foto: mo.gov.si and slovenskavojska.si Creative Commons Attribution 3.0-license.

Kuria kielecka przekazała proboszczom parafii diecezji kieleckiej m.in. materiały duszpasterskie dotyczące opieki i współpracy z uchodźcami oraz organizacji Dnia Uchodźcy.

14 stycznia 2018 r. (w drugą niedzielę po Bożym Narodzeniu) obchodzony jest w Kościele 104. Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy (…). Papież Franciszek, podobnie jak jego poprzednicy św. Jan Paweł II i Benedykt XVI, wystosował Orędzie na ten Dzień – napisał ksiądz Sebastian Wieczorek, notariusz kieleckiej Kurii.

Kieleccy duchowni otrzymali propozycje przygotowane przez Radę KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek we współpracy z Caritas Polska do wykorzystania w niedzielę 14 stycznia 2018 r.

Strona internetowa diecezji kieleckiej informuje również o możliwości użycia formularza „Mszy za uchodźców i wygnańców”.

Pamiętajmy w modlitwie o Polakach na emigracji. Otoczmy modlitwą także tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie – przypomina ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik KEP.

mg

88
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
21 Comment threads
67 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
32 Comment authors
al lah łykałklioes vel pislamistaszyszkinwacekwtf? Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pola
Gość
Pola

„Kieleccy duchowni otrzymali propozycje przygotowane przez Radę KEP”- czytaj: Kieleccy duchowni otrzymali pieniądze od Sorosa. Inaczej nie może być i jak można porównywać nasza imigracje białych ludzi z imigracją muzułmańskich nierobów, cwaniaków i pedofili. Nigdy chyba już nie dam na tace.

Amon
Gość
Amon

Nie musisz dawać na tacę. Oni wystarczają dobrze wyciągają Polakom kasę z podatków. Rocznie na pensję dla katechetów idzie 2.5 miliarda złotych. I trzeba dodać że w szkolnictwie jest więcej godzin religi niż historii. Młodzi religię i tak mają gdzieś a przez to o swoje ojczyźnie gów*o wiedzą. O starożytnej… Czytaj więcej »

W-wa
Gość
W-wa

Do tego dochodzą etaty kapelanów w wojsku, policji i in. instytucjach państwowych oraz – olbrzymi majątek przejęty za pośrednictwem kościelnej komisji majątkowej, zlikwidowanej przez DT po dojściu do władzy i aktualne dotacje na rzecz kk.

Kinga
Użytkownik
Rotmistrz

W Polsce aż 15 związków wyznaniowych i kościołów ma takie same przywileje regulowane ustawowo indywidualnie a kolejne 160 różne zwolnienia. Więc czepianie się tylko kościoła katolickiego jest ignorancją. Dla mnie 175 związków religijnych (w tym cztery muzułmańskie) to kpina i hucpa decentralizująca państwo bo wprowadzająca podziały… Dziś wystarczy mieć objawienie,… Czytaj więcej »

Pola
Gość
Pola

Kinga
Rewelacyjny wpis. Jest tak dokładnie jak piszesz. Pozdrawiam

klioes vel pislamista
Użytkownik
Rotmistrz

10/10
Poza tym pieniądze wydane na KK to NAJLEPIEJ WYDANE przez RP pieniądze! Strach pomyśleć, jak wyglądałyby dzisiaj polskie szkoły, gdyby swego czasu nie przywrócono w nich księży.

wtf?
Gość
wtf?

monopol daje duze pole dla korupcji i tym pochodnych razz
Polska przez wieki slynela z tolerancji wyznaniowej (jak na tym wychodzila – zapraszam do podrecznikow historii… )
jestesmy panstwem homogenicznym, rowniez pod wzgledem wiary, i tak powinno pozostac
delegalizacja islamu na terenie Polski powinna stac sie faktem

klioes vel pislamista
Użytkownik
Rotmistrz

10/10
Cóż dodać?
Warto zadumać się przez chwilę nad NIEZBADANYMI drogami Opatrzności! Przecież tę homogenność „zawdzięczamy” Stalinowi. A udaną katolicką kontrreformację Zygmuntowi III-emu Wazie, który przez całe wieki uchodził za jednego z najsłabszych, polskich królów!

