W Niemczech burzliwa dyskusja wokół deportacji imigrantów

W niemieckiej prasie pojawiły się gorące komentarze dotyczące zatwierdzonego przez rząd w Berlinie pakietu regulacji umożliwiających konsekwentne wydalenie osób bez szans na azyl w Niemczech.

Dziennik „Frankfurter Rundschau” pisze: „Wiele elementów przyszłych reguł nie tylko ogranicza prawa uchodźców, ale niesie z sobą niebezpieczeństwo, że dotychczasowe podstawy prawne zostaną postawione na głowie. W pierwszym rzędzie ma chodzić o zapewnienie większego bezpieczeństwa przez ostrzejsze obchodzenie się z islamskimi radykałami, by uniknąć zamachów takich jak na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie. Kto jednak ustala, że ktoś jest radykałem? Od kiedy można podejmować kroki przeciwko komuś, kto nie naruszył dotąd prawa? Odpowiedzi koalicji rządowej na te pytania są mało przekonywujące. Podobnie ma się rzecz z planowanym kontrolowaniem telefonów komórkowych imigrantów dla ustalenia ich tożsamości. Plany te są istotną interwencją w sferę prywatną. Po raz kolejny politycy ograniczają demokratyczne prawa podstawowe, by rzekomo zwiększyć bezpieczeństwo. Tymczasem dotychczasowe reguły by wystarczyły, gdyby tylko były konsekwentnie stosowane. Pokazuje to sprawa Amriego i zamach w Berlinie”.

W podobnym tonie utrzymany jest komentarz gazety „Nürnberger Nachrichten”: „W obliczu krytycznej sytuacji odsyłanie ludzi do Afganistanu jest przede wszystkim jednym: brakiem odpowiedzialności. I jest niebezpieczne dla życia. Lekkomyślne narażanie setek osób, tylko po to, by podkreślić twardą postawę Niemiec, jest w wysokim stopniu haniebne”.

Z kolei „Frankfurter Allgemeine Zeitung” prezentuje inne stanowisko: „Tylko dlatego, że jakiś kraj nie jest bezpiecznym krajem pochodzenia, nie musi oznaczać, że ogólnie jest niebezpieczny, nawet, gdy panuje w nim wojna. (…) Każda decyzja o wydaleniu jest poza tym wynikiem wielokrotnie powtarzanego badania każdego poszczególnego przypadku, które może zostać sprawdzone przez sąd. Wielu krytyków deportacji do Afganistanu zachowuje się tymczasem tak, jakby w tych 'zbiorowych wydaleniach’ chodziło o zarządzoną z zimną krwią wysyłkę na pewną zgubę. Jest sprzecznością samą w sobie, kiedy SPD i Zieloni zgadzają się, że należy wydalać osoby naruszające prawo i radykałów, ale dla wszystkich innych Afgańczyków zobowiązanych do opuszczenia Niemiec domagają się wstrzymania deportacji. (…) Dyskutującym o prawie azylowym brakuje w takich chwilach odwagi, którą muszą wykazać się żołnierze Bundeswehry, by zapewnić w Afganistanie bezpieczeństwo”.

Według dziennika „Wetzlarer Neue Zeitung”: „Ustawa Zasadnicza głosi: ‘prześladowani politycznie mają prawo do azylu’. Jeżeli także w przyszłości mamy sprostać jej wymaganiom, musimy konsekwentnie wydalać także tych, którzy przybywają do nas ze względów czysto ekonomicznych. Tylko w ten sposób osłabną fale uchodźców napływających do Europy – bo taka wieść rozchodzi się szybko nawet w kraju rozwijającym się. I tylko w taki sposób szanse mają ci, o których mówi Ustawa Zasadnicza. (…) Bez mała byśmy przehandlowali naszą konstytucję, gdybyśmy przyjęli do nas wszystkich ludzi bez podstaw do uzyskania azylu. Tym samym bowiem odmówilibyśmy pomocy tym, którzy ze względów politycznych naprawdę muszą się bać o swoje życie. Uciekający przed biedą stanowczo do nich nie należą”.

