Viktor Orban foto: European People's Party wikimedia.commonsr.org (CC 2.0)

„Uważamy, że migrantom nie powinno się dawać ani centa, niech każdy załatwi to ze swojego budżetu. Nie popieram budżetu unijnego, w którym pieniądze są zabierane rolnikom, badaniom, innowacjom i inwestycjom regionalnym, i przekazywane krajom, które wpuściły migrantów” – powiedział Viktor Orban w wywiadzie dla radia Kossuth.

Viktor Orban w wywiadzie dla Radia Kossuth podkreślił, że wspólny budżet UE na kolejnych siedem lat nie zostanie przyjęty bez poparcia Węgier. Powiedział, że nie popiera budżetu unijnego przesuwającego fundusze na rzecz krajów przyjmujących imigrantów oraz propozycji zmniejszenia funduszy dla państw, które unijnym zdaniem nie przestrzegają zasad praworządności.

„Uważamy, że migrantom nie powinno się dawać ani centa, niech każdy załatwi to ze swojego budżetu. Nie popieram budżetu unijnego, w którym pieniądze są zabierane rolnikom, badaniom, innowacjom i inwestycjom regionalnym, i przekazywane krajom, które wpuściły migrantów” – powiedział Orban.

„Budżet powinien być przyjęty wspólnie, więc Węgrzy nie powinni się martwić. Nie będzie budżetu, dopóki Węgrzy nie zatwierdzą go” – dodał premier Węgier.

Źródło: rmf24.pl / Telewizja Republika

37
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
19 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
25 Comment authors
Zemsta EuropyvegaEuropean Citizenkoń który mówibibu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o