W środę doszło do spotkania Ariela Żurawskiego z pełnomocnikiem rządu niemieckiego, Kurtem Beckem. Po spotkaniu polski przedsiębiorca nie kryje niezadowolenia.

„Jestem załamany podejściem Niemców, nie tak to sobie wyobrażałem” – mówi Ariel Żurawski w rozmowie z „GPC” po rozmowach z pełnomocnikiem niemieckiego rządu w sprawie odszkodowania za zamach w Berlinie, w którym wykorzystano jego ciężarówkę. Polskiemu przewoźnikowi zaoferowano 10 tys. euro, tymczasem jego straty wyniosły 10 razy więcej.

Z powodu prowadzonego śledztwa ciężarówka Żurawskiego była przetrzymywana na policyjnym parkingu w Niemczech. Była w kilku miejscach uszkodzona. Żurawski oddał ją do firmy leasingowej. Straty, jakie powstały w związku z zamachem, to kwota, jak wyliczył, 100 tys. euro.

Strona niemiecka jest zdania, że Żurawskiemu nic się nie należy, mogą jedynie zaproponować 10 tys. euro.

„Niemcy nadal stoją na stanowisku, że nic mi się nie należy. A moim zdaniem to państwo niemieckie w całości ponosi odpowiedzialność za tę sytuację” – mówi w „Gazecie Polskiej Codziennie” Ariel Żurawski. Stefan Hambura, adwokat polskiego przedsiębiorcy, zapowiada, że pozwie państwo niemieckie do sądu.

38
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
18 Comment threads
20 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
27 Comment authors
Anjela Ferkelola22ArcherAnnagArch Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
aqw
Gość

To oczywiste Niemcy chca wykończyć Polską firmę transportową, jednego konkurenta mniej na rynku transportowym. To sa Niemcy oni sa jak Rosja tam się nic nie dzieje bez wiedzy Kanclerz

Arch
Gość
Arch

*polską

warto znać język ojczysty…

Archer
Gość

Oz do cholery, Arch.
A jak sie pisze ‚grzerzulka’?

kris
Gość
kris

Gdyby mieli honor to by wypłacili reparacje wojenne zamiast przyjmować islamistów

Taku
Gość
Taku

>Niemcy
>honor
Proszę cię, wybierz jedno
Niemiecka mentalność jest upośledzona jak widać, najpierw poprzez wojny światowe dążyli do rozjebania Europy, ale teraz przechodzą samych siebie, bo oprócz Europy rozwalają siebie również

kris
Gość
kris

Niemieckie społeczeństwo jest syntezą paranoi

Kris11
Gość
Kris11

Niemcy zawsze rozwalali siebie przy okazji swojego szaleństwa, patrz liczba ofiar i strat w I i II wojnie. Faktem jest że zawsze się podnosili, ale do trzech razy sztuka.

papuga
Gość
papuga

Nimiec I honor to sprzeczność. Oni nawet takiego słowa w słowniku nie maja.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Jak biorę psa ze schroniska to ponoszę za niego pełną odpowiedzialność. Tak samo jest w tym przypadku. Prywatnie Angela zaprosiła? To prywatni goście Angeli i za nich ponosi odpowiedzialność i nic mnie nie obchodzi, że oszczędza na wszystkim byle dogodzić swoim pupilom z czarnego lądu! To samo jest z odszkodowaniem… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Ps. Najnowszy news (dla mnie). W Norwegii aresztowano „kolekcjonera”, głównie broń automatyczna. Ale najlepsze jest wyjaśnienie ichniejszego rzecznika policji: „Według niego brak na razie wskazań, by aresztowany planował dokonanie zamachu terrorystycznego lub innego przestępstwa. Broń przechwycono dzięki informacjom przekazanym przez służby celne.” Oczywiście nie podano narodowości tego „kolekcjonera” ale znając… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@ pojawiam się i znikam
Angela panicznie boi się psów jak każdy zły czieławiek. Putin to wie i poszczuł ją swoim psem w trakcie którejś wizyty na kremlinie.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@Kris11 ha, ha piękny to był widok… No i jej prywatni goście też nie cierpią psów… Wiele ją łączy z nimi… U nas też już islamizacja idzie pełną parą – to z zachodu zniewolenie. Pracują pełną parą nad urabianiem Polaków i wtłaczaniem w mózgi wszystkiego co dotyczy plemion z czarnego… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Ps. No i zgadzam się z panami na tym filmie…Szykują się pustynne skorpiony do ataku… (yt) „Musisz to wiedzieć(259)Hadra w Szwecji!? Przecież tak się rodziła „Wiosna Arabska”…”

Archer
Gość

Sorry ‚pojawiam się i znikam’ ale wydaje sie, ze niewiele o tych reparacjach wojennych wiesz. Decydowano o nich w Poczdamie, kiedy Niemcy nie mieli nic do gadania i musieli przyjac kazda decyzje. Zadecydowano, ze reparacje wojenne dla Polski przejmie Rosja i ona sie z nami rozliczy. No i rozliczyla sie… Czytaj więcej »

ola22
Gość
ola22

przestańcie wycierać swoje buzie II wojną światową w kontekście uchodźców…naprawdę. Popieram zakaz islamu w Europie, ale łącząc te dwie kwestie możecie zupełnie niechcący wykazać swój brak wiedzy (#tonightacity i nie tylko)…

Asgard4444
Gość

Samo prawda. Faktem jest jak ich stać na imigrantów to mają i kasę dla Polaków.