Jak widać wśród niemieckiej opinii publicznej nie ustaje dyskusja nad wprowadzonymi w środę zmianami dotyczącymi wydalania tzw. uchodźców. Zatwierdzony przez rząd w Berlinie pakiet regulacji umożliwia konsekwentną deportację osób bez szans na azyl w Niemczech.

źródło: dw.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

47 komentarz do “W Niemczech burzliwa dyskusja wokół deportacji imigrantów

 1. Wśród burzliwych dyskusji pójdą na dno, zdominowani, zabijani, gwałceni, przez tych, o których prawa tak gardłują. Nie ma od tego odwrotu, bo żydowskie liber-lewactwo zatruło umysły zwykłych ludzi i ci nie myślą już samodzielnie tylko bredzą medialną, przeżutą papką.

  1. Easyrider dzięki za dyskusję na temat Syrii. Myślę, że chodzi jeszcze o coś: o wojnę, gospodarka USiA nie wytrzyma pokoju dłuższego niż 10lat. Wojna czeka też Europę. Na razie cieszę się, że jesteśmy trochę z boku choć ofiary po Naszej stronie już są. Obyśmy włączyli się w wojnę w dogodnym dla nas momencie i małym lub żadnym kosztem coś ugrali a nie jak WWII – na samym początku więc oberwaliśmy najmocniej

 2. Co to kurrr… za bełkot, jacy uciekinierzy, tym bardziej wojenni czy polityczni, to zwykli bandyci ktorzy przyjechali nas terroryzowac , gwalcic i doić socjal, nie widac tego ???

  Niemcy znow po niemal 100 latach beda tymi ktorzy zapoczatkują kolejną wojnę a jesli do tego dojdzie, bedzie to wojna totalna, na wyniszczenie, mamy broń atomową na kontynencie, elektrownie, jak ta chołota uzyska do tego dostęp nie potrzebna będzie kometa, życie na ziemi zniknie samoistnie.

  Po ziemi chodzi ponad 2 miliardy ludzi ktorzy nienawidza wszystkich myslacych inaczej czy tych ktorzy wierzą w innego boga i z rozkoszą zakosztowaliby naszej krwi bo dla nich jestesmy ucielesnieniem wszelkiego zla i niepowodzenia w swiecie islamskim, ponad 50 milionow zyje juz w Europie plus pare milionow nowych przybyszow ktorzy narazie jak malpa widzaca pierwszy raz lusterko nie moze sie nadziwic co to za cudo, ale i oni w koncu sie zirytuja gdy zaczna sie piętrzyć problemy socjalne zajeżdżanego żywcem podatkowo ciezko pracującego spoleczenstwa, wtedy bedzie juz za pozno aby powiedziec tym ludziom no dobra, pozyliscie troche na nasz koszt to teraz do pracy, nie, oni nie pojda do pracy, w pierwszej kolejnosci przyjda do naszych domostw i zaczną nas wyrzynać za to że nie chcemy im dać więcej a policja i wojsko beda juz bezradne, przeciez ci idioci robią zaciąg z izlamistow do swoich slużb, no to co, oni nas będą bronić przed swoimi braćmi w wierze ???? Zwykly czlowiek zostanie pozostawiony sam sobie. Lewactwo to nasz wrog NR 1, ci skrajnie nieodpowiedzialni zdeprawowani upaprani w ciemne interesy ludzie powinni zostac na zawsze odsunieci od wladzy i to jak najpredzej inaczej wojna w Europie jest nie unikniona.

  1. Zgadzam sie w zupelnosci, wojne z najezdzca nalezy zaczac od wojny z tymi, ktorzy do tej sytuacji dopuscili. Wszystko inne jest strata czasu, bo trzeba walczyc ze zrodlem tego dramatu, a nie z jego skutkami.

