fot. pixabay.com

Włosi uratowali przed utonięciem nielegalnych imigrantów z Afryki na Morzu Śródziemnym. Teraz imigranci odpłacają się pozwem za… łamanie praw człowieka.

Nigeryjczycy zostali uratowani w zeszłym roku na Morzu Śródziemnym podczas niebezpieczniej przeprawy do Europy, Włosi chcą ich teraz odesłać z powrotem do Libii, jednak będzie to prawdopodobnie niemożliwe.

Włochy w 2017 roku podpisały z Libią umowę, na mocy której migranci próbujący nielegalnie przekroczyć morze i dostać się do Europy, będą odsyłani do afrykańskiego państwa.

Wyratowani imigranci twierdzą, że tym samym złamano prawa człowieka, które zakazują przekazywania ludzi do państw, w których grożą im tortury, niewolnictwo lub w których ich życie może być zagrożone, a według nich tak postępuje Libia.

Pozew złożyło 17 nielegalnych imigrantów z Nigerii do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Pozew nie zostałby wysłany bez pomocy organizacji „praw człowieka”. Jest to pierwszy taki pozew przeciwko Włochom.

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku libijska straż przybrzeżna przechwyciła prawie 6 000 imigrantów. W latach 2014-2017 ponad 600 000 imigrantów przybyło do włoskich wybrzeży.

źródła: africa.cgtn.com / korwin-mikke.pl

32
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
17 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
CzuCzu997RumcajsJohn Waynebkkkk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o