foto: wikimedia.commons.org

Wczoraj pojawiła się informacja o możliwości budowy kościołów w Arabii Saudyjskiej za sprawą rzekomego  porozumienia podpisanym z Watykanem. Informacja okazała się wymyślona przez arabskie media. Watykan dementuje fake newsa.

Kardynał Jean-Louis Tauran odwiedził Arabię ​​Saudyjską i spotkał się w tym roku z przedstawicielami rodziny królewskiej, ale podczas spotkania nie podpisano żadnego porozumienia z Watykanem o budowie kościołów w Arabii Saudyjskiej.

– Informacje zezwalające na budowę kościołów w Arabii Saudyjskiej są fałszywe – powiedział rzecznik Watykanu. Gazeta „Egipt Independent”, która jako pierwsza taką wiadomość podała, usunęła ją ze swojej strony.

Arabii Saudyjskiej zezwala chrześcijanom na przyjazd do kraju, ale prawo uniemożliwia im praktykowanie swojej religii oraz jej wyrażanie. Uroczystości religijne, jeśli już się odbywają, to tylko w prywatnych domach, w ukryciu przed władzą.

Wszelkie symbole i przedmioty kultu innych religii niż islamska (krzyże, Biblie, obrazy itd.) są na terenie Arabii zakazane, a ich posiadanie podlega karze. Na terenie kraju nie funkcjonują żadne oficjalne miejsca kultu chrześcijańskiego.

31
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
13 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
koń który mówiBOILogicbibuAqqPanieKruq Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o