Intuicja JPII, jeszcze zanim został papieżem, była genialna: ciosy spadające na Hioba poprzedzają jego wyniesienie!

wtf?
Gość
wtf?

”homogenicznosc” chciales powiedziec…
i nie tylko stalinowi, zawdzieczamy to polskiemu uporowi i bucie, niszczeni przez 123 lata zaborow, wojny swiatowe, debili u sterow wladzy po okupacji zsrr, durni ktorzy teraz pograzaja Polske – JESZCZE jestesmy…
nigdy wiecej winkelriedem narodow, to na pewno

klioes vel pislamista
Użytkownik
Rotmistrz

Nie mogę się ABSOLUTNIE zgodzić z twierdzeniem, że homo-etniczno- religio-geniczność Polski jest głównie zasługą Polaków. Po prostu za dobrze znam historię… Od XIII-go wieku takiej homogeniczności w zakresie etnicznym już nie było (ze względu na Drang nach Osten w wydaniu autorów tego określenia). W ramach obrony przed Drang nach Osten,… Czytaj więcej »

wtf?
Gość
wtf?

duzo tego gdyby…
bez narodu nie ma kraju, i nie mowimy tu o ”krwi” ale o ”poczuciu przynaleznosci”
to o czym tu wywodzisz brzmi jak obraza nas, Polakow – mozna by pomyslec ze tylko dzieki obcym wplywom utrzymalismy tozsamosc… pokretna logika wypowiedzi, nie powiem

klioes vel pislamista
Użytkownik
Rotmistrz

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, zaprzeczam twierdzeniu, że zasługi Polaków były wystarczające i uratowały naszą homogeniczność. Nie zaprzeczam zasługom naszych przodków! Uchowaj Boże!!! Twierdzę jednak, że, gdyby nie działanie Opatrzności dokonywane również poprzez naszych wrogów, nie ocalelibyśmy! Wiesz kto odzyskał dla nas Śląsk? Powstańcy tylko skraweczek…… Czytaj więcej »

szyszkin
Użytkownik
Nowicjusz

Kinga Są kanalie w kościele, którzy traktują posługę jako pracę-słowa jednego proboszcza z wielkopolski. Ale jest duża grupa proboszczów którzy naprawdę troszczą się o kościół, ci z samego dołu, załatwiają kasę czy z ministerstwa kultury, czy znajdują sponsorów,wyciągają kasę z kołchozu unijnego ,na ratowanie zabytków. Wiem bo dzięki nim, mam… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Amon Dokładnie. oni „tacowe” to mają na waciki. Ich główny „dochód” zaczął się jak wprowadzono konkordat. Historię specjalnie się umniejsza i młodzi faktycznie nic nie wiedzą i o to chodziło tym „macherom” postępu – skundlić naród, wyzbyć własnej historii (pewnie już piszą „nową historię” dla Polaków w mapeciarni z brukselki?)… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Użytkownik
Rotmistrz

Polska bez KK nie byłaby polską… Wystarczy choćby znać zasługi biskupa Świnki. Długo, nieskończenie by też innych wymieniać!

Antyklerykalna krytyka KK w aktualnej sytuacji kulturowo-politycznej wygląda mi na kompletną ślepotę. Znam kilku ateistów i kilka osób niepraktykujących, które pomimo swego światopoglądu/lenistwa, rozumieją sytuację i popierają KK.

wtf?
Gość
wtf?

nigdy nie dawalem na tace, nie bede wspomagal cwaniactwa i nierobstwa… wystarczy ze place podatki

Annag
Gość
Annag

nie utrzymuje się zdrajców…….

Pedro Chubascos
Użytkownik
Rotmistrz

Ja to bym poprosił jednak po raz kolejny o zdefiniowanie pojęcia „uchodźca”, bo chyba się z diecezją kielecką nie rozumiemy.