   Dlatego licze na rozwage ostatnich Europejczykow we Francji, Holandii i Niemczech. Jesli sie to nie powiedzie, jestesmy zgubieni.
   Bo walczyc z lewakami oznacza, zadnego glosu dla nich w przyszlych wyborach !!!!!!!!!!!!!!!!

   1. „Bo walczyc z lewakami oznacza, zadnego glosu dla nich w przyszlych wyborach !!!!!!!!!!!!!!!!” – pod warunkiem że nasz przeciwnik uszanuje zasady demokracji.
    Przecież oni doskonale wiedzą i widzą co się dzieje. Jaki na Świecie następuje zdecydowany odwrót od „wartości” które oni do tej pory wdrażali w życie i którymi nas, zwykłych obywateli, przez cały czas karmili. Nie bądźmy naiwni. Nasz wróg po swojej stronie ma ogromne saudyjskie pieniądze, rzesze sfanatyzowanych „wielbicieli”, miliony muzułman a co najważniejsze, władzę. Nie ma się co czarować ze wyniki wyborów coś zmienią. Zmieni tylko wojna do której nieuchronnie to wszystko zmierza.

 3. Ultralewicowe pisaki nie dość, że sieją absurdalną propagandę, to jeszcze są chore na tolerancję, która jako pierwsza zwróci się przeciw nim. Lekkomyślne i nieodpowiedzialne, to jest przyjmowanie do kraju wszystkich jak leci bez sprawdzania ich tożsamości. Dawanie im socjalu i pozwalanie na sianie zamętu, również jest lekkomyślne i głupie. To właśnie muzułmańscy imigranci są zagrożeniem dla rdzennych Niemców. To właśnie oni niszczą ich kulturę, obyczaje i spokój. Wydalanie tego gówna jest jedynym słusznym rozwiązaniem, więc niech lewactwo nie pieprzy bzdur.

  1. To bardzo niemądrze. Po pierwsze graniczymy z nimi na odcinku prawie 500 km i w tej chwili jest to granica niekontrolowana (co oczywiście może się zmienić jak dojdzie do rozpadu UE i układu z Schengen). Po drugie – i to jest w tej chwili znacznie ważniejsze – nasza gospodarka jest bardzo mocno zestrojona z ich gospodarką. Więc jak tam zacznie siadać to i u nas się posypie, że tak użyję sztubackiego języka wink

   1. Pisząc o tej zestrojonej gospodarce masz na myśli chyba te niemieckie markety w Polsce oraz banki, albo te cukrownie które u nas zlikwidowali żeby ciągnąc cukier z niemiec, chyba ze piszesz o tych limitach na mleko które obowiązują tylko w Polsce albo o tych narzuconych standardach oczywiście tylko w Polsce gdzie wymagają od rolników wykafelkowanego sufitu i gniazdek co do milimetra od podłogi . A może ci chodzi o ten szrot sprzedawany na alledrogo prosto z niemiec

   2. „Nasza ” gospodarka jest nie tyle zestrojona z gospodarka niemiecka ,co pozostajaca w stosunku do niej gospodarka peryferyjna.Dokladnie mechanizm tego zjawiska wyjasnia koncepcja „Mitteleuropy” wymyslownej przez Niemcow jeszcze w 1915 r. a po 1989 z powodzeniem wprowadzona w Polsce Oczywiscie nie bez pomocy roznej masci sprzedawczykow i jurgieltnikow!

 4. „Zapewnienie większego bezpieczeństwa” ? Czyli co, do tej pory olewali ten problem? Trzeba było pomyśleć o tym wcześniej, jak odróżnić radykała od reszty… Śpieszcie się odróżniać, bo niedługo nie będzie różnic między nimi, wszyscy się ujawnią. wink

 5. easyrider- akurat Izrael to państwo narodowe które nie patyczkuje się ze swoimi wrogami. A dla lewactwa Netanjahu i Likud to ”faszyści”, dlatego też w kwestii islamizacji w obecnym premierze Izraela możemy mieć sojusznika.

