
W Brukseli zwyciężyły polskie argumenty w sprawie uchodźców. Po raz pierwszy od początku kryzysu imigracyjnego Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaakceptował sztandarowy argument polskich władz.
Juncker zaczął rozumieć argument polskich władz, że nasz kraj już ponosi koszty migracji, ale ze Wschodu, bo przyjmuje u siebie Ukraińców. Wcześniej te słowa wyśmiewała zarówno Bruksela, jak i opozycja w Warszawie.
„W Polsce i na Węgrzech jest dużo uchodźców, którzy pochodzą z Ukrainy, podczas gdy jest ich niewielu w Europie Zachodniej. Tak więc trzeba włączyć do osądu nad innymi (dop. red. nad Polakami i Węgrami) rzeczywistość, z którą się stykają na co dzień” – powiedział Juncker podczas debaty w Komitecie Ekonomiczno-Społecznym.
Rzecznik Komisji Europejskiej (KE) nie chciał powiedzieć, o jakiej liczbie „uchodźców z Ukrainy” mówił Juncker – polski argument o Ukraińcach dotyczy raczej wysiłku i kosztów integracji całej ukraińskiej społeczności.
„Wyraźnie widać, że upadła w Brukseli koncepcja narzuconych kwot. Rysuje się natomiast nowy kompromis na zasadzie pomocy w zabezpieczeniu granic zewnętrznych zamiast obowiązkowego przyjmowania uchodźców” – informuje korespondent RMF FM.
Zobacz również: Premier Szydło wyklucza przyjęcie imigrantów. „Nie cofniemy się”
źródło: rmf24.pl
Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie ndie.pl zabronione. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Ja tam im za nic nie wierzę, jeszcze coś wymyśla żeby nam dokopać politycznie.
Może ten pajac na chwilę wytrzeźwiał. Oj, coś czuję że zbierze się dzidziusiowi za te słowa. Soros i Szejkowie nie będą zadowoleni z takiej mowy.
Właśnie też mi się wydaje, że to tylko na chwilę. W innym wypadku poprosiłabym, by ktoś mnie uszczypnął.
Ta jego matamorfoza moze byc prawdziwa!Amerykanie nie na darmo wydali 5 mld dol. na wyrwanie UPAiny ze strefy royjskich wplywow! Michalkiewicz jest zdania ,ze dokonuje sie tam jakis tajemniczy i zlowrogi dla Polski projekt inkorporacji UPAiny do naszego panstwa polaczonej z przepompowaniem na teren Polski czesci ludnosci upainskiej! Proces ten… Czytaj więcej »
Jak Ciebie koleś nie za bardzo lubię to tym razem muszę Ci przyznać rację. Coś dziwnego zaczyna się dziać w sprawie Ukrainy, ale poza tym i tak jesteś dla mnie pajacem.
@komados To jest pcia sama w sobie i on wyżej d… – by ująć to w prostych żołnierskich słowach – nie podskoczy. Dostał wytyczne, bo im się gleba pod nogami pali i wszystko im się roz… no degraduje… I on wie w dodatku, że jak interes zrobi pierdut to i… Czytaj więcej »
A może planują przekierować nową falę „uchodźców” która nadciągnie z Bliskiego Wschodu przez Turcję na … Ukrainę. I wtedy „chcieliście „Ukraińców” to ich macie.” Muzułmanie ? Zgoda – to Tatarzy Krymscy uciekający przed Putinem” (a Erdogan wyda wszystkim „rosyjskie” paszporty – ma wprawę z „syryjskimi” to i te podrobi)
@Laokon Jak napisała w pości @Magdalena „nie można im ufać”. Pod żadnym pozorem. Korzystać z okazji? Owszem – tak, ale ufać – nie. Jak tylko będą mogli włożą nam nóż w plecy. Żadnych złudzeń. Z tym, że tymi „Ukraińcami” to będzie tak samo jak z „uchodźcami”. A ich w dodatku… Czytaj więcej »
Ps
Co do władzy, to zarówno on jak i ja mieliśmy to samo zdanie i co do Polski i co do Ukrainy – Żydzi. Ciekawe, które Żydy lepsiejsze… Może nasze bardziej ludzkie?
Jak powiadacie, to gierka. Chcą nas zmiękczyć, pokazać uznanie. Jak się przymilą to powiedzą małe „ale” i poproszą a nie będą wymagać…
Nie ma co się czarować – te słowa padły wyłącznie dlatego, że: a) grupa Wyszehradzka trzyma się razem, b) w UE narastają nastroje przeciw importowi islamskiej swołoczy. Akoholik Juncker to antypolskie ścierwo i bez mrugnięcia okiem deportowałby Polaków z ich ziem, by osiedlić na nich islamskich terrorystów. Kto uważa, że… Czytaj więcej »
O małych opalonych religijnych terrorystach w Polsce http://www.wyszperane.info/2016/08/31/niepokojace-milczenie-arcybiskupa-lubelskiego-oraz-rektora-kul-w-sprawie-obecnosci-i-czynow-w-lublinie-dzieci-muzulmanskich/
cdn – Bardzo interesujące. Ta sprawa powinna znaleźć się na szerokim forum w mediach. Telewizja i prasa powinny tym się szybko zająć.
