Parlament niemieckiej Brandenburgii zatwierdził decyzję, wedle której tzw. uchodźcy, którzy padli ofiarami „prawicowych ekstremistów”, otrzymają specjalne prawo pobytu.

Działania władz Brandenburgii mają w założeniu służyć ochronie imigrantów i odstraszać potencjalnych sprawców. Rozporządzenie zatwierdzone przez Landtag Brandenburgii ma już pierwszych naśladowców. Także władze Berlina zamierzają przyznawać prawo pobytu imigrantom, którym pierwotnie odmówiono azylu, o ile padli ofiarami „prawicowych ekstremistów”.

Jak stwierdził berliński polityk zajmujący się sprawami wewnętrznymi Andreas Geisel z SPD, rozwiązanie to jest mocnym sygnałem politycznym adresowanym do tych, którzy „są przekonani, że kto chce pozbyć się uchodźców z kraju, powinien ich zaatakować”. Socjaldemokrata zapewnił, że ofiary prawicowej przemocy mogą liczyć na podwójną ochronę i nie zostaną deportowane.

Andreas Geisel zamierza sprawdzić, czy wprowadzenie tej regulacji może się odbyć podobnie, jak miało to miejsce w Brandenburgii, czyli na podstawie rozporządzenia. Brandenburgia jest pierwszym landem, który przynajmniej na czas dochodzenia oraz postępowania karnego nie będzie deportował tzw. uchodźców, którzy padli ofiarą „prawicowych ekstremistów”.

Władze landu chcą nie tylko zadośćuczynić ofiarom, lecz „uświadomić jednocześnie sprawcom, że podtrzymaniem uchodźcom prawa do pobytu oddaje się im sprawiedliwość oraz osiąga efekt odmienny od zakładanego przez sprawców”.

Brandenburgia reaguje tym sposobem na rosnącą od nastania kryzysu uchodźczego liczbę przestępstw o charakterze „skrajnie prawicowym”. Jak zaznaczono w uzasadnieniu rozporządzenia brandenburskiego Landtagu, w 2015 roku liczba takich przestępstw wzrosła w porównaniu z rokiem wcześniejszym o 23,4 procent, do 1581 przypadków. W myśl rozporządzenia, na prawo do unikatowego pobytu mogą liczyć tzw. uchodźcy, „w przypadku których przemoc miała znaczące konsekwencje dla ich fizycznej nietykalności, stanu zdrowia lub ich wolności”.

źródło: dw.com/dpa

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

82
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
38 Comment threads
44 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
47 Comment authors
JerzyprawyobywatelNicoZniesmaczonyszokman Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wiarus55
Gość

Teraz jeballahy będą to wykorzystywać. Aby uzyskać pozwolenie na pobyt stały będą bili się między sobą. Następnie zgłoszą na policje napad rasistowski i w ten sposób oszukując załatwią sprawę zamieszkania w Niemczech na koszt podatnika

lolo ktory jeszcze pisze
Gość
lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps (@Wiarus55)
By nie było nieporozumień. Bergogliański „kościół” to jest religijna emanacja lewicy.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps’ (@Wiarus55) I ja Ci jeszcze zadam pytanie by postawić kropkę nad i: z czym się to „miłosierdzie” bez granic kojarzy? Dobrze… z Sodomą i Gomorą. A tamci skończyli niemiło. Uj, jak niemiło, uj jak bardzo niemiło… Wnioskuję przeto, że i ci co podążają za tą „otwartością”, za tą „NWOwą… Czytaj więcej »

Wiarus55
Gość

lolo – Różne są ludzkie koleje losu. Mówią, że wszystko co się dzieje, dzieje się z woli Boga. Mamy jednak za drogowskaz Pismo Święte i Ewangelię. Mówi tam Pan Jezus „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Trudno zrozumieć mi współczesne czasy i intencje papieża Franciszka. Pan Bóg osądzi go według… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Wiarus55 Tak to sformułowałeś, że jedzie lewacką propagandą typu: nie wolno oceniać. Otóż wolno i nie tylko wolno ale wręcz należy. I dotyczy to uczynków. „Poznacie ich po ich owocach.” (Mt 7:16; BT). Gdyby stosować tę retorykę „nie oceniania” to po co chodzić do spowiedzi? A uczynki Bergoglio są jakie… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Gość

@ lolo (który nie pisze)
Korzystając z okazji – skąd jest liczba 666 to ja wiem, aż taki ciemny nie jestem. Słyszałem, czytałem natomiast, że jest ona wynikiem jakiegoś błędu, złego tłumaczenia itp. i w rzeczywistości jest to inna liczba. Wiesz coś o tym?