  1. Jezeli zapasc calego Bl.Wschodu i wynikajaca z niego fala islamskich nachodzcow zalewajaca cala Europe ,zeby nie powiedziec ,bez mala caly swiat ,moznaby spuentowac porzekadlem „po nitce do klebka”,to wszystko wskazuje na to ,ze tym klebkiem jest …Izrael !

 6. Taka ciekawostka z afgańskimi pastuchami, nad którymi wypłakują się tak lewackie parchy w Europie. Nie pisze się o tym, bo zmusiłoby to do intensywnych tłumaczeń i wprowadziłoby wśród wyznawców ideologii mutil-kulti pewien dysonans poznawczy. A w sekcie, to wiadomo, co powiedzą wodzowie pociągający za sznurki, to jest święte i nie ma miejsca na zastanawianie się.
  Do rzeczy. Od stycznia 2016 roku z Pakistanu i Iranu wydalono 743 000 afgańskich inżynierów. Wychodzi na to, że pakistańskie pastuchy miały już dość goszczenia afgańskich pastuchów, bo uznały, że powód goszczenia ustał. I proces ten trwa dalej w najlepsze w tym roku. Najlepsze jest to, że deportacje te koordynuje i pomaga w nich powiązana z ONZ Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji i… Unia Europejska. Tak tak, ta sama Unia Europejska, która twierdzi, że w Afganistanie jest wojna i każdy afgański parch musi otrzymać azyl w Europie.
  Tak sobie myślę, że może lewaki wywiozły już z Afganistanu wszystkich chętnych i niechętnych do przeprowadzki do Europy, i kandydatów na nowych Europejczyków i żołnierzy na przyszłą wojnę z białą cywilizacją muszą szukać w bezpiecznych państwach ościennych?

  1. Mysle, ze jest to jak najbardziej mozliwe.
   Lewacy robia wszystko poza naszymi plecami, bez naszej zgody, ale za nasze monety.
   A teraz robia wszystko, zeby Le Pen zniszczyc, Wildersa tez zastraszaja.
   Nie wspomne, ze Trumpa chca „wyrzucic ” z siodla na 1001 sposobow.
   Obserwuje ten zmasowany atak na niego juz od dawna, trzymam kciuki, zeby sie nie dal.
   Lewacy mocno nas nienawidza, skoro skazali nas na zaglade, ale zyja oni z naszej kasy, sqoorviele.

  2. @Paff Co do tego nie ma dwóch zdań, że jest to proces sterowanej, zaplanowanej, kamuflowanej inwazji. Wiem, że Ty to wiesz (i parę innych osób tutaj) ale warto to eksponować. Części ludzi, z którymi rozmawiam, choć dostrzegają problem, nie mieści się w głowach, że ktoś celowo dąży do rozwalenia naszej cywilizacji. Ich logika tego nie obejmuje. Próby analizy faktów, kończą się odrzucaniem wniosków. Zastanawialem się dlaczego tak się dzieje. Chyba wynika to z naszego instynktu życia. Normalny, nie mający skłonności samobójczych, człowiek, nie przyjmuje do wiadomości tego, że ktoś celowo może prowadzić działania, które zagrożą jego egzystencji.

   1. @easyrider ja to się tylko zastanawiam, kiedy to wszystko peirdolnie. Kiedy decydenci stwierdzą, że roztwór jest już wystarczająco nasycony, żeby wywołać eksplozję. Ja stawiam na lato, to lato. Sądzę, że oni wiedzą, że ich plan zaczyna się pruć. Nie przewidzieli Brexitu, Trumpa, oporu krajów Europy Wschodniej. Nie mogą pozwolić, żeby Le Pen czy Wilders kiedy dojdą do władzy jeszcze bardziej pomieszali im szyki. Jeszcze spróbują wtłoczyć ile się da wojska przez Włochy i Hiszpanię… i moim zdaniem się zacznie.

