foro: Flickr.com CC

Według premiera Węgier napływ tzw. uchodźców odbywa się w ramach inspirowanego przez ideologiczną lewicę planu politycznej degradacji europejskich państw narodowych. W opinii premiera największą odpowiedzialność ponoszą za ten kryzys wielcy finansiści pokroju Georga Sorosa.

Podczas wczorajszej konferencji we włoskim instytucie kultury w Budapeszcie Victor Orban podkreślił, że to nie przypadek, że codziennie dostarcza się do Europy tysiące migrantów. Zgodnie ze słowami premiera Orbana, państwa narodowe chce się pozbawić jakiegokolwiek znaczenia.

– Jeśli nie zaangażujemy się na rzecz Europy, kontynent nie będzie już więcej Europą żyjących tutaj obywateli, lecz urzeczywistnią się mętne marzenia kilku wielkich finansistów, transnarodowych aktywistów i nie wybieranych przez nikogo funkcjonariuszy – mówił węgierski premier.

– Ta inwazja kierowana jest z jednej strony przez biznes przemytniczy, z drugiej zaś przez aktywistów (na rzecz praw człowieka), którzy wspierają wszystko, co osłabia państwa narodowe – powiedział Orban atakując przy tym amerykańskiego filantropa i miliardera Georga Sorosa, który finansuje ludzi i organizacje pomagające w sprowadzaniu tzw. uchodźców.

Według miliardera Sorosa – UE powinna przyjmować w najbliższej przyszłości przynajmniej milion uchodźców rocznie, a ich rozmieszczenie powinno być zgodne z warunkami wynegocjowanymi na ostatnim szczycie. Dodatkowo mówi, że – UE powinna zapewnić 15 000 euro na każdego uchodźcę przez dwa lata, aby opłacić koszty mieszkania, opieki medycznej i edukacji.

Zdaniem Victora Orbana, takie działanie jest łamaniem demokracji, zagraża europejskiej kulturze i wartościom chrześcijańskim. W jego opinii, „system kwotowy” podziału uchodźców jest nierozsądny, bezprawny i niesprawiedliwy. Deklaruje, że Węgrzy nigdy go nie zaakceptują.

Coraz częściej pojawiają się opinie, że celem tzw. kryzysu uchodźców jest wprowadzenie w państwach europejskich szeroko pojętego chaosu opartego na poczuciu zagrożenia. Następnym krokiem wprowadzenie rządowych rozwiązań zaostrzających środki bezpieczeństwa, kontrolę i monitoring. Ważnym następstwem praktyki migracyjnej jest pozbawienie ludności europejskiej „spójności narodowej i kulturowej” poprzez wykształcenie podatnego na manipulację i kontrolę społeczeństwa multikulturowego egzystującego bez poczucia jedności i woli walki.

23
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
14 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
JO77optymalnyHarryKarbulotbk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
prawyobywatel
Użytkownik

Orban to prawdziwy mąż stanu i mądry człowiek. Przywódcy państw europejskich niech go sobie wstawiają za wzór.

Mirek
Gość
Mirek

Mam nadzieje ze Mekrela jutro wyleci.

Lilith
Użytkownik

Czy doczekamy się w naszym kraju polityka pokroju Orbana? Człowieka, który nie będzie bał się wyrażać publicznie podobnego stanowiska, bez strachu na reakcje UE, na potencjalne szantaże. Duży wstyd, że siedzimy cicho. Nie mam tyle zaufania do nowego rządu, obawiam się, że staną w rozkroku, balansując między Brukselą a Europą… Czytaj więcej »

R456
Gość
R456

Allah żadą danin z krwi: ofiara z barana to jest co najbardziej lubi – w zasadzie on akcetpuje tylko taką ofiarę. Co lepsze to nawet po śmiercie będzie sądził „grzeszne” zwierzęta: „każdą mrówkę przepyta, czy nie zabiła drugiej mrówki …, i do piekiełka kolumną mrówki marsz ! – hehe Czas… Czytaj więcej »

Asgard
Gość
Asgard

Balansować to trzeba umieć. Niestety idą ciężkie czasy. Albo ulegniemy, albo postaramy się obronić przed faszyzmem multi-kulti. Ktoś rozbija kraje narodowe by zrobić z ludzi potulne baranki. Tak zniszczono choćby część zachodnich Słowian – rozbicie silnych władz, skłócenie plemion wreszcie osłabienie i zniewolenie. Na koniec likwidacja. Metody inne tylko. Stare… Czytaj więcej »

Asgard
Gość
Asgard

Stanowisko PIS przypominam

https://www.youtube.com/watch?v=fYcVL_CLxRU

…i w to wierzę.

optymalny
Gość
optymalny

Jest taki człowiek od lat. Niestety zawsze mu brakuje jakiś setnych % do wejścia do sejmu. JKM

Może za 4 lata ?

polak
Gość
polak

Brawo Orban Brawo

Nemo
Gość
Nemo

Pan Orban to pierwszy polityk, ktory nazywa rzecz po imieniu. Cui bono? Tego najwazniejszego stwierdzenia brakowalo mi w dyskusjach od poczatku. Kto i po co zorganizowal ten afrkanski exodus! Islamizacja jest przedstawiana w mediach jako sprawa dziejaca sie „tak przy okazji” spontanicznej wedrowki ludow spowodowanej wojnami. Natomiat wojny i cala… Czytaj więcej »

Lilith
Użytkownik

Niemcy: Żądania osób ubiegających się o azyl http://pl.gatestoneinstitute.org/6766/niemcy-imigrantow-zadania „W Hamburgu, ponad 70 osób ubiegających się o azyl ogłosiło strajk głodowy, aby zmusić lokalne władze do przydzielenia im lepszych kwater. „Jesteśmy na głodówce” oznajmił syryjski uchodźca, Awad Arbaakeat. „Miasto nas okłamało. Byliśmy zaszokowani, gdy tutaj dotarliśmy.” Migranci powiedzieli, że byli oburzeni… Czytaj więcej »

Lilith
Użytkownik

Orban walczy żeby UE otwarła wreszcie oczy, a ci durni Grecy w wysp domagają się stałego połączenia (prom) z wybrzeżem tureckim, aby imigranci nie tonęli. Po prostu brak słów, sami sobie już nie radzą z napływem imigrantów, to jeszcze wyskakują z tak szalonym pomysłem. No ale poziom największego kretynizmu osiągnęli… Czytaj więcej »

Asgard
Gość
Asgard

UE sama narusza własne wartości. Przecież to miała być unie krajów europejskich, a nie afrykańskich i azjatyckich.

bk
Gość
bk

No właśnie. Twórcy tych różnych polityk i analiz piszący je bez kontaktu z uchodźcami, bez dłuższej wizyty w ośrodku są równie wiarygodni, co Szpicbródka sprzedający sejfy, czy cuś;).

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Wielcy tego swiata, za pomoca stonki lewackiej, probuja stworzyc bezwolne, pozbawione zasad, tradycji i religii, a nawet plci, spoleczenstwo mieszancow, ktorzy wypelnia kazde polecenie i kupia wszystko.

SławQ
Gość
SławQ

Brawo Panie Premierze V. Orban.
Zalatuje mi tu częścią planu NWO.

hp
Gość
hp

Pan Premier Viktor Orban ma w „głębokim poważaniu” polityczną poprawność i mówi głośno o tym, co jest oczywiste dla każdego węgierskiego i polskiego obywatela

Sheploo
Użytkownik

Nawroz, won trolu jaskiniowy, nikt cię tu nie chce