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Macin Opus Język polski: Przede wszystkim zwróć uwagę na to, że zacytowałem samo Pismo Święte odnośnie tej liczby (Ap 13:18) i tak jest właściwie we wszystkich polskich przekładach np. w Biblii Wujka. Drobna różnica jest np. w tłumaczeniu z języka greckiego ks. prof. dr Seweryna Kowalskiego, gdzie fragment został przetłumaczony… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps (@Marcin Opus) I pamiętaj: „Ja świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze. A jeśliby ktoś odjął co ze słów księgi tego proroctwa, to Bóg odejmie jego udział w drzewie życia i w Mieście Świętym… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Gość

@lolo (który nie pisze)
Dzięki.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Marcin Opus Dodam jeszcze jedno. Bergoglio w liście „Misericordia et misera” poszatkował Pismo Święte. Trzeba to sobie zobaczyć samemu by zrozumieć. Kiedyś tu zrobiłem krótką analizę po wydaniu teog listu, chyba w rozmowie z @888. Trzeba wziąć ten list i jednocześnie Pismo Święte do ręki, i sprawdzać każdy cytat do… Czytaj więcej »

Nico
Gość
Nico

Ale z ciebie ciepła faja

Karbulot
Gość
Ragna
Gość
Ragna

Slyszalam ta izraelitke, nawet PO_wolala sie na swiatowy „autorytet” zydowskiego oprawcy Polakow niejakiego Baumana. Juz sam taki fakt mowi wiele o czlowieku…

Wojtek
Gość
Wojtek

Typowa propaganda Tefaełnu24. Proszę przeczytać te wszystkie komentarze pod tym materiałem. Większość pisana chyba przez kolegów redaktora z tej samej stacji tv albo zaprzyjaźnionych mediów.

stanislaw
Gość
stanislaw

Jeszcze lepiej. Żeby wszystko był zgodne z prawdą i nie naciągane, to zwrócą się do niemieckich skinów i neofaszystów z prośbą o lekki wpierdol co drugi dzień, żeby to wyglądało na realne prześladowanie. Oczywiście skiny z radością przyjmą ofertę, nie dość że zapłacą im za piwo i taksówki to będą… Czytaj więcej »

XaX
Gość
XaX

Ahhh tak czyli każdy kto sprzeciwia się islamizacji i napływowi nachodźcow staje się „prawicowym ekstremistą”? Iście faszystowska logika, albo z nami albo przeciw nam. Witać zostało to w narodzie niemieckim do dziś.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@XaX A se zobacz na mapce jak długą granicę mamy z tą Brandenburgią. I czy oni nam nie skumulują „wojsk zaciężnych” do nowej agresji na Polskę? Bo to w zasadzie każdego „uchodźcę” można podciągnąć pod kategorię „prześladowanego przez prawicę”. Ale walnęli to w dawnym NRD-owie a tu do „uchodźców” zdaje… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps
W końcu w Polsce rządzą „faszyści” a Polacy to ksenofoby to żawsze można wysłać na „ratunek prześladowanym”. I uzasadnienie do wysłania i motywacja „żołnierzy” dla udzielenia „bratniej pomocy”.

Marcin Opus
Gość

@lolo (który nie pisze)
Jak to dobrze, że już byłem w Poczdamie. Akurat wczoraj minęła 90 rocznica premiery filmu Metropolis, zdaje się kręconego w Babelsbergu (chyba dzielnica Poczdamu).