    1. @Paff Bardzo bym chciał wiedzieć, bo podjąłbym decyzje, z którymi obecnie zwlekam. Mówisz lato? To byłoby zgodne z teorią lola (który teraz faktycznie nie pisze), wskazującego na trzechsetną rocznicę powstania masonerii. Wszystko się zazębia. Tu kluczowe wybory a na B. Wschodzie zabawy w pacyfikowanie ISIS. Ani zżydowione liber-lewactwo ani sponsorzy z Arabii Saudyjskiej nie pozwolą przecież na zmarnowanie grubych miliardów zaangażowanych w ten proces. Pytanie tylko czy im w ogóle potrzebna jest grubsza rozróba? Zachód, jego prawa, struktury, spójność topnieje jak śnieg za oknem.

     1. @easyrider
      Ja uważam za masę krytyczną ich ilość w Europie. Pytanie od ilu ma pierdyknąć – wg mnie jak będzie ich z 30% w danych krajach. Wtedy za mocno dadzą się poznać lokalnym spolecznościom.
      Ten rok przy założeniu, że zaraz dozbroją kraje zachodnie tych tzw. „uchodźców”

     2. @Asgard4444 Powtórzę to co wcześniej. Islam w ogóle nie potrzebuje tu dymić. Wystarczy, że wykaże trochę cierpliwości. Wystarczy, że trochę poczeka, zacznie wygrywać wybory i legalnie przejmować władzę. Nasyci swoimi ludźmi struktury państwowe, służby, armię i pozamiatane. To my nie mamy już czasu na deliberowanie. Oni już powinni być złapani za mordy i wywaleni stąd jak najszybciej.

 7. Co do kontrolowania telefonów, to jakie „naruszenie prywatności”? Celnicy standardowo przeglądają komputery i telefony podróżujących do Kanady, Australii i innych krajów. Ale tamci mają dokumenty, można sprawdzić ich karalność i nie znają tajnego hasła „allah akbar”.

 8. Nie chce mi się nawet tego czytać. Może zwyczajnie wyłączą myslenie muzułmanin-niemuzułmanin i zwyczajnie zaczną stosować prawo. Do wszystkich to samo. Przekraczasz nielegalnie granice, nie masz prawa do pobytu. To wszystko już ma regulacje prawne. Nie trzeba dorabiać filozofii

 9. Dziadkowi udało się uciec w czasie wojny do Anglii. Razem z wojskiem Angielskim ruszył w Europę żeby „nigdzie nie dopuścić do takich zbrodni jakie widział w Polsce”. Chciał walczyć z niemcami.

  Teraz ci co „uciekają przed wojną i terrorem” według mediów uciekają jak mój dziadek. Tylko różnica jest taka że dziadek uciekł aby walczyć o swój kraj, a potem osiedlił się i żył w spokoju, a oni po przyjeździe rzucają kamieniami w policję, palą auta, niszczą dzielnice. TO PRZED JAKIM TERROREM oni uciekają skoro sami go tu wprowadzają

  1. Roznica polega na tym ,ze Twoj dziadek musial zaplacic angolom za sprzet przy pomocy ktorego walczyl za tych angoli natomiast wspolczesni nachodzcy dostaja jeszcze niemale pieniadze za to ,ze…. uciekaja !
   P.S. Zdziwionym wyjasniam ,ze po wojne rzad angielski co do centa wyliczyl koszt sprzetu wojennego ,ktorym poslugiwalo sie Wojsko Polskie na Zachodzie i Adekwatna kwote pobrano ze zlota ….polskiego zlota ,ktore zostalo przewiezione po 39′ do Anglii!A polscy generalowie przymierali glodem ,albo musieli pracowac jako …stroze nocni (gen. Sosabowski)!

