W ciągu 4 lat w wyniku zamachów terrorystycznych w Europie 1000 osób zostało rannych lub zabitych

Według najnowszych danych – niemal 1000 osób w Europie zostało zabitych lub rannych w wyniku zamachów terrorystycznych w ciągu ostatnich 4 lat.

Od stycznia 2014 miało miejsce 194 ataków terrorystycznych. Od tego czasu 32 zamachy w Europie to skutek działań „uchodźców”, w tych zamachach zginęły 182 osoby a 814 zostało rannych. Większość zamachów z udziałem „uchodźców” miało miejsce w Niemczech.

W wyniku wszystkich ataków terrorystycznych, niemal 1000 osób zostało rannych lub zabitych. Najczęściej zamachów dokonywali Syryjczycy, na drugim miejscu uplasowali się Marokańczycy – wynika z raportu Fundacji Heritage.

„To nie jest tak, że zagrożenie islamskim terroryzmem pojawiło się wraz z napływem uchodźców do Niemiec, bo wcześniej też ono istniało. Chodzi o wzrost tego zagrożenia w wyniku decyzji o otworzeniu granic” – powiedział Robin Simcox, analityk ds. bezpieczeństwa i terroryzmu Fundacji Heritage.

Simcox szczególną rolę w procesie otwierania drzwi Europy przypisuje kanclerz Angeli Merkel, która w 2015 roku wpuściła pół miliona przybyszów do swojego kraju. To na niej ma spoczywać odpowiedzialność za wpuszczenie dżihadystów do strefy Schengen.

Pełny raport fundacji można przeczytać (TUTAJ).

Dodaj komentarz