Wolfgang Schäuble foto: Flickr.com CC 2.0

Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble powiedział w czwartek radiu Deutschlandfunk, że Niemcy mogą uczyć się od muzułmanów gościnności i tolerancji.

„Konieczne jest związanie ludzi wartościami pochodzącymi także z innych źródeł. Istnienie większej liczby ludzi muzułmańskiej wiary, pochodzących z islamskiej tradycji jest szansą dla nas, chrześcijan, a także dla wszystkich ludzi mieszkających w Niemczech, niezależnie od tego, czy są ateistami, czy wierzą w coś innego. To fakt. Możemy się od nich uczyć” – powiedział 74-letni polityk CDU.

„Gdy przebywamy z innymi, musimy pogodzić się z tym, że nie tylko nasze zasady są słuszne. Islam zawiera wiele humanistycznych wartości. Mam na myśli gościnność i tym podobne (wartości), a także tolerancję. Uważam, że przez stulecia Żydzi cierpieli mniej w krajach islamskich niż w chrześcijańskich” – powiedział Wolfgang Schaeuble.

Ponadto Schaeuble uważa, że „islam jest częścią Niemiec”. Takie samo stanowisko ma Angela Merkel oraz były prezydent Niemiec Christian Wulff.

Minister Schaeuble jest protestantem.

124
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
59 Comment threads
65 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
68 Comment authors
wittmann86BartantyISISromeoJaguar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ink
Użytkownik

Niemiecki kretyn z WYPRANYM LEWACKIM ŁBEM !!

Kris11
Gość
Kris11

to nie kretyn, ale cynik. Wydarzenia przyspieszają, Manchester to początek i sygnał, że jest odpalana duża operacja.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Kris11
A niedawno jego wypowiedzi miały nieco inne zabarwienie. Ale już wiem czego na pewno nauczył się od muzułmanów:
takiji.
Nie ma co, pojętna chlopaka…

Kris11
Gość
Kris11

@lolo
Ja tam pamiętam jak przed laty publicznie ogłosił, że w Europie potrzebny jest potężny kryzys, aby wykuć nowy wspaniały świat. Odniosłem wrażenie, że był szczery.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Kris11
Szczery to on by był gdyby powiedział:
Chcemy was wyrżnąć. Nie uważamy was za ludzi, a jak już was wyrżniemy to cała Ziemia będzie wreszcie nasza i nie będziecie nam przeszkadzać w podboju świata.

Ciekawe, będą się wtedy rżnąć między sobą?

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Ps (@Kris11) Manchester Attack – Atak w Manchester – Max Kolonko Mówię Jak Jest” https://www.youtube.com/watch?v=IYdQSB2KWRQ Wspomina o kobietach, wspomina o dzieciach co to p. Kukiz miętkim serduszkiem i jeszcze bardziej miętką d… chce przyjmować. Wspomina też o europejskich politykach – trzymajmy się oficjalnej narracji. Opcja zero „uchodźców” doprowadzona do granic…… Czytaj więcej »

Logic1
Użytkownik

Polaków by mogli uzbroić.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@logic
Nie wierzę w skuteczność uzbrojenia z przyczyn, które opisałem. I to mi się sprawdza. Ale nikomu nie bronię tego zrobić. W doktrynie KK jest dopuszczona obrona własna. Niemniej pozwolisz, że będę podążał swoją ścieżką. Przewiduje ona sprzeciw wobec Islamu.

Kris11
Gość
Kris11

@Lolo
Ja także uważam, że różaniec jest potężniejszą bronią, ale nie zawadzi mieć w sejfie czarnoprochowca do samoobrony.

Kris11
Gość
Kris11

Jestem katolikiem, ale policzki mam tylko dwa.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Kris11 Wiem i rozumiem o co Ci chodzi. Przedstawiam tylko swoje stanowisko, każdy sam będzie musiał podjąć decyzję zgodnie ze swoim sumieniem. Na pewno wrogiem ideologicznym jest Islam. To jest aktualne źródło problemów Europy. Ale źródło tych problemów tkwi w tym co głosi lewactwo. W „Wiadomościach” TVP1 mówią o Szwecji.… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Ps (@Kris11)
Poprzestawiała się kolejność trzeba patrzeć na czas publikacji postu.