   1. i to jest jawna granda, moze to teraz taka ich karma, ze maja w Londynie muslimskiego burmistrza, no – go zonen, ulice „wybruowane” tylkami do gory, itd., itd., a w perspektywie utraca korone na rzecz kalifa ….

    Wyroki boskie sa niezbadane …..

 10. No tak, ale w Nordheim – Westfalen SPD lobbuje bardzo mocno aby wszyscy (uchodźcy, imigranci) mieli prawo do głosowania. Projekt ustawy jest już w drugim czytaniu. SPD ubiega się o pozyskanie większości 2/3 głosów, aby dokonać zmian w Grundgesetz. Ta wiadomość pochodzi z niemieckiej strony http://www.anonymous.ru, która to wysyła mi na skrzynkę mailową najnowsze newsy. Jest to po niemiecku, jak ktoś zna język, świetna stronka.

 11. w części krajów arabskich są prowadzone znowu coś jakby fałszywe ,,kompanie reklamowe,, mówiące mniej wiecej , że – Niemcy wybudowali 2 mln domów specjalnie dla uchodźców ( są dołączone zdjęcia eleganckich osiedli- które czekają ), że mężczyźni z Europy są impotentami i Europejki czekają na zapłodnienie przez ciapaka, że jak zapłodnisz Europejkę to dostaniesz 3-5 tys. dolarów co miesiąc, dom , super samochód, i ful wszystko za darmo – zresztą to samo mówią im immanowie w mecztach. Arabskie media pokazują reportarze/artykuły /wywiady o Abdulu z Berlina który jest w Niemczech od roku i jaki bogaty z niego pan , że wszystko dostał ,,na pstyk,, od Niemców ZA DARMO —— wiem, że to wydaje się śmieszne –ale większość tych ,,uchodźców,, to albo analfabeci albo nierozumna dzicz albo to i to w związku z czym oni łykają takie informacje jak małpa kit i… idzie wiosna, idzie nowa fala

  1. @Dagmara no to trzeba zrobić reklamę, że europa ostatnio odkryła, że invitro jest dużo tańsze i niech chłopaki nie trudzą się pokonywaniem tak długiej drogi pieszkom, bo już nikt ich tu nie potrzebuje lol

  2. Ależ @Dagmara Niemcy budują dla nich całe osiedla domków – to fakt. Może uda mi się drugim komentarzem dodać linki, bo dzisiaj „dziwnie” nie chcą mi przechodzić moje komentarze z linkami??? Reszta propagandy też jest mniej więcej taka jak piszesz. Nasi wrogowie „pracują” nad jak największym przerzutem dziczy do Europy. Kto to robi i po co to robi, to chyba nawet mało rozgarnięty już wie. Jakie jeszcze „niespodzianki” dla nas i dla Afryki te „szare eminencje” mają w zanadrzu? Pewnie okaże się niebawem. Ciężkie czasy idą dla nas i wszystkich rdzennych Europejczyków… Zaraz dodam linki – jeśli przejdą?

 12. Właśnie w Heilderberg jakiś ciapaty wjechał w przechodniów na chodniku. Wybiegł z auta z maczetą i podają, że policja oddała strzały i go zatrzymała. Nic więcej nie mówią.Teraz podali, że jest 2 ciężko rannych.

 13. Widać, że w Niemczech zbliżają się wybory, więc rzad udaje, że coś robi w sprawie niekontrolowanej imigracji. Deportuje się 100, przyjmie 1000 i wszystko będzie ok – zwykłe mydlenie oczu, a ludziska będą mieli o czym gadać. Podobno Polska nie przyjmuje uchodźców/imigrantów. To skąd ich tylu na naszych ulicach? Młodzi to studenci, a starsi i dzieci to turyści?

Dodaj komentarz