Passangerstanislawpaluch
Gość

I powstanie nowa wersja „Znaku Orła”. To bedzie tak , ze polskim odcinkiem bałtyckiej plazy bedzie biegł mały Gniewko w targanym wiatrem giezełku , krzyczał bedzie BRANDENBURY IDO ! Za nim , na kozach podążać bedą szmatogłowi z tymi swoimi szachidami. Ciekawi mnie tylko to , jak tym razem postapi… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Gość

@Xax
Szkoda, że jeśli chodzi o nachodźców, to tylko to zostało.

Helga
Gość
Helga

Biedny i ubogi to naród, gdzie władza zamiast dbać o swój lud- woli kolekcjonować kozie bobki!

ppe
Gość
ppe

jako uchwalenie ustaw, ktore wydala muzulmanow, ktorzy glosza szariat, ktorzy rozdaja ulotki ze tzreba zamienic europe w kontynent islami- nie przychodzi im tak szybko. hehe Niemcy sami sobie krece bat na siebie, ..my tylko musimy postawic wielki mur i strzelac do najezdzców:)

MIKI
Gość
MIKI

Nie pisz niemcy z dużej litery

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@ppe Wiesz tak sobie myślę, że ta sama zasada obowiązuje wszędzie: „„Służba Bezpieczeństwa może i powinna kreować rożne stowarzyszenia, kluby czy nawet partie polityczne. Ma za zadanie głęboko infiltrować istniejące gremia kierownicze tych organizacji na szczeblu centralnym i wojewódzkim, a także na szczeblach podstawowych, musza być one przez nas operacyjnie… Czytaj więcej »

MIKI
Gość
MIKI

Czytam i oczom nie wierzę. szkopom kompletnie na mózg się rzuciło. Ale frajerzy haha haha

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Cóż na głupotę nie ma lekarstwa

Fun Fucktory
Gość
Fun Fucktory

Ciekawe czy Niemcy są nadal tak „freundlich” (przyjaźni) dla tzw „uchodźców”

Obywatelka Ziemi
Gość

aha…to jak bedzie gwalt…i bedzie sie kobieta bronic…to uchodzca pojdze na policje i zglosi to jako przesladowanie, bo ma podrapana twarz i moze jeszcze powola sie na swoja ksiazke…bo w sumie tam jest napisane, ze moga brac jak chca…w koncu sa na wojnie,a kobieta traktowana jest wtedy jako nagroda dla… Czytaj więcej »

evita
Gość
evita

To chore! ale to też jest metoda małych kroczków i systematycznego niszczenia Europy i wszystkiego co europejskie! Wg. mnie to wygląda tak: Europy i jej krajów narodowych nikt nie broni (tym bardziej rdzennych Europejczyków!) przed dziczą z obcego lądu, która żyje swoimi chorymi, plemiennymi wojenkami a mentalnie pozostała w VI… Czytaj więcej »

blantomat
Gość
blantomat

Trzymajmy się wszystkiego (NAWET PiS…chociaż nie do końca jestem pewny), co zapewni nam separację od tego trendu. Jak najdalszą, bo całkowita jest niemożliwa do utrzymania bez wyjścia z UE. Liczę na to, że jak w niemczech (celowo z małej) wybuchną jakieś rozruchy to ten trend szybko się odwróci. Dlatego teraz… Czytaj więcej »

gieno
Gość
gieno

No ciapate w PL w*pierdalać powiedzie tylko że jesteście prześladowani przez prawicowych ekstremistów

myślący
Gość
myślący

Baaardzo dobrze! Taki kurs trzymać! Nie ma piękniejszych z rana wiadomości, jak Niemcy pogrążają się w chaosie i głupocie smile

Dem
Gość

bo brak wyobraźni co będzie, jak już się pogrążą do reszty…

J-IIISobieski
Gość
J-IIISobieski

Nie drodzy panstwo to nie islamisci sa waszym prawdziwym problemem, tych ktorych trzeba zaatakowac przy nastepnych wyborach siedza w waszych rzadach …. za uprawianie tej zbrodniczego wobec swoich obywateli polityki ci ludzie powinni byc scigani jak zbrodniarze wojenni za to czego sie dopuscili

