do procedury azylowej na granicy narusza prawo do azylu przewidziane przez Kartę Praw Podstawowych UE.

Organizacja wskazuje ponadto, że wbrew międzynarodowemu prawu azylowemu osobom, które pochodzą z rosyjskich republik północnego Kaukazu i z Tadżykistanu, grozi, że zostaną wydalone przez białoruskie władze, a w Rosji i Tadżykistanie, dokąd trafią, będą prześladowane. „A wszystko to może być efektem odmowy dostępu do azylu w Polsce” – podkreślono.

PAP

66
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
46 Comment threads
20 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
51 Comment authors
ZenekViolantaspisekwaclawWieR Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paff
Gość

Nastały czasy, że byle gnida może sobie stanąć na granicy, i na magiczne słowo „azyl” ma się ta granica przed nim otworzyć. To taka lewacka wersja bajki o Ali Babie i haśle „sezamie otwórz się”. Tylko tutaj skrzyniami skarbów dla islamsko-murzyńskiej zarazy są zasiłki, mieszkania i możliwość nieograniczonego gwałcenia na… Czytaj więcej »

m/z
Gość
m/z

Super komentarz..

easyrider
Gość

@Paff Przede wszystkim uchodźcą jest się w pierwszym kraju, do którego da się drapaka. Jeżeli dotarli do Białorusi, to tam powinny być rozpatrzone ich wnioski o azyl. W przeciwnym wypadku równie dobrze mogliby składać wnioski o azyl w Chile, Japonii czy Nowej Zelandii. Polska wobec nich nie ma żadnych zobowiązań.… Czytaj więcej »

Paff
Gość

@easyrider przede wszystkim przepisy procedury azylowej powinny zostać uzdrowione, bo nie przystają już do współczesnej rzeczywistości, kiedy cała bliskowschodnia i afrykańska dzicz pakuje tobołki i chce się przenieść do Europy. Dzikusy wykorzystują prawo, które wdrożono w 1948 roku, a które było stworzone na bazie doświadczeń II wojny światowej. Nijak się… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

@Paff O tym już dawno pisałem. Wraz z położeniem raportu o zwolnienie z pedalskiej Unii, powinniśmy bardzo silnie przetrzebić pedalskie traktaty i konwencje, które nasze (mniej lub bardziej) żydofilskie rządy ratyfikowały. Nie może k… być tak, że wojna się zbliża a my jesteśmy stroną konwencji o zakazie stosowania min przeciwpiechotnych,… Czytaj więcej »

nina
Gość
nina

Dlaczego do Polski ????????????ß Malo to innych, bylych CCCP-Republik radzieckich ????????????? Niech tam gnaja !!!!!!!!!!1 Nie Maja nic do szukania u nas, a Ukrow jest juz i tak o milion za duzo. wiec jeszcze Bialorusinow tu brakowalo! Qurva mac, przeciez my nie mamy juz nic do powiedzenia, tylko elita z… Czytaj więcej »

Patrycja kochan
Gość
Patrycja kochan

To w wiekszosci czeczeńcy a nie bialorusini

nina
Gość
nina

tym bardziej won z nimi z naszego kraju i spod naszych granc !!!!!!

Syla
Gość

Białoruś to bezpieczny kraj więc won spod naszej granicy a HRW niech się łaskawie od#%$#6li

Marcin Opus
Gość

Mam świetny pomysł jak uchronić,,uchodźców” przed przetrzymywaniem ich na naszej granicy – niech tu nie przyjeżdżają.

rafa
Gość
rafa

Nas Bruksela tez przesladuje, no i co ??? Nie widza, ze mowi sie o „Polskich” OBOZACH ŚMIERCI , ze jestesmy mordercami Zydow, ze ZW to bandyci, ….. . Tych obelg nikt nie widzi i nie slyszy. Obrzydliwa ta „demokraja” z Brukseli!!!

