foto: mo.gov.si and slovenskavojska.si Creative Commons Attribution 3.0-license.

W tym tygodniu rząd kanclerz Angeli Merkel obiecał Komisji Europejskiej, że zaopiekuje się kolejnymi 10 tys. uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu. Cel relokacji został osiągnięty.

Komisja Europejska do roku 2019 chce rozlokować w państwach unijnych 50 tys. uchodźców z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Unijny komisarz ds. wewnętrznych i migracji, Dimitris Awramopulos, powiedział, że Berlin zadeklarował przyjęcie 10 tys. osób z tej puli.

Inne kraj już wcześniej zgłosiły się po pozostałe 40 tys., stąd cel najnowszego programu relokacyjnego został osiągnięty. „Niemiecki rząd znowu jest we właściwym miejscu, gdy chodzi o międzynarodową solidarność” – komisarz chwalił Berlin.

Nie wiadomo jednak o jakie „inne kraje” chodzi, które wyraziły chęć na przyjęcie pozostałej kwoty.

Do jesieni 2019 roku na teren krajów unijnych trafi co najmniej 50 tys. migrantów. Liczba może być większa, jeżeli państwa członkowskie zadeklarują chęć ich przyjęcia. Komisja oferuje rządom przyjmującym uchodźców pół miliarda euro wsparcia.

55
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
26 Comment threads
29 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
33 Comment authors
DawidolesAdamABCw......y Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o