Chwila a skad te male brudasy sie tu wziely?? Mam przeczucie, ze jakas szuja ich nielegalnie sprowadzila.
już taka szuja sprowadziła sprowadza 1 do Łodzi
dlatego należy się teraz przyglądać klechom
Coś kombinują, ja im za grosz nie wierzę.
To musi być podstęp.
Spokojnie. Damy rade. My juz nie takie podstepy przezylismy I dalismy rade. Polak to nie zachodni, wylizany matol w rurkach. Polak z natyry jest podejzliwy, a na drugie ma „nie ufam”, wiec jakies tam szuje z Brukseli, ktore sa nieobznajomione z nasza mentalnoscia, niezle sie zdziwia, ze nie kupujemy nastepnej… Czytaj więcej »
to gierka, NIE wierzyć lucyferianom.
Jak przekonują specjaliści zajmujący się tematyką HIV i AIDS, wśród czarnoskórych społeczności Afrykańskich krajów wciąż panują prymitywne wierzenia. Jednym z najniebezpieczniejszych jest to, według którego seks z białymi kobietami lub dziewczynkami ma leczyć śmiertelne choroby. Afryka jest kontynentem gdzie problem z HIV i AIDS jest największy. Szacuje się, że 22,5… Czytaj więcej »
I chociażby to jest argument!
Te choroby to nie z wierzen, tylko z tego, ze sie pieprza jak kroliki.
Boją się nas? Dobrze.
Myślę, ze jednak nie boją się w ogóle…
niema się co cieszyć nawet tymi ukr ok jednostki toleruje ale każda większa liczba ludzi innej nacji powoduje konflikty a typowe przykłady to rozpad Jugosławii , rzeź Wołyńska czy ostatnio aneksja krymu
Eche, tak nagle i po prostu dotarły do niego jakieś logiczne argumenty? Tylko idioci i lemingi w to uwierzą. Nie można im ufać.
Słyszałem że ponoć planują znormalizować dla całej unii wysokosc zasiłku a beda one wyplacane z pieniedzy unijnych a nie danego kraju wiec np. 1000euro w Polsce a w Niemczech to roznica wiec fala może przenieść się na biedniejsze kraje takie jak Polska jeżeli to wprowadzą
w takim wypadku to zostaną we grecji albo włocszech a to już dawno było słychać od jakiś 2 lat
kONCEPCJA PRZYMUSOWAYCH KWOT TO NIE BYLO NIC INNEGO JAK ISLAMZIACJA EUROPY PRZEZ PRZEKUPIONYCH SOROSOWYMI PIENIEDZMI POLITYKAMI. NA SZCZESCIE EUROPA SIE OBUDZILA (O CZYM MOWIA WYNIKI PRAWICOWYCH PARTII)
Cos tu smierdzi. Zrobilo sie troche za cicho- cisza przed burza ? Raczej nastapi nastepny etap ukladanki.
To nie jest dobra wiadomość. Zaświadcza jedynie o zakończeniu pewnego etapu.
Pierdoły jakieś, na śmietnik dziada a nie cieszyć się jego bełkotem. Pisanie, że zaczął coś rozumieć jest totalną bzdurą, jak pisanie że Merkel popełniła błąd. Plan się nie udał po prostu w 100% i trzeba ratować co się da z gnoju, który się zrobiło. A jest to może z 1%… Czytaj więcej »
Po linku Aleyaka można trafić też m.in. materiał z cytowaniem urzędniczki imigracyjnej z Niemiec https://www.youtube.com/watch?v=PsdWoeUyWcE Oprócz opisu syfu muzułmańskiego poraża beznadziejność jej sytuacji i MYŚLENIA. Co można zrobić demokratycznie z człowiekiem! Smutne. Jako ciemny katol uważam, że bez Boga nie ma życia na Ziemi, a Niemcy wybrali życie bez Boga.
Wydaje mi się, że Brexit dał im do myślenia. Zorientowali się, że prowadząc taka politykę jak dotychczas nie utrzymają władzy. Szczególnie, że coraz więcej państw zaczyna straszyć wyjściem z Unii. Ale to może też być zamydlenie oczu w celu uspokojenia nastrojów społeczności. Czas pokaże jak jest naprawdę.
To ściema szykują zrzut kozich synów na naszą ziemię 95%wiarygodne aby uśpić czujność obywateli. Przez zachodnią granicę docierają już do Darłowa ;(
Nie, nie, nie..szarpanina przez ponad rok I nagle tak. Nagle zrozumial? To co oswiecilo go? My w taki przypadek nie uwierzymy. Ta wiara I odwrot to znowu cos przebiegle wymyslonego. Tylko co te ch je teraz kombinuja? Ze im bedziemy granicy pilowac? No bo widza, ze sie im odrzutow nie… Czytaj więcej »