Orban: Europa nie jest wolna…

Premier Węgier Viktor Orban w wygłoszonym przemówieniu podczas uroczystości obchodów Święta Narodowego Węgier – stwierdził, że Europa nie jest wolna.

– Europa nie jest wolna, wolność zaczyna się od mówienia prawdy. Dziś w Europie jest to zakazane. Kaganiec jest kagańcem, nawet jeżeli jest z jedwabiu. Nie wolno powiedzieć, że dziś do Europy nie przybywają uchodźcy, lecz zagraża jej wędrówka ludów. Nie wolno powiedzieć, że dziesięciomilionowe tłumy czekają w gotowości, żeby ruszyć w naszym kierunku. Nie wolno powiedzieć, że migracja przynosi do naszych krajów przestępstwo i terror. – mówił Orban.

– Nie wolno powiedzieć, że tłumy z innej cywilizacji są zagrożeniem dla naszego stylu życia, kultury, zwyczajów, tradycji chrześcijańskich. Nie wolno powiedzieć, że w Brukseli pracują dziś nad tym, by jak najszybciej sprowadzić i zasiedlić u nas obcych. Nie wolno powiedzieć, że celem zasiedlenia jest przemiana wzorów religijnych i kulturalnych Europy oraz przebudowa etnicznych podstaw, w celu usunięcia państw narodowych, które są ostatnimi barierami internacjonalizmu. Nie wolno powiedzieć, że Bruksela zabiera kawałki naszej narodowej suwerenności, że w Brukseli pracują nad planem Stanów Zjednoczonych Europy – kontynuował Viktor Orban.

– Nie pozwolimy, by inni mówili, kogo mamy wpuścić do naszego domu i do naszej ojczyzny – zaznaczył. Jego zdaniem aby powstrzymać wędrówkę ludów, należy przede wszystkim zastopować Brukselę. – Nadszedł czas, byśmy uderzyli na alarm i zbierali sojuszników – oświadczył. – Apelujemy o jedność do wszystkich obywateli Węgier bez względu na przynależność partyjną oraz do wszystkich narodów europejskich.

– Europa to chrześcijaństwo, wspólne życie wolnych i niezależnych narodów, równouprawnienie kobiet i mężczyzn, uczciwy wyścig, solidarność, honor, pokora, sprawiedliwość i miłosierdzie. Wojownicy praw człowieka czują potrzebę, aby nas pouczać i oskarżać. Ponoć jesteśmy wykluczający i wrodzy. Prawda jest taka, że nasza historia, to historia przyjmowania i łączenia kultur. – zakończył premier Węgier.

To tylko fragmenty przemówienia. Wybraliśmy w naszej ocenie najważniejsze słowa, które oddają przesłanie.

26 komentarz do “Orban: Europa nie jest wolna…

   1. Wiem że trochę za pózno ale masz linka przetłumaczone na polski-http://wpolityce.pl/polityka/284159-tylko-u-nas-orban-wzywa-by-powstrzymac-szalencow-z-brukseli-juz-dawno-zadna-mowa-nie-wywolala-takiej-wscieklosci-na-salonach-ue?strona=1

 1. Orban jak zawsze – 100% prawdy..
  Zazdroszcze Wegrom tak zdecydowanego, okreslonego szefa rządu

  Jak sie przed ta Unia (NWO) bronić?
  moze jedyna SZABSA to wyjscie z Unii …
  Wzajemne wsparcie krajów V4 (coś na kształy Unii, ale bez ingerencji w suwerennosc krajów)
  Unia Europejska z Merkel na czele wykonuje plan 'zniszczenia Europy” przekształcenia ją w Euroarabię , im szybciej zdamy sobie sprawy ze innej drogi unia nie obierze tym lepiej..

  Pozostanie w Unii łączy sie z ingerencją Unii w nasze granice, a te granice według włodarzy Unii mają byc otwarte na nieskonczona liczbę muzułmanów…

  1. Dałem Ci odpowiedź na zacytowane przez Ciebie uwagi co do „zależności istnienia grzechu od położenia geograficznego”, że tak to nazwę pod informacją: „Kontrolowana migracja? Rozdają ulotki w języku arabskim!”

  2. Boję się o bezpieczeństwo tego polityka , najwyraźniej jako jedyny prowadzi walkę z wiatrakami reszta grupy Wyszehradzkiej położyła uszy po sobie i jest przez UE prowadzona jak zwierzęta na rzeź.