Arti
Gość

W USA pozawijana muzulmanska uczennica wsiadla do niewlasciwego szkolnego autobusu, zostala poproszona przez kierowce o wysiadke i rozplakala sie. Dzisiaj kierowca ma sprawe w sadzie o dyskrminacje. “She was asked to leave the bus because it was not her assigned bus,” said Provo School District spokesman Caleb Price……….“I absolutely believe… Czytaj więcej »

J-IIISobieski
Gość
J-IIISobieski

Rasizmem jest milczenie rasizmem wobec normalnych obywateli i trzeba o tym glosno mowic, ktos probuje posadzic nas wszystkich na bombie to sie dzieje na naszych oczach, nam sie zamyka gęby gdy mowimy o faktach (a nie uprzedzeniach) a islamisci zieja nienawiscia do calego swiata i szerza swoje zboczone praktyki, nie… Czytaj więcej »

Arti
Gość

To teraz wyznawcy religii pokoju beda prowokowac celowo do atakow na siebie aby tylko tylko zostac zdyskriminowanym. Pare miesiecy temu, na basenie, jakis niemiecki ojciec zauwazyl ze do przeberialni gdzie przebierala sie jego moze 10 letnia corka wszedl arab, wszedl tam a ten juz sciagnal jego corce majtki, wiec przylozyc… Czytaj więcej »

adi
Gość
adi

I niech prawnie takim nakarza stawiac domki z basenem, ogrodem i kozami darmowe w ramach rekomoensaty moralnej

Marcin Opus
Gość

@adi
,,nakażą”

rycerz
Gość
rycerz

Niemcom się marzy podbój wschodniej Europy. Dlatego potrzebują kozojeb…….. Będzie lll wojna światowa tzw. religijna. My chrześcijanie z całego świata nie damy swoich zon , dziewczyn i dzieci by nie zrobili ich niewolnikami . Przeczytajcie o św. Iszo w necie. Poznacie kim byli Turki Niemcy i Kurdystan. Przeczytajcie o św… Czytaj więcej »

J-IIISobieski
Gość
J-IIISobieski

Wczoraj widzialem jakiegos newsa o Breiviku i obejrzalem sobie jakis film dokumentalny o tej masakrze na Utoyi, facet przewidzial inwazje muzulmanow na Europe, to sie dzieje na naszych oczach, te wszystkie powiekszajace sie strefy nogo ktore juz wtedy istnialy, w Oslo bylo ich ponad 20 teraz to pewnie pare razy… Czytaj więcej »

Logic1
Gość

Breivik dobże myslał ale źle zrobił. Dobże myślał bo to lewactwo jest winne i je trzeba wyeliminować, a źle zrobił bo tylko zrobił z nich menczenników i prawicy sie dostało. A najskuteczniejsza walka z lewactwem jest ciagłe obnażanie ich debilizmów i wysmiewanie ich. Idealnie by było jak by to islamisci… Czytaj więcej »

Wojtek
Gość
Wojtek

Jak się przyjrzeć w kogo i w co uderzył to nie był to do końca ślepy atak bo na celownik wziął gmachy rządowe w Oslo a więc symbol władzy zaślepionej polityczną poprawnością i multikulturalizmem oraz wyspę na której odbywał zlot młodzieżówki Norweskiej Partii Pracy która jest bardziej radykalna od macierzystej… Czytaj więcej »

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Zawsze Niemcy na nas napadali, może w końcu to Polska powinna na nich napaść tak na miarę 1939 roku?

Marcin Opus
Gość

Czyli jak nachodźca zgwałci albo, co gorsza, zabije autochtona (ale takiego prawdziwego, a nie takiego od trzeciego pokolenia – oni sami wymierzą mu sprawiedliwość) to jeśli przed ewentualnym przyjazdem policji zbierze oklep pod autochtonów (tych prawdziwych ….), to będzie miał prawo pobytu? Czyli niemcom mało, że zabójcy nie mogą deportować… Czytaj więcej »