foto: strażgraniczna.pl

Straż Graniczna nie ma łatwej pracy, prawnicy broniący Czeczenów twierdzą, że na przejściach granicznych dzieje się bezprawie. Niedawno udało im się wygrać w sprawie sądowej i uchylić decyzje SG.

Każdego dnia na granicę w Terespolu dociera kilkudziesięciu imigrantów, którzy chcą uzyskać azyl w Polsce – głównie to Czeczeni, którzy na w większości przypadkach otrzymują decyzje odmowne.

Ostatnio, dzięki działaniom prawników trudniących się w obronie Czeczenów, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję Straży Granicznej i zezwolił na wjazd rodzinie Czeczenów, którzy wcześniej otrzymali odmowę. Prawnik Emilia Barabasz ocenia, że w Terespolu dzieje się „bezprawie”. Straż Graniczna z kolei planuje drogę odwoławczą.

Agnieszka Golias, rzecznik Komendy Głównej Straży Granicznej, zauważa, że samo powiedzenie „azyl” na granicy nie wystarcza.

Prawnicy z pozarządowych organizacji twierdzą natomiast, że przybywającym do Terespola uciekinierom ochrona się należy, a Straż Graniczna weryfikuje ich niewłaściwie.

52
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
26 Comment threads
26 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
39 Comment authors
BenekSnake PlisskenBeaSlavtytkoski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o