 2. zacytuje jeszcze fragment z tego wystapienia, ktory znalazlam w necie:
  Powtórzył, że Węgry odrzucają obowiązkowe kwoty przyjmowania imigrantów i nie poddadzą się ani szantażowi, ani groźbom. – Nie pozwolimy, by inni mówili, kogo mamy wpuścić do naszego domu i do naszej ojczyzny – zaznaczył. Jego zdaniem aby powstrzymać wędrówkę ludów, należy przede wszystkim zastopować Brukselę. – Nadszedł czas, byśmy uderzyli na alarm i zbierali sojuszników – oświadczył. – Apelujemy o jedność do wszystkich obywateli Węgier bez względu na przynależność partyjną oraz do wszystkich narodów europejskich

  Z PODKRESLENIEM TYCH SLOW:
  ” Jego zdaniem aby powstrzymać wędrówkę ludów, należy przede wszystkim ZASTOPOWAĆ BRUKSELĘ.”

  i

  „Premier osobno podziękował przybyłym na uroczystości Polakom, podkreślając: – Tak jak podczas naszej tysiącletniej wspólnej historii również teraz stoimy przy waszym boku w walce, którą toczycie o wolność i niezależność waszej ojczyzny.

  Bo to prawda..
  Unia teraz bardzo o nas walczy (KODami, itp) , aby przejac kontrole i moc nas dowoli zislamizowac..

 3. z forum z W. Brytanii
  „The European patriots :- Victor Orban of Hungary, Milos Zeman of the Czech Republic and Robert Fico of Slovakia.”

  …szkoda, ze w Polsce nie mamy szefa rzadui, ktora potrafilaby tak klarownie prezentowac swój sprzeciw wobec islamizacji Europy jak ci panowie wymienieni powyzej..

  Czytajac komentarze w gazetach z roznych krajów Europy wynika z nich jedna: kazdy Europejczyk chcialby aby Orban stał na czele jego rządu..

  1. Kiedy? Nigdy. Ciepłe kluchy nami „rządzą”. Zajmują się od dobrych 3 miesięcy 15 leśnymi dziadkami z TK i niczym więcej. Kompletnie nie widzi się problemu jaki nadciąga wielkimi krokami.

   1. E tam „nie widzi się”… Widzi się i to bardzo dobrze. Możesz ich nie lubić ale nie rób z nich idiotów… Z całą mocą twierdzę, że są to inteligentni ludzie – no, poza posłem co ma funkcyjnie „zszargane nerwy”. Ale inteligentni nie znaczy mądrzy, w sensie biblijnym.
    Problem w tym czy „widzi się” i chce się to rozwiązać, uprawiając różne ściemy na użytek zewnętrzny, aby inni nie widzieli czy „widzi się” i chce się aby inni zobaczyli to lepiej. Z bliska.

 4. Mieliśmy tego najlepszy przykład nie dalej jak dwa dni temu! W Berlinie samochód prowadzony przez uchodźcę został rozerwany na strzępy w wyniku wybuchu opuchniętych jąder prowadzącego tenże pojazd uchodźcy. Nikt nie przeżył. Winę za całą sytuację ponoszą tylko i wyłącznie sami Niemcy, bo kobiety niemieckie z uporem maniaka odmawiają uchodźcom prawa do gwałtów! To część islamskiej kultury, która jest brutalnie deptana i tłamszona przez politycznie niepoprawnych Niemców. Myślę, że ten skandal zasługuje na zbadanie na forum europejskim i podjęcie odpowiednich kroków w celu zdyscyplinowania niemieckich islamofobicznych i ksenofobicznych kobiet! Tak dalej być nie może!

