Nikt we Francji nie może nie zgodzić się z faktem, że wyjątkowo wysoki odsetek więźniów wywodzących się z rodzin imigrantów oraz tych będących cudzoziemcami jest bezpośrednim wynikiem popełniania przez nich znacznej części przestępstw i wykroczeń.

Ze względu na brak oficjalnych statystyk, w celu analizy problemu można oprzeć się jedynie na pewnych wskaźnikach. Jednym z nich jest odsetek więźniów-muzułmanów. Według raportu posła konserwatywnej Union pour un mouvement populaire (UMP) Guillaume’a Larrivé, wyznawcy islamu mogą stanowić nawet 60% całości populacji więźniów we Francji.


Socjolog Hagues Lagrange w swojej publikacji Le déni des cultures opartej na ankiecie przeprowadzonej w newralgicznych częściach kraju stwierdził, że różnorodność kulturowa jest główną przyczyną popełniania przez cudzoziemców coraz większej ilości przestępstw. Według badań, nastolatkowie wychowani w rodzinach imigrantów z krajów Sahelu (Senegal, Mauretania, Mali, Niger, Czad, Somalia) okazywali się sprawcami przestępstw 3-4 razy częściej niż ich rówieśnicy z rodzin rdzennie francuskich. Nastolatkowie z krajów Maghrebu (Maroko, Algieria, Tunezja) popełniali je z kolei 2 razy częściej od swoich francuskich kolegów.


Jak ujawnił portal Valeurs actuelles w roku 2013, najbardziej niebezpieczne obszary Francji pokrywają się z tymi o największej populacji imigrantów. Według raportów narodowego Biura do spraw Obserwacji Przestępczości odsetek spraw wszczętych przeciwko imigrantom (z wyłączeniem naruszeń kodeksu drogowego) zwiększył się z 15% do 20% w ciągu ostatnich 5 lat. Aż 75% kradzieży z użyciem siły, 25% przypadków niszczenia mienia publicznego i 85% przypadków kieszonkostwa dotyczyło sprawców wywodzących się spoza Francji. Z kolei w Paryżu i jego rejonie jedno na każde trzy zabójstwa zostało popełnione przez cudzoziemca.

Źródło: valeursactuelles.com

6
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
bklidiaLontekBron Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bron
Gość
Bron

To dziwne, że wciąż trzeba udowadniać takie oczywiste rzeczy. Już sam fakt, że polit-poprawny establishment boi się prowadzić statystyki przestępczości z uwzględnieniem wyznania i pochodzenia sprawców wiele mówi o tym co mogłoby się w takich statystykach okazać. Według mnie zasiedlanie Europy kolorowymi imigrantami jest prowadzone celowo. Dla decydentów znane są… Czytaj więcej »

Lontek
Gość
Lontek

To co piszesz o Egipcjanach nie jest prawdą. Dzisiejsi Egipcjanie wyznający islam są m.in potomkami tych Egipcjan którzy budowali piramidy. Ci Egipcjanie wysnający islam są etnicznie związani z Egipcjanami Koptami.

Bron
Gość
Bron

Niestety Ty rozmijasz się z prawdą. Obecna demografia Egiptu to 90% Arabowie i 10% Koptowie.
Dalej cytuję za Wikipedią (tak, nawet tam o tym piszą): „Od czasów pojawienia się w Egipcie fundamentalistów muzułmańskich Koptowie podlegają prześladowaniom.”

bk
Gość
bk

No właśnie

Lontek
Gość
Lontek

Bron, Arab to pojęcie nie tylko etniczne ale również kulturowe. Arabowie z Algierii, Egiptu, Syrii, Jemenu, Sudanu mają zblizoną kulturę ale różnią się oochodzeniem etnicznym. Wystarczy obejrzeć na przykładowe zdjęcia przedstawicieli tych nacji aby dostrzec różnicę. Arabowie z Egiptu mają za przodków tych Egipcjan co budowali piramidy tak samo jak… Czytaj więcej »

lidia
Gość

Jak się zasmieca własny kraj ludzmi o innej mentalności kulturze i religii to takie kwiatki rosną rozkorzeniaja się jak chwasty .