W kilku rządowych budynkach Wielkiej Brytanii zaczęło obowiązywać prawo szariatu. W tych budynkach obowiązuje np. zakaz spożywania alkoholu. Regulacja ta pojawiła się w umowach najmu. W praktyce uniemożliwia otworzenie np. baru.

Wszystko za sprawą kanclerz skarbu George Osborne, który zapowiedział w 2014 roku, że utworzy w Wielkiej Brytanii globalny islamski hub finansowy i przystąpienie do 200 milionowego projektu było jego częścią. – donoszą największe brytyjskie media m.in thetimes.co.uk.

Aby projekt zainwestowania 200 milionów funtów został zrealizowany, islamscy inwestorzy postawili jeden istotny warunek – w budynkach musi obowiązywać prawo szariatu. Teraz gdy już jest wszystko zakończone – poinformowano opinię publiczną.

Ponadto należy zaznaczyć, że w Anglii respektuje się obligacje sukuk. W islamie sukuk są substytutem papierów wartościowych i obligacji. Funkcjonują na ściśle określonych zasadach, a one są zgodne z prawem szariatu. Powoduje to, że Anglia stała się pierwszym niemuzułmańskim krajem uznającym także ekonomie według islamu.

Andrew Bridgen z Partii Konserwatywnej skomentował w Daily Mail: „to niemożliwe, że rządowe budynki są zarządzane przez prawo islamskie. Nie widziałem, aby bary stanowiły istotną część parlamentu, lecz tu liczy się zasada. Większość naszych wyborców będzie całkowicie zdumiona, że te reguły mogły być autoryzowane”.

Budynki brytyjskiego rządu, w którym obowiązują islamskie zasady zawarte w umowie najmu to:

mapa
– 2 budynki ministerstwa zdrowia (Department of Health) – Whitehall
– 1 budynek Departamentu Rozwoju Zagranicznego (Department of International Development )
– 1 Budynek Admiralicji: Admiralty House
– 1 budynek na 4-26 Webber Street w Southwark (Londyn Południowy)

Z uwagi na obowiązujące w budynkach prawo szariatu zabroniona jest tam spożywanie alkoholu. Krytycy twierdzą, że wprowadzenie szariatu może  rzucić cień na finansowy i prawny system Wielkiej Brytanii.

Źródła: thetimes.co.uk / breitbart.com / dailymail.co.uk / brytol.com / independent.co.uk

46
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
24 Comment threads
22 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
27 Comment authors
kaassilolo (który nie pisze)yamatoRedakcjamega Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kaassi
Gość
kaassi

Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości o co tu chodzi? …. chyba już nie. To nie głupota lewicowych polityków, ani działanie ‚dobrych nieświadomych serduszek’, to z premedytacją i konsekwencją planowana islamizacja naszego kontynentu.. Zniszczenia ostatek suwerennosci, naszej tożsamości, i demokracji.. Najpierw media zostały’ubezwłasnowolnione’ bo bez tego nie udało by się… Czytaj więcej »

azotox
Użytkownik

Nie, wątpliwości nie ma najmniejszych. Szczególnie że Niemcy już postulują likwidację gotówki, co jest kolejnym pomysłem mającym zbliżyć nas do totalitaryzmu absolutnego.

Jeżeli chcemy w ogóle myśleć o utrzymaniu tożsamości narodowej, o ocaleniu własnej ojczyzny, to przede wszystkim musimy wydostać się z tego faszystowskiego kalifatu UE.

Leszy
Gość
Leszy

A najgorsze jest, że to wszystko przez pieniądze, garstka ludzi dosłownie sprzedają Europę, by zapewnić sobie „lepszą” przyszłość… To już panny lekkich obyczajów przy trasach szybkiego ruchu mają więcej godności…

Asia
Gość
Asia

Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy (…)

yamato
Gość

I do tego jeszcze specjalne zafałszowanie pojęć. „Multi Kulti” ??? Przecież muzułmanie nie uznają żadnego „multi” – należało by prawidłowo nazwać to „Islam Kulti”

Svarog
Gość
Svarog

Francja wylewa beton na zamkniętą dla ludu plażę by szejk mógł sobie spokojnie windą tam zjechać ze swojej willi. Brytania sprzedaje swoje budynki rządowe arabom którzy tam wprowadzają szariat. (O dekadach ukrywania tego co było w Rotherham nie wspomnę) Szwecja nie istnieje. Merkelland (Tak od jakiegoś czasu nazywam niemcy) nie… Czytaj więcej »

