Niemcy: policja zaskarża matkę i brata ofiary brutalnego napadu

31 października około godziny 21:30 24-letni Maurice P. jechał rowerem do swojej ciężarnej przyjaciółki na trasie dla rowerów i pieszych znajdującej się na dawnej linii kolejowej w Wuppertalu.
W pewnym momencie został podczas jazdy zepchnięty z roweru przez kilkunastu mężczyzn krzyczących „Allahu akbar”. Muzułmanie zrabowali mu rower i plecak. Podczas pobicia lub podczas ucieczki spadł z nasypu i złamał sobie nogi. Niepotrzebnie uciekał ponieważ mógł dać się skopać najlepiej w głowę. A tak w ogóle to po co jechał tam rowerem?

Całe zdarzenie obserwował świadek, który zawiadomił policję, także tego drobnego incydentu nie można było zatuszować. Po opublikowaniu zdjęć rannego syna i brata na facebooku policja wszczęła przeciwko nim dochodzenie z powodu upozorowania przestępstwa! Policję rozwścieczyło sformułowanie użyte przez matkę i brata „pobity niemal na śmierć”. Wuppertal leży w tym samym landzie co Kolonia. Podczas pamiętnego Sylwestra rządziły w nim SPD z Zielonymi, obecnie CDU z FDP, ale polityka niewiele się zmieniła.

Maurice P. po operacji nóg z aktywistką partii „Pro Wuppertal”

Poszkodowany Maurice P. który jest jednoznacznie ofiarą rasistowskiego napadu zwrócił się do małej regionalnej partii „Pro Wuppertal”, która opublikowała jego zdjęcia oraz diagnozę lekarską, ponieważ wszystkie gazety regionalne przemilczały ten drobny, nieważny incydent. Po diagnozie wymazane zostały z internetu wcześniejsze meldunki policji. 7 listopada Marice przeszedł skomplikowaną operację z powodu i wielokrotnego złamania stóp, pięt i łydek.

Źródła:

https://www.presseportal.de/blaulicht/pm/11811/4423141

http://www.pro-wuppertal.de/halloween-verbrechen-an-nordbahntrasse-jetzt-spricht-das-opfer/

http://www.pro-wuppertal.de/barmen-oberbarmen-zeugen-massiven-gewaltverbrechens-auf-nordbahntrasse-gesucht/

https://www.radiowuppertal.de/artikel/ermittlungen-nach-ueberfall-auf-trasse-388149.html

https://twitter.com/Blumenpost1/status/1190938283561365504

Dodaj komentarz