Sigmar Gabriel foto: flickr.com/photos/medienmagazinpro (CC BY-SA 2.0)

Niemiecki minister spraw zagranicznych Sigmar Gabriel oznajmił w niemieckiej telewizji publicznej, że jego rodacy zamiast nieustannie krytykować Polaków, powinni spróbować zrozumieć, dlaczego w polskim społeczeństwie jest taki opór przed przyjmowanie imigrantów.

„Gdyby 25 lat po zakończeniu wojny ktoś do nas przyszedł i oświadczył: dobra wiadomość tego tygodnia jest taka, że bierzemy 300 tys. uchodźców, to nie jestem pewny, czy nie zareagowalibyśmy wtedy tak samo, jak dziś Polacy” – podkreślił niemiecki polityk.

Niemiecki minister spraw zagranicznych zaapelował, aby spróbować zrozumieć, dlaczego polskie społeczeństwo jest tak negatywnie nastawione do przyjmowania uchodźców, podkreślając jednocześnie, że on sam się nie zgadza ze stanowiskiem polskich władz.

„Nie trzeba zgadzać się z innymi, lecz trzeba rozumieć, dlaczego postępują tak, a nie inaczej” – stwierdził Sigmar Gabriel w niemieckiej telewizji publicznej.

dorzeczy.pl

76
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
28 Comment threads
48 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
41 Comment authors
arszaniol GabrielLikeMyFatherSayKingamarekRafa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o