Muzułmanie przestają być mniejszością w zachodnim świecie

Według oficjalnych statystyk na obecną chwilę na świecie żyje ok. 1,5 miliarda muzułmanów 1,1 mld katolików i miliard wyznawców hinduizmu. Pod względem liczby muzułmanie, tak jak przedtem, pozostają mniejszością w zachodnim świecie, jednak wskaźniki demograficzne świadczą o tym, że sytuacja w krótkim czasie może kardynalnie się zmienić. – pisze Canadafreepress.

W Wielkiej Brytanii liczebność muzułmanów regularnie uczęszczających do meczetu już dawno przewyższyła liczbę parafian Kościoła Anglikańskiego. W zeszłym roku imię Muhammed stało się najpopularniejszym imieniem wśród nowo-narodzonych dzieci, przewyższając popularnością imiona Jack i Harry.

We Francji w ciągu ostatnich kilku dekad zostało wybudowanych więcej meczetów niż kościołów katolickich, a na południu Francji meczetów już jest więcej niż kościołów. Najpopularniejszym podwójnym „francuskim” imieniem jest Muhammad-Amin, za którym plasują się według popularności Jean-Baptist, Pierre-Louis i Mohammad-Ali.

W Belgii 50% nowo-narodzonych dzieci to muzułmanie, od dawna pustoszejące kościoły są aktywnie zamieniane w meczety. Najpopularniejszym imieniem także jest Mohammed i spośród 7 topowych imion na oddziałach położniczych 6 pozycji zajmują imiona muzułmańskie.

Około 1/4 mieszkańców Amsterdamu, Rotterdamu i Marsylii stanowią muzułmanie tak jak i 1/5 mieszkańców Sztokholmu. W miastach Utrecht, Haga, Amsterdam, Rotterdam Mohammed także jest najpopularniejszym imieniem wśród dzieci.

W ciągu ostatnich 25 lat muzułmańska populacja Europy podwoiła się i statystyka wskazuje na to, że w najbliższym czasie podwoi się ponownie. Teoretycznie w 2025 roku 1/3 wszystkich dzieci będzie dziećmi muzułmanów. 1/3 muzułmanów we Francji i Niemczech to dzieci i młodzież, podczas gdy w tym samym czasie młodzi ludzie wśród Francuzów i Niemców stanowią 1/5. 1/3 muzułmanów w Wielkiej Brytanii i Belgii to nastolatkowie w wieku poniżej 15 lat, rdzenni mieszkańcy w tym wieku także stanowią tylko 1/5.

Jeśli uwzględnić wszystkie kategorie wiekowe obywateli, to muzułmanie wciąg stanowią mniejszość, jednak wśród dorastającego pokolenia już stanowią większość. W każdym razie nazwanie kulturową i dominującą większością rdzennych mieszkańców jest bardzo trudne.

Według niektórych amerykańskich analityków USA w odróżnieniu od Europy w mniejszym stopniu są poddane działaniu tzw. „bomby demograficznej” , ponieważ w znacznym stopniu są zasiedlone przez liczne narody z wysoką liczbą urodzeń. W przeszłości nie miały muzułmańskiej kolonii jak Anglia czy Francja. Jednak wraz z wtargnięciem do Iraku do kraju napłynął znaczny potok uchodźców, spośród których większość stanowią muzułmanie.

Według prawa USA powinny przyjmować 5000 uchodźców rocznie. W 2008 limit dla uchodźców z Iraku wyniósł 12 000 ludzi. To jest znacznie więcej niż dla imigrantów z byłego Związku Radzieckiego. I to jest zaledwie niewielka część przybywających do USA muzułmanów.

W 2005 około 100 000 muzułmanów stało się rezydentami USA. W 2009 przybyło ich już 115 000 i ta liczba rośnie z roku na rok. Na obecną chwilę muzułmanie stanowią ok. 10% wszystkich imigrantów do USA. Od czasu zamachu z 11.IX liczba imigrantów z Egiptu i Syrii podwoiła się. Liczba przyjezdnych z Turcji wzrosła ponad 3-krotnie. Liczebność uchodźców z Afganistanu potroiła się. Liczba somalijskich imigrantów wzrosła w ciągu ostatniego roku z 3000 do 14 000 osób. W 2009 liczba uchodźców z Pakistanu osiągnęła 21 000 osób. Imigracja z Arabii Saudyjskiej wzrosła o 50%.

Dla porównania można wskazać, że w USA poziom dzietności ocenia się współczynnikiem 13,5; w Pakistanie 24,1; w Egipcie 24,6; w Arabii Saudyjskiej 19,3; w Afganistanie 37,3; w Somalii 42,7.

opracowanie: Cristero
źródło: sedmitza.ru,

2 komentarz do “Muzułmanie przestają być mniejszością w zachodnim świecie

  1. Zastanawialiście się, dlaczego bogate kraje Zatoki Perskiej nie przyjmują swoich braci, uchodźców muzułmanów?
    „Mają identyczną, co uchodźcy religię, kulturę i język, mogą zapewnić im bezproblemową integrację oraz mają dość pieniędzy, żeby przyjąć i zintegrować nieograniczoną liczbę nowych obywateli. Bogate kraje Zatoki Perskiej: Arabię Saudyjską, Katar, Kuwejt, Oman, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn mówią stanowcze nie swoim braciom muzułmanom.
    Jak wynika z danych Amnesty International, owych sześć krajów nie przyjęło ani jednego uchodźcy z Syrii. Europa przyjęła ich 140 tysięcy. Wszystkich uchodźców i występujących o azyl w tych sześciu państwach w roku 2010 (ostatni rok, za który dane podaje UNHCR, organizacja ds. uchodźców ONZ) było razem 2800 osób. Za to w zeszłym roku Arabia Saudyjska brutalnie wyrzuciła 12 tys. uchodźców z ogarniętej wojną domową Somalii – uchodźców muzułmanów. Dlaczego??? Boją się ich???A może wiedzą, czym to grozi??? Jest miejsce, gdzie ci uchodźcy i imigranci powinni się udawać, są tam pieniądze na tworzenie im nowego życia – to bogate kraje Zatoki Perskiej, nie Unia Europejska. Pomóżmy krajom Zatoki Perskiej pokazać tradycyjną arabską gościnność, odsyłając łodzie z imigrantami do Arabii Saudyjskiej.” Więcej na euroislam.pl

Dodaj komentarz