fot. screen youtube.com

Mimo tego, że w Unii Europejskiej liczba zgonów przewyższa liczbę narodzin, w ciągu ubiegłego roku, z powodu napływu migrantów, łączna populacja krajów członkowskich UE zwiększyła się o 1,1 mln.

W wtorek Europejski Urząd Statystyczny Eurostat opublikował raport, w którym zamieszczono najnowsze dane dotyczące populacji w krajach UE. Wynika z nich, że w 2017 roku w państwach Unii Europejskiej odnotowano łącznie 5,3 mln zgonów i 5,1 mln urodzeń. Z uwagi na ujemne saldo demograficzne, łączna liczba ludności w UE powinna w teorii spaść o 200 tys. Odnotowano jednak wzrost o 1,1 mln.

Przyczyną tego iż, ludność zamieszkująca w krajach Unii Europejskiej się zwiększyła są napływający do niej migranci.

Dane opublikowane przez Eurostat pokazują, że najbardziej liczebnym krajem Wspólnoty są dziś Niemcy. Mieszkańcy tego kraju stanowią dziś 16,2 proc. całej populacji UE. Na kolejnych miejscach znalazły się Francja (13,1 proc.), Wielka Brytania (12,9 proc.), Włochy (11,8 proc.), Hiszpania (9,1 proc.) i Polska (7,4 proc.).

Spoza UE, bardzo duży wzrost liczby ludności odnotowała Turcja, o prawie milion osób (do 80,810 mln). Jeżeli Turcja wejdzie w przyszłości do UE, odnotujemy wysoki wzrost populacji ubogacającej kulturowo.

źródło: dorzeczy.pl

74
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
24 Comment threads
50 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
39 Comment authors
JANEKElpablitoEl-RatonSokole Okomyszowaty Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o