Jankot
Użytkownik

Jak się czyta coś takiego, to można oczy przedzierać ze zdumienia. Jakby człowiek jakąś powieść czytał. A to tylko dlatego, że wszystko to ukrywano i teraz wylazło wszystko naraz. W zasadzie niedługo Londyn może stać się stolicą kalifatu eurabskiego.

kaassi
Gość
kaassi

Nigdy nie było żadnego plany B czy C, Komisja Europejska, (cała Unia) powstała po to by mogło się wydarzyć to co teraz się dzieje. W 2000 roku ONZ ogłosiło, że Europejczyków należy zastąpic ludzmi z B. Wschodu i Afrykanczykami. Należy zniszczyć narody, dlatego Merkelowej , któa jest tyko pionkiem nawet… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

głupota pomieszana z szaleństwem….

kaassi
Gość
kaassi

na początku wielu z nas myślało, ze to Merkelowej odbiło, i w koncu pojawi się jakiś mądry, i zamkną granicę, skoro już wiemy ‚dlaczego tak się dzieje” i wiemy ze nikt nie zamknie granic…musimy się tylko zastanowić jak wyjsc z tego obronną reką, – na razie nie widze innego sposobu… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

Fragment wywiadu z Bartoszem Rutkowskim, który wyjechał z Polski by pomagać PRAWDZIWYM uchodźcom w Iraku i Syrii. cytat odnoszacy sie do glupoty Europy, która przyjmuje muzulmanów..: „Na pańskim profilu na Facebooku widziałem wpis, w którym użył Pan określenia „prawdziwy” uchodźca? Na czym polega różnica w porównaniu z tymi „nieprawdziwymi”? –… Czytaj więcej »

Work Buy Consume Die
Gość
Work Buy Consume Die

Nie znał odpowiedzi, bo nie akceptuje prawdy o nwo…..

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Może nie tyle „nie akceptuje” a raczej „nie zna”. W tym przypadku jest to możliwe. Choć nie wiem czy na pewno.

Ink
Użytkownik

Widać dokładnie co się dzieje w Londynie ,stolicą najeźdźców opanowała miasto,które jest uważane za najniebespiczniejsze miasto w Europie.60% to czarną populacja Londynu

Arar
Użytkownik

Na co Anglicy czekają? Adres mają podany. Niech puszczą z dymem poszczególne budynki i pokażą, że chciwość i zwykłe kurwienie się władz, nie popłaca.

prawyobywatel
Użytkownik

Svarog – masz=rację w 100%

Kamil
Gość
Kamil

Brak składni w wielu miejscach wraz ze sposobem zredagowania owocuję w tym, iż wniosek jaki uważam śmiało wyciągnąć z tego wpisu (bo raczej nie artykułu) jest faktycznie przerażający. W związku z wprowadzeniem prawa szariatu w kilku angielskich budynkach rządowych , nie będzie można spożywać tam alkoholu. Krytycy uważają, iż może… Czytaj więcej »

Asia
Gość
Asia

Wybacz, ale ja też miejscami nie rozumiem składni, którą stosujesz……

Wiarus55
Użytkownik

Mnie taki sposób podawania informacji odpowiada jak najbardziej. Krótko zwięźle i na temat. Właśnie to ma być temat do wymiany opinii, zdań, naszych przemyśleń. Zauważ jak długie są komentarze do tych wiadomości. Niech tak zostanie, bo to ma swoje zalety. Jak lubisz dużo czytać to książka będzie najlepszą.

