Niemcy przegląd prasy cz. 2

Z powodu wielu ciekawych i interesujących wydarzeń i incydentów w Niemczech podczas ostatnich dni temat „przegląd prasy” będzie kontynuowany.

Brutalny gwałt w Lubece. Od kilku tygodni policja poszukiwała sprawcy gwałtu połączonego z próbą zabójstwa na 20-letniej studentce w Lubece. Dziewczyna została napadnięta po drodze do domu z imprezy studenckiej 12 października około godziny 1.30. Po ósmej rano znalazł ją przypadkowo kilkanaście kilometrów dalej na odległej drodze związaną i mocno zakneblowaną wędkarz, który początkowo usłyszał skamlenie. Sprawcą okazał się 43-letni żonaty uchodźca polityczny z Turcji, zamieszkały w Niemczech od 2009 roku, który nie zna języka niemieckiego. Uchodźca był już karany za kradzież i oszustwo, pracuje jako kierowca i posiada ogródek działkowy.

Policja w Essen opublikowała teraz (!) list gończy za sprawcą gwałtu w nocy z 6 na 7 lipca. Pan uchodźca ma charakterystyczny tatuaż.

W piątek wieczorem 19-latka szła w nocy ulicą w Nürtingen pod Stuttgartem, gdy szybko podbiegł do niej 29-letni uchodźca polityczny z Gwinei, który ją przewrócił i chciał zgwałcić. Pechem dla pana z traumą było to, że wszystko obserwowali świadkowie, którzy go spłoszyli. Dzięki opisowi sprawcy pochodzącego z Gwinei i różniącego się wyglądem od tubylców policja mogła go szybko schwytać.

Dobre i zdrowe zęby są bardzo ważne w Niemczech. Dobrze to wie nie zgwałcona 23-latka z Ellerbek w Szlezwiku-Holsztynie, która w sobotę odgryzła napastnikowi końcówkę palca. Policja poszukuje teraz pana bez końcówki palca.

Policja w Jenie poszukuje „południowca”, który próbował zgwałcić młodą kobietę. Sprawca został spłoszony przez przechodniów i mieszkańców. Co ciekawe pan szedł z około 5-letnim dzieckiem.

Policja w Giessen poszukuje czarnoskórego pana, który w niedzielę chodził po mieście,  zagadał do dwóch kobiet i następnie je pobił.

W sobotę wieczorem policja w Krefeld została powiadomiona przez świadków znajdujących się na balkonie, że kobieta upośledzona umysłowo została otoczona przez grupę mężczyzn z wyglądem „południowców”, uderzona w twarz i kopnięta.

Tydzień temu w środę kilka minut przed północą doszło do incydentu na przystanku metra Kottbuser Tor w Berlinie. Pod nadjeżdżający pociąg został wepchnięty 39-letni uchodźca z Iranu, który bronił swojego 59-letniego wujka w wózku inwalidzkim, też uchodźcę z Iranu, któremu grupa mężczyzn próbowała wyrwać narkotyki. W poniedziałek został aresztowany podejrzany o to morderstwo w ośrodku dla uchodźców w Wannsee 26-letni uchodźca-narkoman z Maroka.
Kotbuser Tor – bilans pierwszego półrocza (182 dni!) 2019: 385 przestępstw, z tego 232 narkotykowych, 191 kradzieży i 126 bójek.

Podczas incydentu w bawarskim Passau w czwartek wieczorem został zabity w walce na noże 33-letni Irańczyk. Sprawca 26-letni Irańczyk sam się zgłosił na policję.

W Hoppstädten w Nadrenii-Palatynacie policjanci zastrzelili podczas incydentu w sobotę 26-letniego agresywnego uchodźcę z Ertrei. Mężczyzna kilka godzin chodził z siekierą po mieście, groził jednej osobie i zaatakował auto.

W sobotę wieczorem security dyskoteki w Trebbin pod Berlinem zebrało się przed lokalem, do którego nie wpuszcza się czarnoskórych rasistów, około 15 czarnoskórych z maczetami. Nie udało im się jednak rozwalić drzwi i wejść do lokalu, zdemolowali wejście i uciekli.

Źródła:

https://www.bild.de/regional/hamburg/hamburg-aktuell/sie-wurde-geknebelt-auf-einem-feldweg-gefunden-studentin-gefesselt-tat-verdaecht-65809712.bild.html

https://www.focus.de/regional/essen/sexueller-uebergriff-in-essen-frau-in-park-ueberfallen-polizei-fahndet-mit-phantombild_id_11314668.html

Dodaj komentarz