Karbulot
Gość

Chyba żartujesz. Jak trzeba płacić Polakom czy to reperacje wojenne czy inne odszkodowania, to Niemcy się ku temu nie kwapią. Ale do straszenia nas karami za nieprzyjmowanie czarnuchów to są pierwsi.

German concentration camps
Gość
German concentration camps

Powiem tak, maks 10 lat i Niemcy beda blagac kraj tj Polska o pomoc militarna i finansowa, sa na rowni pochylej, tam juz zachodza nieodwracalne zmiany spoleczne ktore doprowadza do eksterminacji rdzennych Niemcow, ida sladem Francji i Szwecji. Do tego czasu Polska musi byc forteca odporna na wszelkie wplywy lewackiej… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

Przecież to Niemcy zlecili ten zamach, to była prowokacja przeciwko Polsce, prawdopodobnie w planie były pozwy do sądu przeciwko Polsce w sprawie geubych odszkodowań dla ofiar „polskiego faszysty”.

Artur
Gość
Artur

Ariel…. Pamiętaj! Niemiec zawsze będzie Niemcem…( żeby nie powiedzieć gorzej…)

Pawel
Gość
Pawel

Wpuszczają do siebie to niech odpowiadają za nich. Powinni płacić duuużo więcej, bo jakiś niegelanie chodzący po ulicach Europy gościu zamiast zostać pojmany robi takie coś ze szkodą dla kraju, który jest przeciwny temu co czynią Niemcy.

Aaron
Gość
Aaron

Powinni pozwać przez żydowską kancelarię w USA. Proces też w USA i odszkodowanie w tam obowiązujących kwotach – miliony USD.

Gienter
Gość
Gienter

Tez mi odkrycie że Niemcy nie mają honoru podobnie jak Ruskie, Ukr czy Francuzi Brytole czy Amerykanie którzy nas sprzedali honor to mają Polacy tylko źle na tm wychodzimy

Asgard4444
Gość

Traciliśmy na zbytniej ufności w sąsiadów i słabych sojusznikach. Honor nie pomogał, ale nie był głównym sprawcą naszego nieszczęścia.

papuga
Gość
papuga

Ten z honorem zawsze przegra z tym bez honouru!

leeeexaaaa
Gość

Nic nowego.

Marcin Opus
Gość
test24
Gość
test24

Popłakałem się, gdy przeczytałem te komentarze. Ze śmiechu oczywiście grin

Adrianz
Gość
Adrianz

Typowe lewackie zmiękczanie serduszek. Zauważ że ten lekarz nie wspomni nawet by wysyłać żywność ,leków tylko by przyjmować. W takim tempie to europa zachodnia zmieni się w ten kraj z którego oni uciekają a robić na nich będą nowi niewolnicy tym razem biali z europy

test24
Gość
test24

Przyjmować, przyjmować i jeszcze raz przyjmować! Populacja Syrii to około 20 mln ludzi. A teraz załóżmy, że ci uchodźcy są naprawdę Syryjczykami – szacuje się, że podczas łączenia rodzin ma się do Europy zwalić 20-40 mln ludzi w ciągu kilku następnych lat. Wniosek: Syria będzie bezludnym kawałem ziemi A co… Czytaj więcej »

paolo
Gość
paolo

To juz wiadomo jak nas dalej traktuja byle nachodzca dostanie wiecej na swoje kilka zon miesiecznie.

Jan
Gość
Jan

A czego sie mozna bylo spodziewac po niemieckich lewackich klamcach i hipokrytach. Dlaczego niemieckie panstwo, ktore non stop klamie, oszukuje i terroryzuje tych, ktorzy mowia prawde, mialoby sie zachowac uczciwie w tej sprawie.

marju73
Gość
marju73

Polecam rozmowę Pani Rybińskiej ktòra świetnie punktuje jednego Helmuta w niemieckiej telewizji.
https://youtu.be/CI-dr92HXXg
Przy okazji gra w dobrego i złego Helmuta.

Snake Plissken
Gość

Szwaby to są skurwysyny, zawsze byli i zawsze będą!

Daisy
Gość
Daisy

Ten znak zapytania w tytule jest zbędny…