Work Buy Consume Die
Gość
Work Buy Consume Die

Jemu nie chodzi o sposób pisania tylko o absurd przekazanej informacji… Bo wg autora największym nieszczęściem jest zakaz sprzedaży alkoholu w tych budynkach…. A to akurat jest najmniej istotny skutek wprowadzenia szariatu; najważniejsza jest informacja, która jest niejako jako dodatek do całosci napisana, że budynki te nie podlegają prawu podatkowemu… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

„Orban: Ich będą miliony. Ratujcie wreszcie chrześcijańską Europę! Postawił sprawę jasno: by uratować Europę, Niemcy i Austria muszą zamknąć swoje granice dla tysięcy nielegalnych imigrantów! W przeciwnym razie skutki, jakie z tego wynikną, będą katastrofalne. Według Orbana oba wspomniane państwa powinny wyraźnie powiedzieć, że nie przyjmą już ani jednego uchodźcy.… Czytaj więcej »

Asgard
Gość
Asgard

Mocni są, podejrzewam, ze tylko nie chcą jeszcze konfliktu z Niemcami wywołać i ich ekonomią. Faktem, jest że brnięcie dalej powoduje, że w późniejszym czasie sytuacja będzie nieodwracalna. To tylko świadczy jak poważna jest sytuacja, a ludzie dalej żyją KOD-ami, Wałęsą i innymi nieistotnymi w tym momencie problemami. Tymczasem EI… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

to moze niech Niemcy oddadza od razu im caly swoj kraj (chociaz nie pasuje mi dzielenie granicy z krajem muzulmanskim) i po problemie wink

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Nie wiem czy słowo „debile” jest w stanie oddać w pełni poziom umysłowy owych piewców „postępu”… Nijak nie mogę zrozumieć na czym wg. nich ma polegać ta nowoczesność (think tank) po wprowadzeniu zasad życia rodem z wczesnego średniowiecza z okresu powstawania Islamu? No bo przecież chyba oni nie przypuszczają, że… Czytaj więcej »

nnn
Gość
nnn

Legalne kamienowanie kobiet, oblewanie kwasem i ścinanie głów niewiernym a to wszystko w majestacie brytyjskiego prawa . Te budynki to centra dowodzenia isis

Andrzej
Gość
Andrzej

OK, super krzykliwy nagłówek, ale mozecie wyjasnic szczegolowo? Mieszkam w Londku i powiedzmy ze „zaciekawilo mnie to”. Jezeli obowiazuje tam szariat tak jak piszecie, to czy jak pojde tam z dziewczyna , nie zona to mnie lub ja ukamieniuja? Czy jak ukradne batonika w sklepie, to obetna mi reke? Czy… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

a nie martwi Cię, ze w ogóle w Europie (i to do tego urzedowe budynki) respektują chociażby w kilku procentach prawo szariatu?? To jest jak włożenie stopy w drzwi, pomału , pomału..krok po kroczku…. zaakceptujemy coraz wiecej…az ..któregoś razu obudzisz się w” europejskim kalifacie” Bagatelizowanie sprawy jest strasznie głupie. (np… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

podam przykład wkraczania prawa szariatu ‚tylnymi drzwiami”. Niedawno czytałam artykuł na daily mail ze niemiecki basen (właściwie water park) ze względu na ataki na kobiety przeprowadane przez emigrantów ze B. wschodu został zmuszony do wprwoadzenia segregacji płci (wyznaczenie godzin w ktorych mezczzyni moga korzystac ze zjezdzalni, i inych godzin kiedy… Czytaj więcej »

Arar
Użytkownik

Prawo szariatu=prawo obcego państwa. Czy nadal byś nie widział problemu jak by np Rosjanie rzucili złotem na jakieś instytucje,ale tylko pod warunkiem, że w ich obrębie będzie się przestrzegało Rosyjskiego prawa? Taka sama sytuacja tutaj ma miejsce. To nie jest normalne, politycznie na to spoglądając chociażby. Łamane są wszelkie normy… Czytaj więcej »

Scarface
Gość
Scarface

Ale to Polacy to są ci najgorsi.

Waldek
Użytkownik

Mnie to nie dziwi, już ś.p. księżna Diana miała kochanka araba. Pięć lat temu premier Hiszpanii, Rajoy w pierwszą oficjalną wizyte pojechał do Maroka. A to taki strategiczny partner gospodarczy, jak Burkina Faso dla Polski. Spektakl się powtarza, wszyscy, lub prawie wszyscy na siłę muzułmanom włażą w cztery litery bez… Czytaj więcej »

Damian Elbląg
Gość
Damian Elbląg

Nie chcę być wulgarny, ale ku**a FORSAAAAAA !!!! Money, mony, moni!!!
Milion w łapę mało? No to milion funtów? Starczy na pięciu. Nie ma głupich.
Sprzedajne sku*****ny…