Kris11
Gość
Kris11

@lolo Szwecja nie Szwecja, socjalizm doprowadził całą Europe na skraj przepaści. Szczerze? Ja nie martwię się Szwedami czy Niemcami, zbierają tylko owoce czynionego przez zetki lat zła. Mnie tylko martwi jak my oberwiemy rykoszetem, bo że oberwiemy to pewnik. Jaką cenę zapłacimy? JP II okreslił to krótko – cywilizacja śmierci.… Czytaj więcej »

AqqPanieKruq
Gość
AqqPanieKruq

Ewangelia wg św. Łukasza 22.36

Kris11
Gość
Kris11

To o płaszczu i mieczu?

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Kris11 Ja u nikogo w szafie siedzieć nie będę. Co mogę napisać… My powiedzmy mamy 10 bomb atomowych i Rosja, niech tak będzie, ma też 10. My zrzucamy na nich swoje a oni na nas swoje. A potem porównujemy zniszczenia w skali kraju… Co widzisz? Problemem nie jest uzbrojenie muzułmanów,… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@lolo
Ale ja się z tobą zgadzam…z małym wyjatkiem. Jeśli przyjdą po mnie z kałachem nie poddam się, ale sześciu wyślę do piekła, bo tyle mam kul, inna opcja poddać się męczeństwu, ale ja akurat nie jestem materiałem na świętego. Nie każdy nadaje się, na męczennika, większość powinna przynajmniej się bronić.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Kris11
Doktryna KK zakłada możliwość obrony.

Kris11
Gość
Kris11

@lolo
Otóż to.

Kris11
Gość
Kris11

@lolo A co do islamu i Niemców. To piekielna mieszanka wyślona przez diaboliczne umysły. Że też Hitler na to nie wpadł, dokonałby prawdziwej depopulacji planety. Przy koranie, ideologia hitlerowska to łagodny, humanitarny i pacyfistyczny system. Genialnie pomyślane przez kogoś złego – połączyć deficyty psychologiczne Niemców z najbardziej krwawą ideologią w… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Kris11 Tu było w jednym z komentarzy kiedyś, że Hitler uważał, ze Niemcy mogą przyjąć Islam pod warunkiem, że będą przewodzić. Trzeba więcej dodawać? Ja pisze to tak: Kiedy Niemcy się zorientują, że Islam jest spełnieniem ich najskrytszych marzeń to będą przechodzić na Islam w podskokach. I zrobią to z… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@lolo
Powinieneś być cytowany wszem i wobec:) Co do Marsjan od Burtona trafiłeś w punkt! Tam jest wszystko opisane! Pamiętam taką scenę, jakaś panna bierze do ręki flachę gorzały i mówi, że to jest rozwiązanie. Na to jej facet odpowiada: gorzała we wszystkich limuzynach i samolotach. Niedokładnie cytuję.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Kris11
Co do tego cytowania… mniemam, że p. Kidawa zaślochała by się na śmierć z rozpaczy. Razem z p. Rulewskim.

Rafikzabki
Gość
Rafikzabki

Adolf na to wpadł żalował że Niemcy wyznają rozmiękczające chdześcijaństwo a nie religię podboju -islam. Te cytaty solą w oku antyklerykałow co czynią z niego katolika co dla KK zaatakował Sowiety…

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Rafikzabki Jest fundamentalna różnica pomiędzy Islamem (czy hitleryzmem) a Chrześcijaństwem. Islam opiera swoją dominację na sile fizycznej (niemiecki kult mocy) a Chrześcijaństwo dąży do rozwinięcia potęgi duchowej, choć nie na sposób Buddyzmu. Opiera się na niezłomności duchowej, jako czymś wobec której cała fizyczna moc jest niczym. Na tym polega zwycięstwo… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@lolo.
nie bluźnij:) i chodzi mi o to, że użyłeś pojęcia „chrześcijaństwo”. Włączyłeś nieopatrznie w rozważania Lutra czy Henryka VIII.

thomas
Gość
thomas

Żeby nie być gołosłownym: https://www.youtube.com/watch?v=bgbG3VAVD_k

Kris11
Gość
Kris11

@thomas
Zrelaksowany gość. Gdyby żył w czasach kiedy jego rodzina paliła dziećmi w piecach uznałby to za relaksującą czynność.

