Poseł Robert Winnicki fot. Ruch Narodowy

W polskim parlamencie powstał zespół ds. imigracji. Jego przewodniczącym jest poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego.

Poseł Robert Winnicki uważa, że obecny rząd nie panuje w ogóle nad kwestią migracji do Polski.

„Do tej pory głównym kierunkiem migracyjnym do Polski była Ukraina, Białoruś, natomiast w ostatnich latach do Polski przyjechało też kilkadziesiąt tysięcy Hindusów, (…) kilkadziesiąt tysięcy imigrantów ekonomicznych z państw azjatyckich – muzułmańskich. I proces ten ma być pogłębiany, według deklaracji rządu” – mówił szef nowo powołanego zespołu w rozmowie z Radiem Maryja.

Winnicki podkreślił, że należy przyjrzeć się, „jak to wyglądało na Zachodzie”. Dodał, że sprawa imigracji jest pilna, bo „dzieje się to teraz i bez żadnej debaty”.

„Nikt nie zapytał Polaków o to, czy chcą, żeby taki model funkcjonowania społeczeństwa, jaki powstał na Zachodzie, był implementowany w Polsce. Co więcej, z deklaracji, jakie rząd PiS-u w tej sprawie czynił przed wyborami i już po wyborach, wynikało jednoznacznie, że odrzuca tę multikulturalną politykę Zachodu. Tymczasem przez ostatnie trzy lata wprawdzie nie wpuszczono 6 tys. imigrantów z relokacji, którą nakazywała Unia Europejska, (…) ale w tym samym czasie (…) decyzjami wojewodów mianowanych przez ten rząd wpuszczono setki tysięcy nowych przybyszów. Jeśli chodzi o Ukraińców to wręcz miliony, jak się liczy” – powiedział poseł Winnicki.

źródło: radiomaryja.pl

69
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
32 Comment threads
37 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
51 Comment authors
i co?maxBenekzderasia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o