fot pixabay.com

„Jeśli rząd Węgier zwróci się do Komisji Europejskiej z wnioskiem o wsparcie ochrony granic, to KE jest gotowa go przeanalizować” – zadeklarował w piątek jej rzecznik. Zastrzegł, że KE nie finansuje budowy ogrodzeń, a solidarność działa w dwie strony.

Premier Węgier zażądał zwrotu 400 milionów euro, czyli połowy kosztów budowy muru w liście skierowanym do przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana-Claude’a Junckera. KE od samego początku sprzeciwiała się budowie na węgierskiej granicy ogrodzenia, które pochłonęło część z tych środków.

Rzecznik KE Alexander Winterstein odniósł się oficjalnie do listu i powiedział, że zostanie przeanalizowany. Podkreślił jednak przy tym, że stanowisko Komisji Europejskiej nie zmieniło się i nie finansuje ona ogrodzeń czy barier na granicach.

„Wspieramy środki na rzecz ochrony granic zewnętrznych, mogą to być środki nadzoru czy sprzęt do kontroli granicy, ale nie finansujemy ogrodzeń” – oświadczył Winterstein.

Węgrzy uważają jednak, że wybudowanie muru było konieczne, aby ochronić swój kraj oraz Europę przed zalewem imigrantów. „Czas, aby Bruksela spłaciła swój dług wobec Węgier” – powiedział szef gabinetu premiera Węgier Janos Lazar.

27
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
17 Comment threads
10 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
GrażynaocolotoMareczykGal Anonim3 RAZY TAK - BÓG / HONOR / OJCZYZNA Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan
Gość
Jan

Lewactwo z KE finansuje jedynie nielegalna i niechciana imigracje, ktora destabilizuje Unie, ktora kosztuje majatek, ktora zabrala juz zycie i zdrowie tysiacom obywateli Europy, ktora wprowadzana jest wbrew oczywistemu glosowi sprzeciwu obywateli, itp., itd. Ochrona granic, praworzadnosci i sluzba obywatelom Unii, KE sie nie interesuje.

Dan
Gość
Dan

Czyli zgodnie z fundamentalna zasada starej unii: torta jemy sami, gównem sie dzielimy…

PJJ
Gość

Szkoda, że debile z eurokołchozu wolą finansować skutki zamachów, czy socjale dla terrorystycznej beżowej stonki. Zamiast bronić własnych obywateli, dbać o rozwój swego kraju … Ale jak widzę lewactwo tego nigdy nie zrozumie unamused

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Komisja Europejska mówi: nie finansujemy płotów na granicach, ale finansujecie najazd obcej dziczy na europejski kontynent!

Karbulot
Gość

Oczywiście, że nie finansują płotu na granicy węgierskiej, który zatrzymał mnóstwo imigrantów i nie wpuścił na terytorium UE. Unia woli finansować Turcję, pchając w nią miliardy euro, podobno za zatrzymanie fali nierobów pchających się od nich przez Morze Śródziemne. Tylko że Turcja niczego nie robi w tej sprawie, bo motłoch… Czytaj więcej »

maru2
Gość

Nie finansują płotu bo to narzędzie skuteczne. Wspierają środki nadzoru i sprzęt do kontroli, bo jak lawina ruszy i idzie to te środki i sprzęt można sobie w kącie poskładać, na nic się nie zdadzą. Ale „wsparcie” okazane, pozory są, „demokracja unijna” działa.

easyrider
Gość

@Karbulot Celem lewactwa jest nasycenie murzyństwem swoich zdegenerowanych społeczeństw, którym nie chce się mieć dzieci. Nie będą zatem zatrzymywali dziczy mającej podnieść im dzietność i stworzyć mieszankę euro-azjatycko-afrykańską. A jak zaczną „pomagać” Węgrom chronić granicę, to Madziarzy będę mieli to samo co w Grecji czy Hiszpanii.

