Premier Czech: Nie chcemy żyć jak w Afryce

W najnowszym wywiadzie szef czeskiego rządu Andrej Babisz w ostrych słowach skrytykował politykę imigracyjną Angeli Merkel.

W wywiadzie dla czeskiego kanału telewizyjnego Prima Babisz odniósł się do manifestacji przeciwników imigracji w niemieckim Chemnitz, którzy wyszli na ulice po zabójstwie obywatela Niemiec, którego dokonali prawdopodobnie tzw. uchodźcy z Iraku i Syrii.

„Tłumaczyłem dokładnie, że jest to walka o zachowanie naszej europejskiej cywilizacji i kultury. Nie chcemy tutaj żyć jak w Afryce albo na Bliskim Wschodzie. Musimy walczyć o swoje wartości” – powiedział Babisz. „Czy widzieliście zdjęcia łodzi migrantów zmierzających na turystyczne plaże?” – pytał w czasie wywiadu czeskie premier.  Uznał wystąpienia w Chemnitz za wystąpienie ludzi za odpowiedź na realne zagrożenie przestępczością ze strony imigrantów.

Babisz skrytykował też procedury deportacyjne w Europie. Jak mówił, w Europie według oficjalnych danych jest teraz około 1,5 miliona nielegalnych imigrantów, a państwa europejskie nie potrafią poradzić sobie z odsyłaniem ich do krajów, z których przybyli.

Tak było m.in w przypadku Irakijczyka, który był współsprawcą zabójstwa Niemca w Chemnitz. Władze niemieckie miały go deportować, ale nie zdołały tego zrobić przez pół roku. W tym czasie nakaz deportacyjny wydany przez sąd stracił ważność.

Czesi bardziej radykalni od Polaków?

Tymczasem dzisiaj „Gazeta Wyborcza” ostrzega, że w Czechach formują się milicja obywatelskie, które patrolują ulice w poszukiwaniu nielegalnych imigrantów powołując się na raport czeskiego kontrwywiadu. „Niektóre z tych grup zaczęły przyjmować koncepcję grup zbrojnych. Wobec tego, że część z nich jest silnie ksenofobiczna, rasistowska i zupełnie odrzuca kierunki czeskiej polityki wewnętrznej i zagranicznej, ich działalność może stanowić znaczące ryzyko” – informuje Wyborcza.

Według dostępnych informacji ich członkowie szkolą się w lasach, uczą posługiwania się bronią białą i często starają się nawiązywać współpracę z policją oraz miejscowymi urzędnikami.

źródła: parlamentnilisty.cz / nczas.com / wyborcza.pl

Dodaj komentarz