Po nieformalnym szczycie przywódców państw członkowskich UE w sprawie migracji nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawie imigrantów przybywających do Europy.

W niedzielę w Brukseli odbył się nieformalny szczyt przywódców 16 państw Unii Europejskiej ws. kryzysu migracyjnego. Na spotkaniu nie pojawili się przedstawiciele Polski ani pozostałych państw Grupy Wyszehradzkiej. Politycy w Brukseli nie przyjęli żadnej deklaracji końcowej po spotkaniu.

Spotkanie miało przygotować grunt pod szczyt wszystkich 28 krajów Unii, który odbędzie się w czwartek i piątek w Brukseli i który najpewniej zakończy się również brakiem porozumienia w sprawie relokacji imigrantów.

Kanclerz Niemiec poinformowała po szczycie, że przywódcy zgodzili się tylko w dwóch kwestiach – „nie możemy pozostawić bez wsparcia państw przyjmujących imigrantów” oraz „przemytnicy i uchodźcy nie mogą wybierać, w jakim europejskim kraju będą ubiegać się o azyl”.

47
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
13 Comment threads
34 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
25 Comment authors
bkkkkDezRemik71pojawiam się i znikamSupport Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o