Muzułmański burmistrz Nazaretu Ali Salam postanowił odwołać w tym roku miejskie uroczystości związane ze świętami Bożego Narodzenia. Decyzja została podjęta na znak protestu „przeciwko przeniesieniu ambasady USA w Izraelu z Tel Awiwu do Jerozolimy”.

Prezydent USA Donald Trump przeniósł ambasadę Stanów Zjednoczonych do Jerozolimy, co oznacza uznanie, że jest to stolica Izraela. Sprawa wywołała dyskusję i wiele kontrowersji, szczególnie w Autonomii Palestyńskiej, która jest zamieszkana w 97 proc. przez ludność muzułmańską.

Działania muzułmańskiego burmistrza Nazaretu są wsparciem dla Palestyńczyków. Burmistrz Ali Salam podkreśla, że odwołanie przez niego miejskich uroczystości Bożego Narodzenia to wyraz sprzeciwu wobec decyzji o przeniesieniu ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy.

Przypomnijmy, że Nazaret z jego Bazyliką Zwiastowania to jeden z głównych symboli chrześcijaństwa. Archanioł Gabriel zwiastował tam Maryi narodzenie Jezusa, który zwany był potem Nazarejczykiem. Jezus spędził tam swoje dzieciństwo i młodość. Dziś Nazaret liczy około 75 tys. mieszkańców i jest tłumnie odwiedzany przez chrześcijańskich pielgrzymów z całego świata.

źródło: pch24.pl

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

85
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
13 Comment threads
72 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
29 Comment authors
GrześPhantasmatNiEuChWyTnY uChWyTKingalexooooa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o