Premier Czech: Musimy powstrzymać falę uchodźców poza Europą!

Premier Czech Andrej Babisz powiedział, że Unia Europejska musi powstrzymać falę uchodźców poza Europą. Według polityka, statki zwożące przybyszów nie powinny mieć możliwości przybijania do europejskich portów.

„Musimy powstrzymać falę uchodźców poza Europą, tak aby już nie wypływały statki z migrantami. Jednocześnie musimy odsyłać z powrotem do domu tych, którzy nie dostali azylu, ale będziemy im pomagać w miejscach, gdzie się urodzili i gdzie żyli” – powiedział premier Czech Andrej Babisz w rozmowie z agencją CTK.

Andrej Babisz stwierdził, że „kwoty imigracyjne są passe” podając przykłady Austrii, Włoch i Słowenii, gdzie w wyborach zwyciężyły ugrupowania, które mają poglądy przeciwne masowej imigracji.

Premier Czech odniósł się do wypowiedzi Angeli Merkel, która stwierdziła, że kwotowe rozwiązanie okazało się niepowodzeniem.

„Tutaj musi obowiązywać suwerenność podejmowanych przez państwa narodowe decyzji. Już dzisiaj mamy udział w rozwiązywaniu kryzysu migracyjnego, działając w miejscach, z których uchodźcy pochodzą, a jest to najważniejsze zadanie dla Europy” – stwierdził Andrej Babisz.

źródło: niezalezna.pl

Dodaj komentarz