SARA
Gość
SARA

ON JUŻ JEST ZA STARY ,ŻEBY MÓGŁ DOCZEKAĆ NOWEGO ,WSPANIAŁEGO ŚWIATA! ZA TO NA PEWNO DOCZEKA ŚWIATA,JAKI SAM OBECNIE WSPÓŁTWORZY!! SZALEŃCY MAJĄ WIZJĘ..,TYLKO,ŻE POLSKA IM SIĘ NIESPODZIEWANIE POSTAWIŁA!!! SZALEŃCY CI ODPOWIADAJĄ ZA TO,CO SIE OBECNIE DZIEJE W EUROPIE!!MAJĄ KREW NA RĘKACH!!! I WYGLĄDA NA TO,ŻE IDĄ ,,PO TRUPACH DO CELU,,… Czytaj więcej »

szyszkin
Gość
szyszkin

z wieku wynika ,że może to być pomiot ss-mański

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

do Ink
,,Niemiecki kretyn z WYPRANYM LEWACKIM ŁBEM”!!!!

HAHAHAHA. Pięnie to ująłeś.

Kris11
Gość
Kris11

Niemcy mogą się uczyć od muzułmanów pracowitości.
Niemcy mogą się uczyć od muzułmanów łagodności.
Niemcy mogą się uczyć od muzułmanów porządku.
Niemcy mogą się uczyć od muzułmanów szarmanckiego traktowania kobiet.
Niemcy mogą się uczyć od muzułmanów miłości do zwierząt.
Niemcy mogą się uczyć od muzułmanów szacunku dla życia.

888
Gość
888

@Kris11
Nie mogą, tylko muszą!

Kris11
Gość
Kris11

@ 888
Ordnung muss sein!

888
Gość
888

Nawet nie o to chodzi. Niemcy, obywatele są już straceni. Nic ich nie uratuje dlatego jeśli chcą żyć to muszą przejść na islam. Ten facet Wolfgang Schaeuble wie co mówi.

tytkoski
Gość
tytkoski

Czyli musza uczyc sie islamu i zasad prawa sharia. Heil mohammad!

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@tytkoski
W TVP Info oglądam jak senator Rulewski mówi, że jesteśmy odpowiedzialni za sytuację „uchodźcą”. Sprzedajna k…, „bohater” Solidarności, styropianowe towarzystwo.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Ps Rulewski teraz porównuje naszych hydraulików z „uchodźcami”. Nie widzi różnicy pomiędzy naszymi pracownikami a „uchodźcami”. POwinniśmy być solidarni z Europą. Biedne dzieci i matki. Braki dachów nad głową. No na szczęście była w tej rozmowie europosłanka PiS-u, która temu intelektualnie sprawnemu inaczej PO-wcowi rozumnie odpowiadała. No i pokazują jak… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@lolo
Też to widziałem, Rulewski jest nawalony jak autobus.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Kris11 Nawalony piszesz… No, możliwe, możliwe. W końcu żeby być lewakiem to na trzeźwo – cokolwiek przez to rozumieć – się nie da. Ostatnio oglądam „Wiadomości”, rozmowę po „Wiadomościach” w TVP Info i „Minęła 20-sta”. Te rozmowy dostarczają mi wielu przeżyć „estetycznych” co do PO. Siłą rzeczy optuję za PiS… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@lolo
Ale wzniosłe hasła po pijaku i po kresce? To polityczne samobójstwo. Moim zdaniem tu jest coś więcej, ale na razie zachowam to dla siebie.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Kris11 Wracasz do starego układu PO-PiS? Wiesz, całkiem możliwe, że PO się „podkłada”. Ale i tak nie zmienia to faktu, że: zero „uchodźców”. Akurat PiS się tu sprawdza. A co będzie dalej? Dalej jest niewiadoma i tylko moc Boża jest w stanie temu przeciwdziałać. Sytuacja jest bardzo niestabilna. Jak Polacy… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

Amen.

Jaguar
Użytkownik

Też to widziałem. Tragiczny, beznadziejny facet, ale został pięknie zgaszony przez pos. Wiśniewską i prowadzącego. A to, że do jego łba i tak nic nie dotarło to już inna sprawa.