XaX
Gość
XaX

W ogóle z USA uciekają muslimy (syryjczycy, irakijczycy itd …) do Kanady a kanada wiecie co robi? Odsyła tych co legalnie przekraczają granicę a przyjmuje z otwartymi ramionami tych co przechodzą nielegalnie … Ostatnio też zastanawia się UE czy nas nie wyrzucić z tego tworu :D. Ja tam płakać po… Czytaj więcej »

AntyHegemon
Gość

Polska nie musi i ma prawo nie chcieć wspierać i wcielać w życie ideału społeczeństwa pozbawionego określonej tożsamości kulturowej. Pomaganie uchodźcom ma ekonomiczny i społeczny sens na miejscu – tam, skąd oni przybywają. Gdybyśmy ich przyjęli, to narazilibyśmy własne społeczeństwo na zagrożenie, bo oni są zagrożeniem (widzimy to na przykładzie… Czytaj więcej »

Robert
Gość
Robert

Pomaganie na miejscu nie ma żadnego sensu ani uzasadnienia. Mają ręce ? Mają. To zakasać rękawy i do roboty. Czy ktoś naszym dziadkom i rodzicom pomagał przy odbudowie Polski zniszczonej przez plemię Merkelowej?

SARA
Gość
SARA

A CZY CI UCHODŻCY PROSILI O AZYL NA BIAŁORUSI??? JEŚLI DOSTALI ODMOWĘ TO Z JAKIEGO POWODU???/

Aron
Gość
Aron

Słuszna uwaga. Ponadto można zapytać, czy próbowali dostać azyl na Litwie, która przecież graniczy z Białorusią.

Jabol
Gość
Jabol

Największe niebezpieczeństwo, to wybuch spuchniętych jaj.

Rodeo drive
Gość
Rodeo drive

niech sie walą, Human Rights Watch: ptrowadzaona przez lewakow to narzedzie do islamzioacji europy, olać ich:)

Rodeo drive
Gość
Rodeo drive

i warto jeszcze wspomniec Zarówno „The Wall Street Journal” i „Atlantic Monthly” donoszą o wyjeździe przedstawicieli Human Rights Watch do Arabii Saudyjskiej. Nie w celu dyskusji o prawach kobiet ani o traktowaniu nielegalnych imigrantów czy mniejszości szyickiej. Główny celem tej wyprawy nie jest interwencja w obronie kobiet, traktowaniu imigrantów, czy… Czytaj więcej »

Rodeo drive
Gość
Rodeo drive
Ewaxx
Gość
Ewaxx

Czeczeni to muzułmańskie próżniaki co chcą wtargnąć do Polski na socjal i tylko to ich interesuje.. Nie ma w Rosji wojny, gdzie dotychczas mieszkają , więc skowyczenie lewackich organizacji Human Rights Watch jest wyjątkowo haniebne, bo to ONi (Human Rights Watch ) są opłacani przez Sorosa, by zalać kraj muzułmańskim… Czytaj więcej »

cezary
Gość
cezary

kuźwa, a kto w końcu przejmie się moim losem.
Ściąganie tu ludzi o wątpliwej tożsamości jest narażaniem na niebezpieczeństwo przede wszystkim mnie i mojej rodziny.

Rodeo drive
Gość
Rodeo drive

w zeszlym rokubylk przeproadzaony Szturm na wschodnie granice Polski testowano nowy szlak dla muzulmanow….. Nie udalo sie, to teraz jakas lewacka islamizujaca organziacja beedzie nam „moralizowac” a za chwile jak schultz dojdzie do wladzy pewnie beda probowac uzyc sily wobec Pol;ski….eh jak szkoda z enie mozna odczepic Poslki od Europy… Czytaj więcej »

Robert
Gość
Robert

Można. Wystarczyło by sie wypisać z tego eurokołchozu

kolejarz
Gość
kolejarz

A czy qrwa na Białorusi jest wojna???!!!??? To skoro tacy z nich uchodźcy już znaleźli swój bezpieczny raj na ziemi który nazywa się Białoruś!!!

monnaa
Gość

Po co w ogole sa granice panstwowe w Unii, jak kazda menda w kolorze kupy moze bez dokumentow wlezc i wymagac czego tylko chce????

tomek
Gość
tomek

Może dlatego ze UE to w tej chwili jedna wielka kupa i ten kolor jest jedynie słuszny i pożadany.

Ojoj
Gość
Ojoj

Nie ulegać obłąkanym lewakom !!! Ich interesuje tylko aby zasiedlić europę NOWYMI „europejczykami”. Pora tez pomyśleć poważnie o wyjściu z eurokołchozu póki jeszcze mamy jakieś elementy własnej państwowości !