Strzaż GranicznaFunkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku 28 lipca uniemożliwili nielegalne przekroczenie polsko-niemieckiej granicy 5 obywatelom Rosji narodowości czeczeńskiej. Polak, który przewoził cudzoziemców swoim samochodem, został ukarany mandatem.


Funkcjonariusze Straży Granicznej, pełniący nocny patrol, zatrzymali do kontroli tuż przed polsko-niemiecką granicą samochód marki Opel Vectra. Oprócz kierowcy – obywatela RP – podróżowała nim 5-osobowa rodzina czeczeńska. Okazało się, że cudzoziemcy dzień wcześniej przekroczyli wschodnią granicę Polski i złożyli wniosek o nadanie im statusu uchodźcy. Nie czekając na decyzję w tej sprawie, postanowili od razu udać się do Niemiec. W podróży miał im pomóc obywatel Polski, który swoim samochodem przewoził cudzoziemców z podwarszawskiej miejscowości do Niemiec.


Kierowca opla, 40-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, który swoim samochodem przewoził cudzoziemców z podwarszawskiej miejscowości do Niemiec, został ukarany mandatem na łączną kwotę 950 zł. Po złożeniu wyjaśnień mógł kontynuować podróż.


Obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej zostali zatrzymani. Na decyzję o nadanie statusu uchodźcy będą musieli poczekać – zgodnie z postanowieniem o zamieszkiwaniu w miejscu wyznaczonym –w ośrodku dla cudzoziemców w Podkowie Leśnej – Dębaku.

strazgraniczna.pl

6
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
oliLeeonPaoloPeteraaa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
aaa
Gość
aaa

W nagrodę za próbę ucieczki bez prawa do pobytu powinni utracić całkowicie możliwość uzyskania takowego i zostać bezpośrednio oraz niezwłocznie deportowani do miejsca, gdzie posiadają obywatelstwo. Należałoby również zakazać takim osobom wejścia na teren kraju.

Paolo
Gość
Paolo

Nie pozwólmy na zaludnianie Polski „niebiałymi”.

Leeon
Gość
Leeon

Gdzie problem? Kacapy twierdzą że Rosja to demokratyczny kraj wolnych ludzi. Jeśli więc ci złapani mają rosyjskie paszporty, odstawić ich na granicę z Obwodem Kaliningradzkim. Oczywiście dać zakaz wjazdu do Polski i obciążyć kosztami transportu i utrzymania. Sprawę nagłośnić, może następny pomyśli nim się wybierze na podobną eskapadę. A gościa… Czytaj więcej »

oli
Gość
oli

Kierowca chciał wywieźć bydło z Polski, w czym problem ?

lkwlkw
Gość
lkwlkw

Zamiast puścić gości do niemca,zatrzymali ich u nas.
Mielibyśmy problem z głowy.

Peter
Gość
Peter

To akurat dość częste zjawisko. Straż Graniczna na bieżąco publikuje dane. Co ciekawe nie tylko Czeczeńcy. Wcześniej często pojawiali się np. Pakistańczycy, ostatnio Afgańczycy czy obywatele Syrii.

http://www.strazgraniczna.pl/wps/portal/tresc?WCM_GLOBAL_CONTEXT=/pl/serwis-sg/wydarzenia/na_granicy&WCM_Page.ResetAll=TRUE