HSR
Gość
HSR

„Uważam, że przez stulecia Żydzi cierpieli mniej w krajach islamskich niż w chrześcijańskich” – powiedział Wolfgang Schaeuble.” CZY TO ABY NIE JEST ISTOTA TEGO WSZYSTKIEGO CO SIE WŁASNIE DZIEJE?! Czyli odwrócony holokaust na Niemcach i innych chrześcijańskich narodach Europy. Zaplanowany przez żydów, a realizowany głównie przez opłacone lub zindoktrynowane polityczne… Czytaj więcej »

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Integracja chrześcijan z muzułmanami przypomina integrację kury z jastrzębiem.

minimal753
Gość
minimal753

hahaha grin

Violanta
Gość
Violanta

Gościnność polska jest znana i niczego nie musimy się od muzulmanow uczyć, toteż nie są nam tu potrzebni

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

A Trump powiedzial Merkel, ze najlepiej jest pomagac muzulom na ich pustyniach niz sprowadzac ich do Europy czy Ameryki. Co na to szwabski mądrala?

http://wpolityce.pl/swiat/341394-czy-jego-tez-skrytykuja-jak-kaczynskiego-niespodziewane-slowa-obamy-do-merkel-pomagajmy-migrantom-ale-w-ich-krajach

Lupus Canis
Użytkownik

@Violanta. muzułmańska gościnność też jest znana, przyjmą cię pod swój dach, napoja, nakarmią, a nawet obronią przed tymi co chcą ci kuku zrobić. Ale ta gościnność kończy się gdy przekroczysz próg, wtedy do spółki z tymi co na zewnątrz pozbawią cię definitywnie trosk związanych z problemami gościnności w różnych kulturach.… Czytaj więcej »

Zenek
Gość
Zenek

Ma facet rację, co wy chcecie – chrześcijanie powinni traktować muzułmanów tak, jak muzułmanie traktują chrześcijan – czyli tortury, palenie meczetów, ucinanie głów, rozstrzeliwanie, masowe mordy.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Zenek
Problem polega na tym, że wtedy chrześcijanie muszą zrezygnować z Ewangelii. Myśl to jakaś jest, bowiem Islam w końcu jest pochodną wczesnochrześcijańskiej sekty Ebonitów, więc wystarczy tylko na Koranie napisać: „Ewangelia wg. Mahometa” i się jakoś dogadamy.

romeo
Gość
romeo

A to do katolików i muzułmanów:
„Wylewam swój gniew na wasze porachunki,z jednej babki (judaizm) jesteście wnuki!
Nienawidzę was z obu stron,psie syny,za wasze występki,za wasze winy!”
A teraz się walcie żydopochodne,ogłupiałe lemingi!!!!

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@romeo
Misiu a Ty z czego to wziąłeś? Czy jakieś objawienie „prorockie”?

romeo
Gość
romeo

Misiu…Kult(Kazik S.)

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Ps (@romeo)
Ale wiesz, że uzurpujesz sobie prerogatywy Boga? Żebyś nie zdziwił się jak się ciebie Bóg zapyta o tę sprawę. Może być niemiło…

romeo
Gość
romeo

Oj tam,oj tam…BÓG nie roztrząsa takich dziwnych rzeczy jak wyznanie.To tylko etykietki warte recyklingu.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@romero O gadasz ludzkim głosem… No dobra… To i ja ci (ze względu na odniesienie do Boga wszystkie zaimki piszę „małą” literą by nie zrównywać nas z Bogiem) coś wyłuszczę. Bóg jest Bogiem prawdy. I Bogiem miłości a nie nienawiści. Przy czym miłość Boga nie wyklucza kary. Ojciec karze dziecko… Czytaj więcej »

romeo
Gość
romeo

No Lolo,widzę,że nie jesteś pierwszym lepszym…Cóż ja Ci mogę powiedzieć?Wezmę Twoje zdanie „Przyznasz jednak, że np. Islam i Buddyzm różnią się istotnie.” Tak,różnią się cholernie.Tylko widzisz,gdyby ludzie mojego pokroju mieli władzę, nigdy nie zabroniłbym katolikom kultywowania ich wiary. Tylko tacy jak ja pod rządami katolików mieliby prz….e. To jest coś… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@romero Już tacy co mówili nieważne etykietki rządzili w PRL-u. Też były obietnice, że wszyscy równi. Obecnie nie ważne etykietki rządzą na Zachodzie. Zwracam nieustannie uwagę na fakt, że na Zachodzie w imię demokracji, w imię tolerancji, w imię neutralności światopoglądowej Katolicyzmu zaczęto się pozbywać 500 lat temu. Obecnie mamy… Czytaj więcej »

romeo
Gość
romeo

Lolo,z ręką na sercu,Teraz chcę mieszkać w katofaszystowskiej Polsce!Bo Teraz mam spokój,i niech tak zostanie…

