Liczba muzułmanów w Szkocji podwoiła się w ciągu ostatnich 10 lat

Według rezultatów spisu ludności, opublikowanego pod koniec września, w Szkocji w ciągu ostatnich 10 lat liczba muzułmanów wzrosła prawie dwukrotnie – z 40 000 do 77 000 – podaje Scotsman.

Według opinii analityków znaczący przypływ imigrantów z krajów muzułmańskich w ciągu ostatnich 10 lat może być spowodowany m.in. nastrojami separatystycznymi, które zwyciężają w ostatnich latach w parlamencie Szkocji.

Szkocka Partia Narodowa ( SNP ), która prowadzi kampanie propagandowe w związku ze zbliżającym się w przyszłym roku referendum ws. niepodległości Szkocji, aktywnie angażuje do współpracy społeczności muzułmańskie. Partie centrolewicowe i liberalno-demokratyczne także prowadzą tradycyjnie pro-imigracyjną politykę.

Jednak nawet jeśli wszyscy muzułmanie, mający prawo do głosowania w Szkocji, zagłosują jednomyślnie, ich głosy stanowić będą nie więcej niż 1,4%. Jest mało prawdopodobne by stały się czynnikiem decydującym. Tym nie mniej walka o muzułmański elektorat przybiera coraz większe znaczenie w życiu politycznym współczesnej Europy.

W 2011 Szkocka Partia Narodowa uzyskała większość w parlamencie i ogłosiła przeprowadzenie referendum ws. oddzielenia się Szkocji od Wielkiej Brytanii.

W październiku 2012 premier Wielkiej Brytanii David Cameron i pierwszy minister rządu Szkocji Alex Salmond podpisali umowę określającą procedury przeprowadzenia referendum ws. niepodległości Szkocji jesienią 2014.

opracowanie: Cristero
źródło: sedmitza.ru/scotsman.com

2 komentarz do “Liczba muzułmanów w Szkocji podwoiła się w ciągu ostatnich 10 lat

  1. Oni powoli zmierzają do swojego celu czyli zniszczyć chrześcijaństwo w Europie,jestem z Wrocławia i widze jak z roku na rok co raz więcej arabskich studentów niby to przyjeżdza do nas i zaczeli sprowadzać swoje baby w tych szmatach na głowie,mieszkałem 10 lat w londynie i wiem co to za gówno jest islamskie.Trzeba się za nich wziąć a szczególnie Plac Grunwaldzki we Wrocławiu,agresja i jeszcze raz agresja do nich tak żeby wiedzieli i przekazali swoim w ich krajach że Polski nie przejmą i nie ma tutaj miejsca dla nich.Ludzie mówie obudzcie się w Polsce bo wielokulturowość nie działa i żeby nasze dzieci nie musiały płacić za błędy popełnione teraz.

Dodaj komentarz