Publiusz
Użytkownik
Rotmistrz

Przyjecie nachodzcy na polskiej granicy powinno wygladac nastepujaco: funkcjonariusz SG na prosbe delikwenta o azyl powienien takiego poinformowac ,ze juz sie za niego Polska modli ,a nastepnei obrocic goscia przodem do kierunku skad przybyl i wymierzyc mu poteznego kopniaka na nabranie rozpedu….Bogu ,co Boskie a cesarzowi ,co cesarskie … Chyba… Czytaj więcej »

Kinga
Użytkownik
Rotmistrz

Trafne wnioski Pana Bosaka z tłumaczenia przemówienia Papieża:
https://www.youtube.com/watch?v=e05vSzrA_Pw

Kinga
Użytkownik
Rotmistrz

Niedługo ta Diecezja będzie obchodziła Dzień Uchodźcy, ale z kościoła…wszyscy przeniosą się do Duszpasterstw Tradycji albo nawet do FSSPX…
Dobrze, że mój proboszcz nie ma takich pomysłów….modlić to się można tylko za Polaków na emigracji…

wacek
Gość
wacek

Po cholerę się w ogóle modlić?

szyszkin
Użytkownik
Nowicjusz

żebyś wiedział co to jest moralność, sumienie, miłość

Arek
Gość
Arek

Powinni uściślić pojęcie i dodać -Nielegalnego- migranta. Nielegalny tym różni się od legalnego, że nie pyta się o pozwolenie i czy jest potrzebny, a wpierdziela się na siłę wykopując drzwi butem i zmusza napadniętego by go utrzymywał !

Jasnowidzacy
Gość
Jasnowidzacy

Cholerna zaraza z Bliskiego Wschodu, obłęd ludzkości, nieważne, czy ma na imię talmud, biblia czy koran. Ocean krwi przelano w historii w imię tych chorych rojeń. A teraz najgorsza z nich – islam – puka do naszych drzwi.

Irene
Gość
Irene

Jasnowidzacy
Piszesz”A teraz najgorsza z nich-islam-puka do naszych drzwi”
Dodam a „Chrystus spi”
Lolo! gzie jestes wytlumacz!

banita
Gość
banita

Jasnowidz jak o możliwe że widzisz przeszłość w krzywym zwierciadle na lewo wygiętym, a teraźniejszość żedopiero puka. puk puk w czoło kolego. Tyś nie jasnowidz tylko skrzywionowidz i spóźnionowidz, islam nie puka lecz już dawno wszedł pukać nie musiał otwarliście mu szeroko wrota.

Jasnowidzacy
Gość
Jasnowidzacy

Nie. Islam dopiero stawia pierwsze kroki, pierwszy etap, gdy kłamią i oszukują, kreując się na uciśnioną mniejszość i tak chętnie mówią o islamofobii. To ostatni moment, by coś z tym zrobić, bo ciągle można.
Na to, że komuś strach wyolbrzymia realną sytuację, nic nie poradzę.

Annag
Gość
Annag

mamy taki sam wpływ na to co robią kolejne rządy jak i ty więc nie pisz „otwarliście” (nie ma takiego wyrazu powinno być jeśli już otworzyliście ) …..

banita
Gość
banita

Gdy słyszę Kielce to wszystko co ostre wpada mi w ręce. Nigdy nie dzieliłam ludzi na regiony dopóki z tą bandą nie pracowałam za granicą. I wiem że te przysłowia o nich to prawda – złagodzona. Polaków z poza kieleckiego gnoją gnębią donoszą. tworzą mafie. Holendrom wałówę i samogony wożą,… Czytaj więcej »

czort
Gość
czort

Trafiłeś na takich ludzi a nie innych. Pochodzę z Kielc, do tej pory pracowałem w wielu miastach Polski oraz paru za granicą, ale nigdy nie zauważyłem dużych różnic pomiędzy patologią pochodzącą z Kielc, Poznania, Lublina, Krakowa, Londynu czy Bangkoku. Patologia po prostu jest patologią. Faktem natomiast jest, że za granicą… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Użytkownik
Rotmistrz

