Szwecja: Kierowca autobusu nie wpuścił kobiety do pojazdu bo się… modlił

Muzułmański kierowca publicznego autobusu w Sztokholmie odmówił wejścia do jego autobusu kobiecie, ponieważ on i dwaj inni mężczyźni modlili się w pojeździe.

Ten niedopuszczalny i rażący akt publicznej dyskryminacji miał miejsce w zeszły piątek wieczorem. Ofiara stwierdziła, że zawahała się powiedzieć komukolwiek, ponieważ obawiała się, że nikt nie uwierzy jej historii.

Jak informuje Nyheter Idag kobieta próbowała wsiąść do autobusu i zapukała do drzwi, zignorowano jej obecność i niegrzecznie zostawiono ją na zewnątrz w deszczu.

Chociaż pracownik publiczny ostatecznie wpuścił kobietę do autobusu po zakończeniu modlitwy, kobieta powiedziała, że szybko stał się wobec niej agresywny, ponieważ przeszkadzała mu podczas modlitwy.

W następnym tygodniu historię potwierdził lokalny polityk partii umiarkowanej Kristoffer Tamsons, który stwierdził na Facebooku, że zachowanie muzułmańskiego kierowcy było „nie do przyjęcia”.

Tamson wspomniał, że wszczął dochodzenie w sprawie incydentu w celu wyjaśnienia ogólnych standardów zarządów transportu i zbadania, w jaki sposób pracownicy mogą praktykować swoją religię w pracy i na pojazdach publicznych.

Dołącz do nas w mediach społecznościowych i zaproś znajomych:

https://www.facebook.com/niedlaislamizacjieuropy

https://twitter.com/NDIE_pl

https://www.minds.com/niedlaislamizacjieuropy

Grupa na Facebooku:

https://www.facebook.com/groups/869466070094146/

Źródło: www.voiceofeurope.com

 

Dodaj komentarz