Niemiecki minister sprawiedliwości Heiko Maas stwierdził w ubiegłą niedzielę, że szokujące napaści podczas obchodów Nowego Roku w Kolonii były akcją zorganizowaną.

Jak powiedział gazecie Bild am Sonntag: „Ktoś musiał to zaplanować, skoro taka horda zebrała się naraz w jednym miejscu i popełniała takie zbrodnie. Nikt nie wmówi mi, że nie była to akcja skoordynowana czy zaplanowana. Istnieją podejrzenia, że ta konkretna data i ten konkretny tłum został przez sprawców wybrany”. Dodał też, że taka możliwość „nadaje sprawie nowego wymiaru”.

Cytując poufne raporty policyjne, niemiecka gazeta Bild am Sonntag podaje, że niektórzy sprawcy pochodzenia północno-afrykańskiego nawoływali do przyłączenia się do ataków na portalach społecznościowych. Treści wzywały innych do zgromadzenia się w Kolonii w Nowy Rok. Sprawcy nie byli mieszkańcami jedynie Kolonii, byli to również przybysze z Francji i Belgii. Odpowiedzieli na wezwanie i stawili się w miejscu zdarzeń.

Policja z Kolonii podaje, że do tej pory zgłoszono 379 przypadków – począwszy na obłapywaniu, kradzieży i dwoma gwałtami – przy czym większość podejrzanych stanowiąazylanci i nielegalni imigrancji z Afryki Północnej.

Źródło: Brecorder.com

12
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
3 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
v8tatralolobkMajkelKarbulot Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karbulot
Gość

No Ameryki to pan minister nie odkrył. Słowo daję, oni chyba tam jakiś downów mają (nie ubliżając downom). „Nikt nie wmówi mi, że nie była to akcja skoordynowana czy zaplanowana.” Serio? To ktoś to próbował mu to wmówić? Chyba jeszcze większy ćwok niż on sam.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ty jesteś sceptyczny, ja jestem sceptyczny, no i jeszcze pewnie parę osób. No może więcej niż parę. Ale ciekawe jest to czy Niemcy w to wierzą? A swoją drogą jakież to musiały być przeszkody by to trzeba było planować jak operację wojskową? Bo o ile dobrze rozumiem p. Ministra to… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps.
Ten „nowy wymiar”… to tak mi się przypomniał „czwarty wymiar” S. Tymińskiego.

Aurora
Gość
Aurora

Nowy wymiar to dopiero nadejdzie, jak zgodnie z wytycznymi ISIS otworzą targi z niewiernymi niewolnikami w byłej Europie, a Niemkę będzie się wymieniało za osła czy inną kozę.

Na razie to dopiero niewinne przedbiegi.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Miałem sąsiada na osiedlu za PRL-u. Wtedy mieszkałem w Stettin’ie. On był wysoko umocowany w „Partii, matce naszej ukochanej”. Sąsiadów ani współpracowników się nie wybierało. I on kiedyś miał spotkanie na okoliczność, z przedstawicielami „bratniej Partii” z obszaru NRD. Powiedział im, w trakcie rozmowy już na spotkaniu bardziej prywatnym, że… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ps.
Był taki dowcip za PRL-u.
Dlaczego Wanda nie chciała Niemca? Bo był z NRD.
Co prawda pcie są odwrócone, ale zawsze… smile

Karbulot
Gość

Wiesz, nie wiem jak jest w Niemczech, ale wiem jak jest przykładowo w Danii, gdzie mieszkam już ponad 25 lat. Tutaj ludzie kochają swój kraj, swoją królową. A co za tym idzie, ślepo wierzą w to, co im rząd opowiada. Nawet jeśli są jakieś podwyżki, to przyjmują to ze stoickim… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

I dlatego wolę;
„Ukochany kraj, umiłowany kraj,
Ukochane i miasta, i wioski,
Ukochany kraj, umiłowany kraj,
Ukochany jedyny nasz, polski.
i nie jest to „Dojczland, Dojczland…”
Wolę nawet jak mnie moi rodacy wpieniają. Ja ich zapewne zresztą też. Wolę, bo chociażby na przykładzie problemu „uchodźców” widać jakościową różnicę pomiędzy nami a tymi postępowymi „panami świata”.

bk
Gość
bk

No właśnie. Skoordynowana akcja, w różnych miastach, przebiegająca wedle tego samego scenariusza i to ma nie być skoordynowane i zaplanowane? Pan Minister się zamienił na łby z żyrafką-pluszaczkiem mojej sąsiadki?

Majkel
Gość
Majkel

Hm… Skoordynowana i zaplanowana akcja. Dla mnie to wygląda na tworzenie gruntu pod narrację, że ta cała „impreza w Kolonii” to prowokacja środowisk prawicowych, narodowych, PEGIDY, itp. Wszystko po to, żeby skompromitować politykę Makreli wobec imigrantów. Serio, w euroarabii nic mnie już nie zdziwi.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Nie wiem czy ten numer przejdzie, bo „ciocia Makrela” pluła się, iż są jednak nieprzygotowani na taką masówkę „uchodźczą”. Zaczynają się zbyt duże protesty, by można było „zamieść sprawę pod dywan”. Wygląda to na to, że zwykli Niemcy po wpadce polityczno-medialno-policyjnej, przestawiają zwrotnicę (i może przy okazji być tak, że… Czytaj więcej »

v8tatra
Gość
v8tatra

a tu reakcja i komentarz niemca na gwałty i tumulty w sylwestra
http://www.youtube.com/watch?v=9C5Pc5XQHYI
tłumaczenie
michalxl600