„Nie jestem z Kielc i nie mam AIDS…” – jak śpiewa pewien bard.
smile

Arar
Użytkownik
Nowicjusz

Trafić na porządnego polaka za granicą, pracując, to jak wygrać w totka. Co mój ojciec nie pracował za granicą to jeśli kierownikiem był polak, można było się spodziewać, że będzie próbował wyr%chać na kasę innych polaków pracujących w firmie. Wszystko oczywiście za plecami szefa Niemca/Hiszpana/Innej nacji.

wtf?
Gość
wtf?

bzdura

klioes vel pislamista
Użytkownik
Rotmistrz

„Mamy grzechy. I to grzechy ciężkie.” (Jan Paweł II o swoim narodzie na krakowskich błoniach)

Zrozum, naszą JEDYNĄ przewagą nad innymi narodami jest ŚWIADOMOŚĆ WŁASNEJ GRZESZNOŚCI.

Ona może nas ocalić, już ocala. Bo ona jest źródłem Bożego odpustu.

wtf?
Gość
wtf?

spotkalem ziomka z Kielc, pol roku temu… czlowiek – zloto, do rany przyloz
tak jak pisze czort – patologia jest wszedzie, nie mozna uogolniac i kategoryzowac
poza tym my tu o iszlamie i rapefugees wolimy pogadac niz o Kielcach

Misio
Gość
Nowicjusz
Misio

Mam wrażenie ze z tymi hasłami kościoła idą duże pieniądze tylko proszę podpowiedzcie mi o co chodzi?? Kto na to daje!!!?

Kinga
Użytkownik
Rotmistrz

Ci sami, którzy dążą do zrealizowania planu tego świra Spinellego…

Annag
Gość
Annag

a daje kasę stary pierdz..l soros (pisownia świadoma) stojący nad grobem żyd węgierski nienawidzący ludzi ……niech się smaży w piekle …..

El-Raton
Użytkownik
Chorąży

Kto daje?

Inwazja, to jest dla Kosciola, przynajmniej w Niemczech interes zycia. Caritas dostaje za kazdego inwazora od rzadu – czytaj – podatnika 50 Euro za osobe i dzien. Instytujce „charytatywne”, przedsiewziecia budowlane etc. Tak sie robi kase.

Mr. X
Użytkownik
Nowicjusz

Jaki jest program? Naładuj iphone, pobij i zgwałcił kobietę, a na koniec wyłudzanie zasiłków na 7 żon?

vcx
Gość
vcx

Może odpuścić sobie chodzenie do kościoła

klioes vel pislamista
Użytkownik
Rotmistrz

Jest to grzechem ciężkim, wedle przykazania kościelnego.
I jest to objawem małej żywotności dobra rozumu, według mnie.

Annag
Gość
Annag

nie słuchanie durnot niewykształconych katabasów z małych wsi , którzy nie byli w stanie robić czegoś rozsądnego więc poszli do kk nazywasz mała żywotnością rozumu – pogięło cię…..- otrzeźwiej człowieku i zacznij się kierować rozumem…..

klioes vel pislamista
Użytkownik
Rotmistrz

Zacznijmy od definicji, bo inaczej się nie dogadamy. Ratio, czyli rozum, to władza psyche, czyli duszy. I teraz: „Początkiem mądrości jest Bojaźń Boża.” To cytat z Bilblii. Ta Bojaźń Boża jest według KK 7-mym darem Ducha Świętego. I, uważaj, jest siódmym ostatnim darem i początkiem mądrości… jednaj z 4 cnót… Czytaj więcej »

Kinga
Użytkownik
Rotmistrz

Annag
To Ty zacznij kierować się rozumem, a ten filmik Ci pomoże:
https://www.youtube.com/watch?v=_tmIGzs3xvs

El-Raton
Użytkownik
Chorąży

Idioci.

Ten ponizen mial juz swoj dzien. W bialy dozier zgwalcil w Hana kobiete na ulicy.

Po prostu jeden z incydentow – oczywiscie pojedynczych.

http://www.pi-news.net/2018/01/fussgaengerzone-hanau-brutale-vergewaltigung-am-helllichten-tag/