Turcja / NiemcyCzerwono-zielony rząd Dolnej Saksonii w Niemczech chce rozszerzyć prawo głosu i startowania w wyborach lokalnych na wszystkich cudzoziemców mieszkających w tym kraju związkowym. Gabinet zadecydował się poprzeć inicjatywę o wniesienie stosownej poprawki do niemieckiej konstytucji.

Taki wniosek został przygotowany wcześniej przez rząd Nadrenii-Palatynatu i poparty już przez władze regionalne Brandenburgii, Berlina, Badenii-Wirtembergii i Szlezwiku-Holsztyna.

Jak dotychczas w Niemczech według obowiązującego prawa, w wyborach lokalnych brać udział mogą tylko obywatele Niemiec oraz (zgodnie z przepisami UE) obywatele UE mieszkający w Niemczech dłużej niż 3 miesiące.

W samej Dolnej Saksonii jest około 175 000 mieszkańców którzy po takich zmianach uzyskaliby prawa wyborcze. Minister spraw wewnętrznych landu Boris Pistorius stwierdził, że to niezrozumiałe, żeby mieszkańcy nie będący obywatelami UE nie mieli praw wyborczych w wyborach lokalnych.

Dodajmy, że największą grupą mieszkańców Niemiec bez obywatelstwa i praw wyborczych są Turcy – jest ich ponad półtora miliona!

Komentarz redaktora: Nie da się ukryć, że wygląda to na celową zagrywkę aby napompować elektorat socjaldemokratów i zielonych kosztem CDU, gdyż nie jest odkrywczym stwierdzenie, że imigranci raczej na konserwatywną chrześcijańską prawicę nie głosują. Stawia to w innym świetle również „dobroczynne” przyjmowanie uchodźców – czyżby była w tym też zimna polityczna kalkulacja lewicy, liczenie na to że nowi mieszkańcy odwdzięczą się oddaniem głosu na swoich dobroczyńców?

focus.de/ ndie.pl

6
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Harrypiotr444NemoHubert KamińskiMariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
miki
Gość
miki

Niech władze nie będą takie cwane, bo może się okazać, że muzułmanie wybiorą własnych – muzułmańskich przedstawicieli.

Mariusz
Gość

Durne lewactwo wierzy, że ilsamiści oddadzą na nich głos. Tymczasem w Belgii… Muzułmańska organizacja Sharia4Belgium zapowiada, że chce ustanowić w Belgii prawo szariatu, a ich przeciwników wyrzucić z kraju. „My tu przybyliśmy i tu zostaniemy. Jeżeli to się komuś nie podoba – niech znajdzie inne państwo!” Jednocześnie sprzeciwiają się demokracji,… Czytaj więcej »

Hubert Kamiński
Gość
Hubert Kamiński

Jeśli takie prawo u nich przejdzie to powinniśmy zrobić to co oni w latach 20-stych w czasie plebiscytów na śląsku. Zmobilizować dużą liczbę „imigrantów” u nas, przewieźć tam, wymusić referendum i odłączyć Dolną Saksonię od Niemiec.

Nemo
Gość
Nemo

Dla wyjasnienia: Czerwoni w Niemczech (SPD)to byla partia socjaldemokratyczna o b. wartosciowych tradycjach. Obecnie neoliberalna ,antyrobotnicza ,kosmopolityczna, zdominowana przez Turkow (60% czlonkow)i garstki imbecylnych badz oportunistycznych renegatow narodu niemieckiego. Partia opowiada sie za demontazem narodowego panstwa. Czesc spoleczenstwa nie zna tej prawdy (propaganda prorzadowa dziala w Niemczech nie zgorzej niz… Czytaj więcej »

Harry
Gość
Harry

Co do CDU też bym nie powiedział że jest to partia konserwatywno-chrześcijańska. Z konserwatyzmem i chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego. Prędzej już bawarski sojusznik CSU.

piotr.k444
Gość

Małe pytanka do PO!!! Co najpierw planujecie!!! Chyba was dziady rozszyfrowałem!!! Najpierw 2000 uchodźców,potem w ramach”akcji łączenia rodzin” następne 100 tysięcy,a na koniec nasze obywatelstwo dla nich i ich bachorów!!! Bo Unia tak każe!!! Prędzej się dwie niedziele do kupy zejdą,a w środku będzie trzeci maja,jak my Wam pedały na… Czytaj więcej »