Niemcy: wysokie kary dla loverboys z Wuppertalu

W pierwszy dzień multikulturalnej rozprawy sądowej, rozpoczętej 21 sierpnia przed sądem rejonowym w Wuppertalu było bardzo wesoło. Wszyscy oskarżeni mieli dobry humor, śmiali się i machali do siebie, swoich znajomych i rodzin.

Oskarżonych o stręczycielstwo, nielegalną prostytucję, rabunki i pobicia było dwóch mężczyzn wieku 31 i 22 lata oraz nieletni 17-latek. 31-letni Turek i 22 letni „Niemiec” pochodzenia tureckiego poznało od lipca 2017 roku siedem kobiet w wieku 14 do 22 lat, które pod płaszczykiem uczuć i obietnic wspólnej przyszłości zmuszono do prostytucji.
Kobiety, które nie chciały się dalej prostytuować były bite, duszone, grożono im sprzedażą za granicę lub gwałtem na małej córce. Na 18-latce wymuszono wzięcie kredytu w wysokości 16 tys. euro, które oskarżeni przehulali w lokalach, wydali na wynajem drogich limuzyn lub przeznaczyli na własny bar shisha w Wuppertalu.

Akt oskarżenia obejmował też napad rabunkowy na mężczyznę, od którego chcieli rzekomo odkupić telefon oraz nieudany napad na homoseksualistę, który zarezerwował seks z chłopcem. Jemu udało się obronić przed atakiem, wybiec na ulicę i powiadomić policję, która aresztowała „przynętę”. Na ich korzyść przemawiało to, że 14-latka zmusili tylko jeden raz do prostytucji.

Obaj starsi oskarżeni przejęli bar shisha w centrum Wuppertalu i tam poznali dwie kobiety w wieku 20 i 17 lat, z których młodsza już była prostytutką w Essen. Rzekomo miłosny związek z 17-latką zawarł żonaty 31-latek, 22-latek zamieszkał nawet razem z 20-latką. Obie sądziły, że wyjdą z prostytucji gdy bar się rozkręci. Następnie 31-latek poznał inną kobietę, a 17-latkę przejął 22-latek, który rozstał się z 20-latką, która romansowała z innymi mężczyznami (zarabiając jako prostytutka), co było powodem częstych kłótni. Z czasem dołączył do nich 17-letni Macedończyk. Tenże zajmował się jako przynęta „akwizycją” nieletnich do wspólnego biznesu.

Bardzo wesołe i zabawne jest w tym wszystkim to, że wówczas 16-letni Macedończyk dołączył do nich w ramach praktyki zawodowej dla uczniów. Szkolnictwo w Niemczech rozwija się jak widać paralelnie do rozwoju migracji.

Oskarżeni inserowali w internecie i kontrolowali biznes, tak by kobiety nie zarabiały na boku. Niektóre z nich miały po sześciu do ośmiu klientów dziennie, 60 euro za pół godziny, 120 euro za godzinę, zarabiały do 1000 euro dziennie. W tym celu wynajmowali mieszkania lub pokoje w hotelach. Policja rozpoczęła dochodzenie po tym, gdy jeden właściciel budynku powiadomił policję. Dochodzenie przyspieszył nieudany napad rabunkowy na pana pożądającego młodego Macedończyka.

Równo dwa miesiące po wesołym rozpoczęciu procesu sąd w Wuppertalu skazał 31-letniego Turka na sześć lat i sześć miesięcy, 22-letniego Turka z niemieckim obywatelstwem na pięć lat i 17 letniego Macedończyka na dwa lata i 9 miesięcy więzienia. Sąd zaznaczył, że wyroki mogłyby być wyższe, ale na korzyść oskarżonych przemawiały ich kooperacja z prokuraturą podczas dochodzenia oraz zeznania w sądzie. Groziło im do dziesięciu lat więzienia.

 

 

Źródła:

https://www.wuppertaler-rundschau.de/lokales/hohe-haftstrafen-im-loverboy-prozess_aid-46685618

https://www.wz.de/nrw/wuppertal/frauen-in-wuppertal-mit-loverboy-masche-zur-prostitution-gezwungen_aid-45225321

https://www.rtl.de/cms/loverboy-prozess-in-wuppertal-angeklagte-lachen-und-winken-vor-gericht-4390787.html

Dodaj komentarz