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@romero
Trochę się uśmiałem… Nie odczytuj tego jako złośliwość…

Kris11
Gość
Kris11

@lolo
Daj spokój, perły przed wieprze. Przeczytał w NIE że katolicyzm to faszyzm i uznał to za intelektualne objawienie.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Kris11 Dopóki podaje jakieś tam argumenty a nie coś w stylu „ty padalcu” jak to było przy p. Kidawie to odpowiem i będę się starał zrobić to jak najlepiej. Może się wyłożę a może jednak nie… Nie mogę zakładać, że każdy kto nie lubi Katolików – choć nie napawa mnie… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@romeo
Nic nie wiesz o katolicyzmie, bazujesz na stereotypach na poziomie gimbazy.

romeo
Gość
romeo

@Kris11
Ja po prostu nie mam takiej potrzeby,żeby „wiedzieć” coś o katolicyzmie.Ty bez niego nie możesz żyć,a ja mogę.
To jest ta różnica między nami.Żyj i pozwól żyć innym…
Prędzej dogadamy się między sobą niż z ciapakami…

Marcin Opus
Użytkownik

Zatem rację miał ten, kto chyba na ndie.pl po wypowiedziach tego gościa niekoniecznie proimigranckich, że to farbowany lis i dobry policjant w rządze makreli. Ale tekst powinien zmienić z ,,Niemcy mogą uczyć się od muzułmanów gościnności i tolerancji” na ,,Niemcy muszą….”. Kolejne zdanie już powiedział prawidłowo ,,„Gdy przebywamy z innymi,… Czytaj więcej »

PoPe_1
Gość
PoPe_1

A ja wbrew wszystkim wypowiedziom poniżej posłucham Pana Schaeuble! Cały czas i siły poświęcę na naukę udzielaną przez muzułmanów. Czyli: będę szanował i uważał w ogóle za istotę ludzką tylko ludzi z mojego kręgu kulturowego (najogólniej mówiąc chrześcijańskiego), resztą będę gardził. Będę urządzał publiczne modlitwy na ulicach, z procesjami, a… Czytaj więcej »

888
Gość
888

@PoPe_1
Bardzo dobrze napisałeś tylko z tymi kobietami trochę przesadziłeś. Ja napisałbym to tak, kobiecie nakazałbym ubierania się tak jak ma na to ochotę a każdą próbę narzucenia jej zmiany ubioru natychmiast oddawałbym do sądu lub organizował protesty.

islamofob
Użytkownik

Ale jaja polalem się że śmiechu, dobry nius !.
lewaki biją rekordy debilizmu a reszta klaszcze .

Patriota
Użytkownik

Niemiec wypowiada się na temat tego gdzie lepiej czuli się żydzi. Czysta poezja smile

„Islam zawiera wiele humanistycznych wartości”, „Możemy się od nich uczyć”.

Tutaj chyba najlepszym podsumowaniem będzie jedna z moich grafik smile
https://s4.postimg.org/3lmemzubh/islam_-_co_ma_do_zaoferowania.jpg

Pozdrawiam smile

Jacek
Gość
Jacek

Minister Schaeuble jest IDIOTĄ

bkkkk
Gość
bkkkk

Tu już nie ma co komentować. Tu już można się tylko modlić…
Murzyni mogą się uczyć od Kjukluklanu postaw antyrasistowskich, myszy od kota ochrony gatunkowej i tak dalej.

Daniel
Gość
Daniel

Nie dziwi mnie to już do takiego stopnia, że nawet nie chce mi się już czytać tych artykułów. Porażka kompletna.

AntyHegemon
Użytkownik

„Niemcy mogą uczyć się od muzułmanów tolerancji”. Ale jakiej tolerancji? Nowoczesny muzułmanin będzie tolerancyjny i przychylny, gdy pozwoli swojej babie na opuszczenie domu bez meldunku. Gdy zamiast zabicia homoseksualisty, ubiczuje go. Zamiast zgwałcić kobietę, tylko ją wyzwie i uderzy. Czy takich przykładów tolerancji Niemiaszki chcecie? Muzułmanin możesz wyjść z Islamu,… Czytaj więcej »

Chory swiat
Użytkownik

( Postępowi , aż po grób ) – To dowód , że dalej trwają zawody w doganianiu debilizmami Svedistanu .