foto: mo.gov.si and slovenskavojska.si Creative Commons Attribution 3.0-license.

Kuria kielecka przekazała proboszczom parafii diecezji kieleckiej m.in. materiały duszpasterskie dotyczące opieki i współpracy z uchodźcami oraz organizacji Dnia Uchodźcy.

14 stycznia 2018 r. (w drugą niedzielę po Bożym Narodzeniu) obchodzony jest w Kościele 104. Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy (…). Papież Franciszek, podobnie jak jego poprzednicy św. Jan Paweł II i Benedykt XVI, wystosował Orędzie na ten Dzień – napisał ksiądz Sebastian Wieczorek, notariusz kieleckiej Kurii.

Kieleccy duchowni otrzymali propozycje przygotowane przez Radę KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek we współpracy z Caritas Polska do wykorzystania w niedzielę 14 stycznia 2018 r.

Strona internetowa diecezji kieleckiej informuje również o możliwości użycia formularza „Mszy za uchodźców i wygnańców”.

Pamiętajmy w modlitwie o Polakach na emigracji. Otoczmy modlitwą także tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie – przypomina ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik KEP.

mg

88
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
21 Comment threads
67 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
32 Comment authors
al lah łykałklioes vel pislamistaszyszkinwacekwtf? Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o