 5. Jednego tylko nie rozumiem. Unia Europejska to zarząd składający się z ludzi, wybieranych przez jakieś tam wybory? No bo chyba państwa unijne mają wpływ na to, kto zasiada na stołkach w Brukseli. Z księżyca się oni nie biorą przecież. Jeżeli coraz więcej państw jest przeciwko działaniom i panoszeniu się UE, to jakim cudem ci ludzie nadal tam tym całym cyrkiem zarządzają? I według czyjego planu działają, jak szkodzą wyraźnie interesom własnych państw? Bo według mnie, to jest Unia Arabska a nie Europejska. Mi to zaczyna przypominać farsę z serialu Alternatywy 4, gdzie jeden dozorca trząsł całym blokiem i ustawiał ludzi do pionu, gdzie tak naprawdę to powinien być na ich zawołanie. Przecież jak wszystkie lub chociaż większość państw unijnych powiedzą: „NIE”, to jak ono mogą je zmusić, skoro powstały założone przez nich? Komu będą nakazywać, jeżeli wszyscy zaczną występować z Unii? Tylko czekam, aż jakieś państwo wyjdzie z tego burdelu i pokaże, że banda biurokratów i lewaków w Brukseli tak naprawdę gówno może. Liczyłem na Anglię, ale odpuścili. Bo to musi był filarne państwo, a nie jakiś mały kraik.

  1. Drogi Kolego, a ile Ty wiosen liczysz? grin grin razz
   Młodym to się bym nie dziwił jakby takie rzeczy pisały… Ja jak patrzę na PRL-owskie komedie to widzę, że tak jak „Lenin wiecznie żywy” tak i seriale aktualne. Nieśmiertelny Bareja. A co do UE to… PE jest wybierany w powszechnych wyborach i… do gadania nic nie ma. Natomiast KE jest desygnowana przez rządzących z poszczególnych państw i rządzi wszystkim. Jak to w tym tekście: demokracja demokracją ale ktoś to wszystko za mordę trzymać musi. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że rząd odchodzi a komisarz pozostaje. Więc „sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie”. To jest trochę jak z tym TK. PO zaczęło i narozrabiało, wyszło bowiem z słusznego założenia, że mamy mniejszość w parlamencie ale i tak każda PiS-owska ustawa przez TK non passaran. PiS chciał naprostować ale niestety przegiął nieco w drugą stronę i wszyscy z zapartym tchem śledzimy jak umiłowani przywódcy się okładają. Niewykluczone, że w tym układzie umiłowani przywódcy okładają się we wzajemnym porozumieniu a „uchodźcy” u bram… mogą rozwiązać problem polskiego katolstwa i ciemniactwa, w przerabiany już w historii, sposób ostateczny.
   Więc wracając… i tak europosłowie odpowiadają za winy komisarzy, którzy przed nikim nie odpowiadają. To jest wyższa szkoła jazdy. Sam demokratyczny cymes cymesów. I w związku z tym ja demokratą nie jestem tylko chrześcijaninem. Kiedyś w czasie okupacji niemieckiej jednego ojca Dominikanina z Krakowa chyba, wzięli gestapowcy na przesłuchanie. I pytają się go: narodowość? Odpowiedź: dominikańska. „Idiota” – stwierdzili i go puścili. A ja jestem wariat licencjonowany, to mi wolno być ciemniakiem i niedemokratą. Howgh… i niech wszyscy misia pocałują w… czoło.

 6. Nooo smile Nasz jaśnie pan prezydent Duda poleciał na spotkanie z Viktorem Orbanem. Oby go Orban oświecił! Z drugiej strony, to tylko kurtuazyjna wizyta, bo cóż może bojaźliwy prezydent państwa, jeżeli bez aprobaty prezesa Jarosława niczego sam nie uczyni. Na pewno Kaczor już udzielił mu wskazówek i porad co i jak ma załatwić. Ha ha (na smutno) sad to taka nasza polityczna tragifarsa.

 7. Naszemu rządowi należałoby powtórzyć słowa Maxa Kolonko – „wygraliście już te wybory, to, do cholery, rządźcie!” Polska była silna nie kłócącymi się wiecznie sejmikami, a władzą silnej ręki! Kto prowadził nasz naród do zwycięstwa? Monarchowie! Silni przywódcy! A nie kupa polityków, kłócących się o to, jakich użyć perfum, żeby nikt nie poczuł smrodu kolejnych afer!

 8. Przyznaj Panie Orbanie, że w ramach UE polityki imigracyjnej nie omawiano, bo wszyscy chcieli skazać na imigrację tylko Włochów i Grecję. Dobrze wiecie, że w interesie Niemców było ratowanie gospodarki Grecji i dlatego przyjęto tylu imigrantów. Sami zaś Niemcy nie mogli zaprosić imigrantów, bo nie mają granicy, która łączy imigrantów z Europą. Więc przestań Pan gadać, że to Niemcy są źli, bo to min. Wy Węgrzy skazaliście Europę na brak polityki imigracyjnej.

Dodaj komentarz