Asgard4444
Gość

@Karbulot
Racja. Za to finansują islamizację. Na to kasa jest.

test24
Gość
test24

Oni do dziś, po 70 latach, nawet nie chcą oddać tego, co się nam należy po wojnie, a Węgrzy myślą, że zwrócą im kasę za płot…

Kanadyjka
Gość

Wegrzy, powinniscie im pokazac fucka I puscic korytarzem humanitarnym ilu emigrantow chce tylko przelesc. Pod eskorta wegierskiej policji, niech sobie ida w kierunku szwabow, tylko pilnowac, zeby sie choc jeden nie ostal, nie smiecil, nie brudzil, nie lazl na bok. Nie dac jesc ani pic, to predzej przeleza. Jak szwaby… Czytaj więcej »

Jan
Gość
Jan

Piszesz brednie

edd
Gość
edd

ty naprawde myslisz, ze sprowadzanie islamistow to tajny imperialistyczny plan rdzennych niemcow? jesli tak, jedno slowo – moron!!!!!!!!!

maru2
Gość

Plan – tak. Tajny – już nie. Rdzennych Niemców – częściowo.

ocoloto
Gość
ocoloto

Kanadyjka…. to jest bardzo ryzykowny pomysł, bo jak nastąpi przesyt emigrantami w europie zachodniej, to eu powoła się na konwencję genewską i zacznie odsyłać ciapaków do węgier, stwierdzą, że ciapak powinien składać wniosek o azyl w pierwszym europejskim kraju, więc u węgrów

Precz z pseudouchodźcami
Gość

Po co komu nadzór i kontrola granicy, skoro nie można nikogo zatrzymywać? Żeby sobie strażnicy pospacerowali i popodziwiali widoki? Kompletna strata pieniędzy ciężko tyrających podatników. Ale nieswoje pieniądze to się łatwo wydaje… Nie wolno skutecznie bronić granic, ale trzeba za wszelką cenę przyjmować pseudouchodźców. To trochę tak, jakby do domu… Czytaj więcej »

dobra rada
Gość
dobra rada

„Wspieramy środki na rzecz ochrony granic zewnętrznych, mogą to być środki nadzoru czy sprzęt do kontroli granicy, ale nie finansujemy ogrodzeń”

Czy mi się tylko wydaje? Znaczy, Węgrzy powinni instalować na granicy gniazda ciężkich karabinów maszynowych co kilkaset metrów. Wtedy b dostali dofinansowanie.

Adrianz
Gość
Adrianz

Wiedziałem …. świetny przykład solidarności europejskiej. Niestety żadnemu z lewackich krajach nie otworzy to oczu.

srallah
Gość
srallah

nooo i po krzyku, oni nie finansuja plotów, wegrzy nie przyjmuja imigrantow i po problemie

Kris11
Gość
Kris11

Oczywiście, że nie oddadzą kasy. Spodziewam się uchwały Komisji Europejskiej nawołującej do rozbiórki istniejącego płotu.

Mochito
Gość

Od razu widać że w Brukseli panuje płotofobia !! ;D. A tak na serio to im więcej krajów przekona się o tak zwanej europejskiej solidarności tym lepiej

zychomir
Gość
zychomir

gdy Węgry w 2015 roku starały się wypełniać swoje zobowiązania (wynikające z członkostwa w UE) i uniemożliwiały transfer imigrantów w głąb Europy, kraje „Starej Unii” zrobiły z rządu węgierskiego bandę niehumanitarnych faszystów. Podobnie było w przypadku Chorwatów. Kanclerz Merkel to człowiek narcystyczny i nie mogła przepuścić okazji, aby zapisać się… Czytaj więcej »

Garrus
Gość

Węgry odpowiadają Komisji – „Nie przyjmujemy waszych gości”

Grzechu
Gość
Grzechu

Ogrodzenie nie jest sprzętem do kontroli granicy?
No tak ślimak to przecież ryba a banany natura wymyśliła zbyt krzywe i trzeba je naprostować…

Mareczyk@o2.pl
Gość

„Wspieramy środki na rzecz ochrony granic zewnętrznych, mogą to być środki nadzoru czy sprzęt do kontroli granicy, ale nie finansujemy ogrodzeń” – czyli „Wspieramy tylko te środki na rzecz ochrony granic zewnętrznych, które nie spełniają swojego zadania”

Jerzy
Gość
Jerzy

„wspieramy … sprzęt do kontroli granicy” – rozumiem że byli by gotowi współfinansować zakładanie pól minowych oraz gniazda karabinów maszynowych na zewnętrznych granicach Unii – bo to jedyny sposób zatrzymania tej inwazji.